Teknik Müdür Yardımcısı Ne yapar?!!

Kodla Büyü

aymanlı

Üye
arkadaşlat teknik müdr yard ne iş yapar görevleri nelerdir.. Taşınırların sistememe girilmesi ile ilgili işleri yapmak onun görevi değilmidir. bilen arkadaşların cevaplarını bekliyorum teşekkürler...

Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine göre Teknik müdür yrd taşınır ile ilgili görevi;
n) ( Ek bend: 20.9.2008/27003 RG) Taşınır Mal Yönetmeliğiyle kendisine verilen görevleri yapar.

Bölüm Şefinin görevi;
c) ( Değişik bend: 20.9.2008/27003 RG) Sorumluluğunda bulunan dayanıklı taşınırlar ve bunun dışında kalan taşınırlar için Taşınır Mal Yönetmeliğine uygun defter, belge ve cetvelleri tutar. Taşınırların tüm giriş ve çıkış kayıtları ile kullanılacak defter, belge ve cetvellerin bilgisayar ortamında tutulması ve düzenlenmesi esastır. Yıl sonunda ve gerekli görülen zamanlarda taşınırları sayım ve kontrole hazır bulundurur. Sayım ve döner sermaye ile ilgili iş ve işlemleri mevzuatına göre yürütür.

Müdür Yardımcısının görevi;
k) ( Değişik bend: 20.9.2008/27003 RG) Taşınır Mal Yönetmeliğine göre, görev alanına giren işleri yürütür.

Taşınır mal yönetmeliğini okuman olayı çözecektir. Teknik Müdür yardımcıları döner sermaye ile ilgili işleri yapar genel olarak. Üretim ile ilgili işler de buna dahil.

Taşınır kayıt ve kontrol yetkilisi (21)

Madde 278- ( Değişik bend: 20.9.2008/27003 RG) Taşınır kayıt ve kontrol yetkilisi, harcama yetkililerince, memuriyet veya çalışma unvanına bağlı kalmaksızın, taşınır kayıt ve işlemlerini Taşınır Mal Yönetmeliğinde belirtilen usule uygun şekilde yapabilecek bilgi ve niteliklere sahip personel arasından görevlendirilir. Taşınır kayıt ve kontrol yetkilisi, harcama yetkilisi adına taşınırları teslim alır, korur, kullanım yerlerine teslim eder, Taşınır Mal Yönetmeliğinde belirtilen esas ve usullere göre kayıtları tutar, bunlara ilişkin belge ve cetvelleri düzenler. Bu hususlarda sorumluluğu çerçevesinde harcama yetkilisine karşı sorumluğunu yerine getirir

Sanırım bu görev memurlardan birine veriliyor ya da müdürün uygun gördüğü birine. Şeflere verilemez.

ben formatörüm de. bizim okuldaki teknik müdr yard taşınır ile ilgili işleri benim üzerime yıkıyoda o yüzden ne iş yapar demiştim.ş teşekkürler..

Bilgisayarlar taşınıra girdiği için sizin de sorumluluğunuz var, ancak bütün taşınırların girişinden sorumlu değilsiniz tabiki. YÖnetmelikler ve genelgeler çerçevesinde formatörlerin görevleri arasında yer alıyor mu bilmiyorum.

Hocam siz teknik müdür yardımcısı değilsiniz, formatör öğretmenin görevleri, ilgili yönetmelikte yazıyor. (Sayısını hatırlamıyorum ama mevzuatta 1993 tarihli formatör öğretmenin görevleri diye aratın.)

alpozturk2002' Alıntı:
Taşınır kayıt ve kontrol yetkilisi (21)

Madde 278- ( Değişik bend: 20.9.2008/27003 RG) Taşınır kayıt ve kontrol yetkilisi, harcama yetkililerince, memuriyet veya çalışma unvanına bağlı kalmaksızın, taşınır kayıt ve işlemlerini Taşınır Mal Yönetmeliğinde belirtilen usule uygun şekilde yapabilecek bilgi ve niteliklere sahip personel arasından görevlendirilir. Taşınır kayıt ve kontrol yetkilisi, harcama yetkilisi adına taşınırları teslim alır, korur, kullanım yerlerine teslim eder, Taşınır Mal Yönetmeliğinde belirtilen esas ve usullere göre kayıtları tutar, bunlara ilişkin belge ve cetvelleri düzenler. Bu hususlarda sorumluluğu çerçevesinde harcama yetkilisine karşı sorumluğunu yerine getirir

Sanırım bu görev memurlardan birine veriliyor ya da müdürün uygun gördüğü birine. Şeflere verilemez.

bu görev şeflere verilmez diye birşey varmı.ben baktım göremedimde. atölye şefiyim. müdür bu göreve beni yazmış. ama aynı zamanda iş güvenliği komisyonundayım. bu görevi kabul etmeme gibi bir hakkım varmı. birsürü öğretmen hiçbir komisyonda değil, okulda çalışkan olunca semer vuran çok oluyor. bu işe gıcık olmaya başladım. başkaları onu yapamam bunu yapamam deyip işten kaçıyor. biz bişeyler yapıyoruz diye habire bize yüklüyorlar. o bişey değil taşınır kayıt ve kontrol yetkilisi sorumluluğuda var, zaten iş güvenliği komisyonunda yapılacak bi sürü iş var.. öğretmenmiyiz iş güvenliği uzmanımıyız, taşınır kayıt uzmanımıyız, güvenlikçimiyiz neyiz anlamadım gitti yaw. fatih proje sorumlusuda beni yazmıştı onu bilişimci diğer müdür yardımcısına postaladım. o da olsaydı heralde 7-24 okulda kalacaktım.

Geri