Teknik Öğretmenler için özel hizmet tazminatı?

Kodla Büyü

fr4m3

Üye
derecem 5-1'i atölye veya alan şefi değilim. Eşim çalışıyor. 2 yaşında kızım var.Meslek lisesinde çalışıyorum.Bilgisayar öğretmeniyim.(Teknik Öğretmen)
Özel hizmet tazminatım 890 gözüküyor. Bir yanlışlık var bence benim durumumda olanların tazminatı ne gözüküyor bordroda?

Hocam aynı durumdayız ben 5-3 yüm. Bende de 890 görünüyor

126 lira daha ek tazminat almanız lazım subat kadroları guncellenirken bnde de silinmiş iki aydır eksik yatmıs diğer ay 126+126 alacam normalde 1000 küsür tl

amam herkeste değil işte gözden kaçmış benimki mesela
:oops:

memurlar net teknik öğretmen maaş hesaplama programında özel hizmet tazminatı 1029 gözüküyor.
Oradan hesaplayınca maaş daha yüksek çıkıyor yaklaşık 200 tl. 126 tl ek tazminat var bende. Eşim kimya öğretmeni onunda özel hizmet tazminatı 890 gözüküyor.
Hangisi doğru bilemedim.

özel hizmet tazminatı ve teknik öğretmenlerine verilen ek tazminat farklı şeylerdir ve bordroda ayrı ayrı başlıklarda yazması gerekir.
http://www.ozkansoft.com/mahep.php adresinden bilgilerinizi girip hesaplatabilirsiniz maaşınızı

Mutef_bk' Alıntı:
özel hizmet tazminatı ve teknik öğretmenlerine verilen ek tazminat farklı şeylerdir ve bordroda ayrı ayrı başlıklarda yazması gerekir.
http://www.ozkansoft.com/mahep.php adresinden bilgilerinizi girip hesaplatabilirsiniz maaşınızı
hocam ozkansoft tun hesabına göre 20 tl eksik alıyorum.
birde e devlettetn maaş bodrosuna bakınca ek taminat bölümünü ben göremedim

2016 yılı için Özel hizmet tazminatı
1 ve 2 dereceler için 843,8 x (%120,56+%15)
3 ve 4 dereceler için 843,8 x (%115,56+%15)
diğer dereceler 843,8 x (%105,56+%15)

olması gerekiyor

örneğin 5 derecede olan bir Bilişim alanı teknik öğretmenin bordrosunda
özel hizmet tazminatı kısmında 843.8*1,2056=1017 TL yazması gerekir.

önceden eğitim öğretim tazminatının içinde gösteriyorlardı.. şimdi ek tazminat diye ayrı bir kalemde gösteriyorlar 126.56 tl hocam tekrar kontrol edin

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-03-15-17-57-41-01.jpeg
    Screenshot_2016-03-15-17-57-41-01.jpeg
    39.3 KB · Görüntüleme: 2,570
2016 yılı Ocak-Haziran ayı için Özel hizmet tazminatı çarpanı 8,48 TL dir
Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda 120 ile çarpılıyor.
120 x 8,48 = 1017,6 TL
Teknik eğitim mezunu olsanız dahi İlköğretim veya Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda 105 ile çarpılıyor.
105 x 8,48 =890,4 TL
aynı durum benim başıma geldi hocam eksik aldığınız ayların bordrosunu çıkarın okul üst yazı ile milli eğitime göndersin geriye dönük ödeme yapıyorlar.
Not:
2015 yılı Ocak-Haziran ayı için Özel hizmet tazminatı çarpanı 7,57 TL
2015 yılı Temmuz-Aralık ayı için Özel hizmet tazminatı çarpanı 7,93 TL

arkadaşlar bir sorum olacak
imam hatip lisesinde çalışan bir teknik eğitim mezunu bilgisayar öğretmeni meslek lisesinde çalışıyor gibi özel hizmet tazminatı alabilir mi yoksa normal lisede ya da ortaokulda çalışıyor gibi özel hizmet tazminatı alamaz mı.

arkadaşlar e-devletten çıkarttığımız bordroda ek tazminat kısmı görünmüyor ama ilçe mem'deki muhasebe bölümüne giderseniz onların çkardığı bordroda görünüyor. özkansoft'un maaş hesaplama sayfasından bilgilerinizi girerek hesabınıza yatan parayla karşılaştırabilirsiniz. bu arada Ek Tazminat (28/B) yazan kısmı boş bırakmanız gerekiyor. Branş kısmında Bil.Tek'ni seçmiş olmanız teknik eğt. tazminatının otomatik olarak hesaplanmasını sağlıyor.

joomlaci' Alıntı:
arkadaşlar bir sorum olacak
imam hatip lisesinde çalışan bir teknik eğitim mezunu bilgisayar öğretmeni meslek lisesinde çalışıyor gibi özel hizmet tazminatı alabilir mi yoksa normal lisede ya da ortaokulda çalışıyor gibi özel hizmet tazminatı alamaz mı.

alamaz.

Geri