Teknik Servise Yönlendirmek mi ??

Kodla Büyü

gozdeadak

Üye
arkadaşlar ben tahtalar tabletler konusunda sorunu anlayabildiğim kadar anladıktan sonra çoğunlukla servise yönlendirme yapıyorum , okuldaki öğretmenler önceki hoca kendi yapardı modunda ve ben çok sıkıldım bu durumdan , bu konuda yalnız mıyım acaba bilmek istedim teknik servise yönlendirme yapıyorum çünkü ben bu işin aracısıyım rehberiyim diye düşünüp belirtiyorum ama kafalarında öyle bi yer edinmiş ki teknik servis benmişim bir bilgisayarcı her türlü tyamirat boya badana :)) işne girmeli kafasında hepsi :shock: içimi dökesim geldi buraya normalde hiç yapmam ama yalnız mıyım bu konuda :shock:

gozdeadak' Alıntı:
arkadaşlar ben tahtalar tabletler konusunda sorunu anlayabildiğim kadar anladıktan sonra çoğunlukla servise yönlendirme yapıyorum , okuldaki öğretmenler önceki hoca kendi yapardı modunda ve ben çok sıkıldım bu durumdan , bu konuda yalnız mıyım acaba bilmek istedim teknik servise yönlendirme yapıyorum çünkü ben bu işin aracısıyım rehberiyim diye düşünüp belirtiyorum ama kafalarında öyle bi yer edinmiş ki teknik servis ben mişim bi bilgisayarcı her türlü tyamirat boya badana :)) işne girmeli kafasında hepsi :shock: içimi dökesim geldi buraya normalde hiç yapmam ama yalnız mıyım bu konuda :shock:

Hocam sorunu araştırıp yapamazsam ben de servise yollarım. Yalnız değilsiniz.

faz 2 tahtalar arıza verdiğinde pek müdahele şansınız olmuyor. Çoğunluğu imaj atarak çözülebilen sorunlar. Eğer imaj için flash bellek oluşturduysanız, formatlamayı yapar ve sorunu çözersiniz. Düzelmiyorsa servise yönlendirirsiniz
Dün dokunmatiği hiçbir şekilde çalışmayan tahtanın içerisindeki dokunmatikle ilgili kart ve yine yan taraflarda bulunan sensörler değişti. Bunu değil fBTR servis bile saatlerce uğraşarak çözebiliyor.

gozdeadak' Alıntı:
arkadaşlar ben tahtalar tabletler konusunda sorunu anlayabildiğim kadar anladıktan sonra çoğunlukla servise yönlendirme yapıyorum , okuldaki öğretmenler önceki hoca kendi yapardı modunda ve ben çok sıkıldım bu durumdan , bu konuda yalnız mıyım acaba bilmek istedim teknik servise yönlendirme yapıyorum çünkü ben bu işin aracısıyım rehberiyim diye düşünüp belirtiyorum ama kafalarında öyle bi yer edinmiş ki teknik servis benmişim bir bilgisayarcı her türlü tyamirat boya badana :)) işne girmeli kafasında hepsi :shock: içimi dökesim geldi buraya normalde hiç yapmam ama yalnız mıyım bu konuda :shock:
tamirci değiliz biz de öğretmeniz. fakat tamirci gözüyle bakılıyor.

Ya hocam salla okuldaki hocaları. Bizim insanımız maaşallah her haltın uzmanı. (Maalesef özellikle de öğretmenler) Zaten tahtalar şu an garantili siz müdahale etseniz sonra kabak size patlayabilir. Daha geçen hafta tahtanın birinde harddisk gitmiş açılmıyor, sorun belli ama ben mi sökeyim tahtayı yerinden. Aradım 4447555'i durumu anlattım gelip değiştirdiler. Sonuç olarak siz bi kontrol yaparsınız, çözülebilecek bi durumsa çözülür yoksa da servis halleder.

(Senden önceki bilgisayarcı hebele hübele diye zırvalayan olursa, gel sana tarif edeyim sen yap deyin ve ekleyin garanti durumu ile ilgili bi sıkıntı olursa sorumluluk senin diye bakalım daha konuşuyor mu?)

yalnız olmadığımı hisssettirdiğiniz için teşekkür ederim hepinize , bigün öğretmen gibi hissedebilmeyi umud ederek işlere devam o zaman :eek:

gozdeadak' Alıntı:
yalnız olmadığımı hisssettirdiğiniz için teşekkür ederim hepinize , bigün öğretmen gibi hissedebilmeyi umud ederek işlere devam o zaman :eek:
Yalnız değilsin hocam merak etme. 5.yılımı çalışıyorum ara ara senin yaşadığın duyguları yaşıyorum malesef...

Hocam tahtalar ile yaptığımız tek işlem genellikle imaj atmak oluyor. Servis hemen gelmiyor çoğu zaman. Bazen 1 haftayı buluyor. Bu durumda bir tane flash bellek hazırlayıp imaj atmak sizin asli göreviniz bence ki bu çok da zor bir işlem değil. (zaman kaybı açısından). 10 dakika filan sürüyor.
Bayan olmanızı göz önüne alırsak aşırı teknik işlere girmemeniz normaldir. Bu durumda bizden daha çok servis çağırmanız çok çok daha normaldir. Kimseyi kafaya da takmayın hocam. Biliyorlarsa kendileri yapsın.

Geri