Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

TEKNİK ÖĞRETMEN olan arkadaşlar

Konu, 'Ölçme ve Değerlendirme' kısmında aycaha tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. aycaha

aycaha Aktif Üye

MESLEK LİSESİNDE GÖREVLİ TEKNİK ÖĞRETMEN ARKADAŞLAR
    1) Meslek dersleri için uygulamış olduğunuz dersiçi performans değerlendirme ölçeği var mı? ve performans notlarını verirken kriterleriniz nelerdir?
    2) e-okuldaki uygulama notu kısmını neye göre veriyorsunuz?
    Teşekkürler...

2. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

1. Ders içi performans için internetteki herhangi bir ölçeği kullanın gitsin. Çok fazla takmayın.
    2. Eğer sınavlarınızı uygulama şeklinde yapmışsanız, sınav notunuzu buraya gireceksiniz. Diyelim ki birinci sınavınızı yazılı yaptınız, bunun notlarını 1. Yazılı kısmına gireceksiniz. İkinci sınavınızı ise uygulamalı yaptınız, bu sınavın notlarını da 1. uygulama kısmına gireceksiniz. Sınıfta yaptırdığınız uygulamalar için bir not takdir ediyorsanız bunu performans notu olarak girmeniz yerinde olacaktır.

3. Parhelion

Parhelion Seçkin Üye Seçkin Üye

Biz sınavlar uygulamalı da olsa yazılı hanesine giriyoruz. En az iki yazılı hanesi doldurulmadığında e-okul öğrencinin eksik sınavı var gibi bir uyarı veriyordu

4. aycaha

aycaha Aktif Üye

3 sınav yapıyorsak ilk sınav dışında diğer iki sınav uygulama oluyor mesela wtp de. Grafik full uyg. Vto yazılı ve uygulama...
    Btt full yazılı...
    Buna mahsuben sormuştum.

Şuan sınıf içinde ara ara uygulama yapıyorum. Mesela bi masterpage uygulaması veya 3-5 sorgu sonrası kapaayıcı bir sorgunun yazılması gereken bi örnek quiz şeklinde yapıyorum. Artık dönemde kaç tane yaptıysam ortalamasını alıp bi performans notu giriyorum.
    Diğeri de takdir olarak..
    Ama uygulama notunu da sanki sözlüymüş gibi veriyorum.

5. aycaha

aycaha Aktif Üye

Ortada sanki bi yanlış var gibime geliyor. Rahat değilim bu konuda...
    @yakuphan hocam, yonetmelik de sınavlardan en az biri yazılı olur diğerleri uygulama şeklinde de olur gibi birşey yazıyor yanlış hatırlamıyorsam. Notun nereye girileceği yazmıyor. Doğal düşünce bunun yazılı sekmesine girilmesi

6. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliği Madde 45
    Maddelerden görüldüğü üzere ders saati ne olursa olsun en az 2 sınav yapmak gerekiyor. Meslek derslerinin tamamı uygulamalı dersler kategorisine girdiğinden isterseniz iki sınavı da uygulamalı, ya da birini yazılı diğerini uygulamalı ya da her ikisini de yazılı yapabilirsiniz. Dolayısıyla en az 2 yazılı girme gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Aksi durumda beden eğitimi öğretmenleri ne yapacaklardı? Beden eğitimi öğretmenleri notlarını uygulama bölümüne girmektedirler.
    Sonuç olarak bir yazılı bir uygulama sınavı yaptıysanız, yazılı sınav notunuzu 1. Yazılı kısmına, Uygulama sınavı notunuzu 1. Uygulama sınavı bölümüne girmeniz esas olandır.
    Ben ikisini de Yazılı sınav bölümüne gireceğim derseniz de kimse niye böyle yaptın demez, şahsen çok da problem yaratacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ancak sınavların ne şekilde olacağına zümre öğretmenler kurulunda karara bağlamış olmanız ve ona uymanız önemli.

7. bilisimmeslek

bilisimmeslek Aktif Üye

Arkadaşlar e okulda yazılı sınav diye bir bolum yok. Sadece sınav adında bir bolum var ve yazılı olsun uygulama olsun tüm sınav notları bu bölüme girilmelidir. Uygulama notu bolumu ise uygulama sınavı değil uygulamalı derslerde verilen uygulama notlarını girmek içindir. Not girilen sütun başlıklarını dikkatli okumak lazim. Bence. Uygulama sınavı diye bir başlık yok zaten.

8. zaqwert

zaqwert Aktif Üye

misal

Ekli Dosyalar:

9. zinar

zinar Seçkin Üye Seçkin Üye

Sınav hanesine ister kağıt üstünde sınav yapın isterseniz uygulamalı olsun 2 not giriyoruz. Biri ders içi diğeri ders dışı olmak üzere iki performans notu ve uygulamalı derslerde bir tane de uygulama notu giriyoruz.

Ekli Dosyalar:

10. itsmoda

itsmoda Site Gezgini

11. aekoydemir

aekoydemir Aktif Üye

Hocam aynen yazacaklarımı yazmış. Doğru olanı bu.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal