TEKNOFEST İZMİR

Kodla Büyü

bote0310

Site Gezgini
Mesajlar
93
Merhaba arkadaşlar okul olarak teknofest izmir e ziyaretçi olarak katılacağız, ancak gününe karar veremedik. Hafta içi mi daha sakin olur hafta sonu mu? Ankara'yı deneyimleyen arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi? Ziyaret ortalama kaç saat sürer?
 
Merhaba arkadaşlar okul olarak teknofest izmir e ziyaretçi olarak katılacağız, ancak gününe karar veremedik. Hafta içi mi daha sakin olur hafta sonu mu? Ankara'yı deneyimleyen arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi? Ziyaret ortalama kaç saat sürer?
3 kez yarışmacı olarak katılmamızın verdiği tecrübeye dayanarak yazıyorum, tavsiyem ilk gün gitmeyin. Çünkü yarışmacılar ve paydaşlar standı tam olarak kurmamış oluyor.

Hafta içi daha sakin olacaktır. Ankara'ya ziyaretçi olarak gittim. İlk gün gidecektim sonra karar değiştirdim 2. Gün gittim. İlk gün hem dediğim sebepten hemde 30 ağustos olması sebebiyle kalabalıkta olacağını düşünerek gitmedim ki iyi yapmışım ilk gün aşırı kalabalık olmuş. İlk gün Ankara'da trafik azdı Ankara'yı gezdik çocuklarla. Ertesi günde alana gittik alan tenha idi çocuklar eğlendi.

Sabah erken giderseniz de iyi oluyor. Öğleye doğru ve öğle sonu çok kalabalık oluyor.

Eğer tüm alanları gezeyim derseniz 2 gün sürer ama bakıp geçeyim derseniz öğle sonuna biter. 2 gün gitme şansınız da olmaz maalesef o yorgunlukla. İstanbul'da dayım ziyaretçi olarak geldi. Biz yarışmacıydık. Bizim standı görmeye gelmeden önce gezmiş 3 saat bitecek gibi değil burası 2 3 gün gezilir gezecek olsan dedi. Alan gerçekten çok geniş oluyor. Sadece uçakları, ihaları, helikopterleri göreyim fotoğraf çekinmeyin derseniz zaten o bile birkaç saati bulur.

Ama hazırlıklı olun girişten itibaren çok yürüyeceksiniz.
 
Son düzenleme:
Hafta içi gündüz gitmeniz iyi olacaktır hocam. Mümkünse 2. gün 9-9:30 arası orda olun. öğlene kadar çok kalabalığa kalmadan rahat gezersiniz. Ankara'da su sıkıntısı olmuştu. 2. gün giderildi ancak yine de su almak bile zaman kaybı olabiliyor. Mümkünse çocuklar su ve sandviç tarzı yemek alsınlar yanlarına ve rahat kıyafet giyinsinler.

Gideceğiniz yerleri haritadan önceden tespit ederek katılacağınız atölyeleri belirlerseniz ilginizi çekmeyen bloklara gitmemiş olursunuz. Bazı bloklar çok büyük ve öğrencilere hitap etmeyen bölümler, boşa zaman kaybı oluyor.

Ben birinci gün ilkokul çağındaki iki çocuğumla 9'da alana giriş yaptım, 14.30'da çıktım. O sürede dahi alanı tam bitiremedik. Çocuklar olunca hem fiziki yorgunluk hem zihin yorgunluğu fazlasına müsaade etmiyor zaten. O yüzden ziyaretin ne kadar süreceği grubun yorgunluğuna bağlı hocam.
 
Son düzenleme:
Hafta iç sabah gidin. Hava güneşli ise şemsiye alın. Terlik yada sandalet giyin..çantanızda çocuklar için yiyecek su olsun. Şapka mutlaka olsun. Oturmak için yere serilecek beziniz olsun. Her yeri gezemezsiniz.
 
alanda ücretli scooter vs.. gibi bişey varmı? paten getireceğim yoksa :) yürünmez o kadar alan
 
Bende gideceğim okul olarak, okul ziyaretçi kaydı oluşturdum. Ben Cumartesi tercih ettim bakalım.
 
Geri
Üst