Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Tekno rehber öğretmenler geliyor

Konu, 'Her Telden' kısmında karinca_52 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Mevcut uygulamada öğrencilerin her türlü psikolojik sorunlarıyla ilgilenen rehber öğretmenlere şimdi de Bilişim Teknolojileri Rehber öğretmeni ekleniyor.

Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda iki rehber öğretmenli dönemini başlatmaya hazırlanıyor. Mevcut uygulamada öğrencilerin her türlü psikolojik sıkıntılarıyla ilgilenen rehber öğretmenlere şimdi de Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni eklenecek. Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan ve işler durumda en az bir Bilgisayar Laboratuarı bulunan okullara Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi yapılacak.

ÖNCE DERS

Bu görevi ise, bilişim teknolojileri öğretmenleri yürütecek. Görevlendirmelerde proje kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullara öncelik verilecek, bu okullarda ihtiyaç varken diğer okullara görevlendirme yapılmayacak. Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecek. Rehber öğretmenliği görevini yerine getirenlere ise ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu okul/kurum tarafından ödenecek. Rehberlik görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak. Normal eğitim yapan okullarda 1, ikili eğitim yapan okullarda en fazla 2 öğretmen görevlendirilecek.

Ayrıca okulda görevlendirme şartlarını taşıyan birden çok Bilişim Teknolojileri öğretmeni bulunması durumunda, okulundaki eğitim öğretimi aksatmayacak şekilde aynı ilçede ihtiyaç olan başka okullara görevlendirme yapılabilecek.

NELER YAPACAKLAR?

Bilişim Teknolojileri araçlarının derslerde etkin kullanımı ve eğitim-öğretim faaliyetlerine uyum konusunda okul personeline, öğrencilere ve öğrenci velilerine bilgilendirici faaliyetlerde bulunacak olan rehber öğretmenler, derslerin işlenmesi esnasında karşılaşılan sorunların çözülmesini sağlayacak. Daha birçok bilişim teknolojileriyle ilgili birçok görevi yerine getirecek olan rehber öğretmenler, okul web sitesinin hazırlanmasında, yayınlanmasında ve güncel tutulmasıyla ilgili web yayın ekibine katılacak ve rehberlik edecek

http://www.turkiyeegitim.com/tekno-rehb ... 41662h.htm

2. hayalcisuat

hayalcisuat Seçkin Üye Seçkin Üye

3. ahmetconkara

ahmetconkara Aktif Üye

Tekno mu? :eek:

4. timsahsovalye

timsahsovalye Site Gezgini

ben bulddum ben buldum ben buldum...

5. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

her gün yeni isim çıkıyor

6. bahtsız_bedevi

bahtsız_bedevi Aktif Üye

Yeni birşey değil ki bu.Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 28.09.2012 tarih ve 16791 sayılı genelgesinde söz edilen Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevlendirmesi

7. gringo

gringo Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Tekno biter

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal