telafi eğitiminde alan şefliği

Kodla Büyü
arkadaşlar telafi eğitimi sürecinde alan şefliği ek dersini alamayacağım söylendi okulumdaki idareci tarafından. bu konuda bir bilgisi olan var mıydı acaba?

arkadaşlar telafi eğitimi sürecinde alan şefliği ek dersini alamayacağım söylendi okulumdaki idareci tarafından. bu konuda bir bilgisi olan var mıydı acaba?
Biz de almadık hocam. 21 eylülden sonra ne olacağı belli değil. Ama bu arada okuldaki işlerde şef olduğumuz için bir çok konuda görev aldık.

Ek ders olmayacağı günler öncesinden belliydi hocam zaten. Sadece sorumluluk sınav ücretlerini alacağız.

Hocam maaş almıyor musunuz?
Hocam idarecilerde maaş alıyor ama ücretini de almaya devam ediyor. Alan şefleri bu süreçte sürekli okulda ve fiilen çalıştılar. Ücret almak istemek çok da yanlış değil yani. Ayrıca kronik rahatsızlık raporu olanlar seminere gelmeden hem maaşını hem ücretini aldı. Ayrıca esnek çalışan kamu personeli maaşını alıyor ama işe haftada 1 veya 2 gün gidiyor. Bunları da dikkate almak lazım.

Şeflik görevleri, maaş karşılığına girmez. Ücret karşılığı yapılan görevdir. Görevlendirmeler buna göre yapılır. Eğitim ve öğretimin başladığı hafta bu görev başlar. Fakat bu süreçte telafi eğitimi olduğu için, özellikle bilişim teknolojileri öğretmenleri atölyeleri eba destek sınıfı haline getirmek için çalıştılar.

eba canlı ders için ek ders yok sadece cumartesi günü ders için ek ders var 21 eylülde de büyük ihtimal aynı düzen devam edecek gibi okul açılana kadar ek ders yok btr falan olursak ancak

Şeflik görevi eğitim öğretim dönemi başlangıcında başlamıyor muydu? Eğitim öğretim başlangıcı 31 Ağustos ve o zamandan itibaren başlamalı. Bu süreçte şefler gerek rehberlik gerek planlama görevi yapmaktadır. Ödenmez diyenler neye göre diyor merak ediyorum. Hani resmi bir yazı olsa tamam der devletin kestiği parmak acımaz deriz. Fakat bir şeyde sunmuyorlar. Emeğinin karşılığını almıyorlar. Şeflik ve koordinatörlük görevleri ek ders olarak verilir ve maaş karşılığı olarak hesaplanmaz.

Şeflik görevi eğitim öğretim dönemi başlangıcında başlamıyor muydu?
Hayır hocam, önceki yıllarda da eğitim öğretim yılı başından itibaren değil ders yılı başından itibaren başlardı şeflik görevleri. Bence de eğitim öğretim yılıyla başlaması yerinde olurdu ama eskiden beri uygulama böyle. Salgın, telafi eğitimi vs. olmasaydı da şefliğimiz bu sene derslerin başladığı gün başlamış olurdu.

Alıyoruz hocam, hepimiz alıyoruz. Tüm diğer lisans mezunu kamu personelinden daha az, üstelik yoksulluk sınırının altında alıyoruz...

Hayır hocam, önceki yıllarda da eğitim öğretim yılı başından itibaren değil ders yılı başından itibaren başlardı şeflik görevleri. Bence de eğitim öğretim yılıyla başlaması yerinde olurdu ama eskiden beri uygulama böyle. Salgın, telafi eğitimi vs. olmasaydı da şefliğimiz bu sene derslerin başladığı gün başlamış olurdu.

Bunu bilmiyordum hocam. Haklısınız ama planlamaları ders yılının başlangıcı olarak alıyorduk. Karıştırmışım.Teşekkürler.

Ama gerçekten PBO nun P si yani planlama kısmı yazın bile yapılıyor. Yazın versinler demiyorum ama öğretim yılının başlangıcından itibaren gerek öğretmen-ders planlaması, gerek lab-ders planlaması ciddi zaman alıyor. İnsanları memnun edemiyorsun. Tekrar uğraşıyorsun. Olaya hakim olmayanlar anca yatış görevi olarak görüyor.

telafi eğitiminde şefliğin ücretini alamamamıza hiç şaşırmadım.
senede 2000 TL daha az almasına rağmen full sorumluluk sahibi olan bir öğretmendir kendisi.

dip not: haziran ayında istifa etmemize rağmen pandemi sürecinden ötürü kabul edilmemiştir. (istanbul)

Bakanlık tarafından açıklanan çalışma takviminin açıklamalar kısmında şöyle bir ifade var:
Öğrencilerin bir önceki eğitim ve öğretim yılına dair eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarına ilişkin Eğitim Programı, 2020-2021 ders yılı ile ilişkilendirilmiş ve bu eğitim ve öğretim yılının bir parçası olarak planlanmıştır.
Bu açıklamaya göre bence telafi eğitiminde alan şeflerinin PBO ek ders ücreti ödenmeli.

Eğitim Öğretim yılı 24 Ağustosta başladı. OGM'nin yayınladığı çalışma takviminde de Ders yılı başlangıcı 31 Ağustos. Ders yılı ile başlıyorsa ödenmesi gerekir. Bakanlıktan bu noktada görüş yazısı istenemez mi acaba?

Atölye dersleri başlamadığı için alan ve atölye şeflerine seflik ücreti ödenmez diye ilden yazı geldi.

Atölye dersleri başlamadığı için alan ve atölye şeflerine seflik ücreti ödenmez diye ilden yazı geldi.
Hocam müdürler şefleri habire okula çağırıyor şu var bu var diye. Ayrıca bazı yerlerde eba destek noktası olan meslek liselerinde şefleri tutmaya çalışıyorlar görevli olarak. O zaman kendileri yapsın bir zahmet bu işleri. Lafa geldimi şefiz sonrasında hiç bir şeyiz

• Beğen
Tepkiler: vgm
Aynen öyle. İşlerine geldi mi hocam planlamayı yap, eba destek noktasındaki bilgisayarda sıkıntı varmış, öğretmen bilgisayarı çıktı almıyormuş vs vs. Ama yapılan işin hakkını vermeye geldiğinde atölyede dersler başlamamış.Alan şefinin işi sadece atölye miymiş?

Geri