teknik liseler yıl içinde staja gider mi

Kodla Büyü

azztaa

Aktif Üye
okulun teknik lise bolumu yıl içinde işletmeye staja gider mi
( 3 gun staja 2 gun okula yıl boyu)

giden okul varsa okul ismi verebilirmi
örnek göstermem lazım
teşekkür ederim

anadolu meslek ve endüstri mesleklerim var gidiyorlar yıl içinde ve büyük sıkıntı

hocam okul ismi verebilir misin
arayıp rica edip örnek olarak gösterecem
teşekkur ederim

anadolu teknik ve teknik liseler yıl içinde gidemezler ancak hafta sonu 20 iş günü stajerlik yapabilirler oda okula kalmış ..

anadolu teknik ve teknik liseler yıl içinde gidemezler ancak hafta sonu 20 iş günü stajerlik yapabilirler oda okula kalmış
bunun yonetmelik olarak yazdığı bir yer yok
genel uygulama boyle ama

gondermek istersek neye dayandırmamız gerek
yada boyle yonetmelik varsa yeri nerde
bilen arkadaslar varmı acaba, teşekkurler

Stajda uygulama takvimi
yönetmelik
Madde 64- Staj çalışmalarının kurum müdürlüğünce plânlanması, yarıyıl ve yaz tatillerinde yaptırılması esastır. Ancak, zorunlu durumlarda müdürün uygun görmesi ile staj çalışmaları, ders yılı içinde de yapılabilir. Kurum dışında staj yapan öğrencilerin dosyası, staj bitimini izleyen ilk hafta içinde kurum müdürlüğüne teslim edilir.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24804_0.html

( Değişik ikinci fıkra: 20.9.2008/27003 RG ) Staj çalışması işletmelerde yaptırılır. Ancak başarısı açısından kurumda staj yapması gerekli görülenler ile yeterli özellik ve sayıda işletmenin bulunmaması durumunda staj çalışması, bir programa göre ilgili alan öğretmenlerinin gözetim ve denetiminde kurumda da yaptırılabilir. Kurumun özelliğine göre ders saatleri dışında alan/dalla ilgili yapılan üretim, tanıtım, hizmet ve benzeri çalışmalar staj çalışması kapsamında değerlendirilir.

Madde 64- Staj çalışmalarının kurum müdürlüğünce plânlanması, yarıyıl ve yaz tatillerinde yaptırılması esastır. Ancak, zorunlu durumlarda müdürün uygun görmesi ile staj çalışmaları, ders yılı içinde de yapılabilir. Kurum dışında staj yapan öğrencilerin dosyası, staj bitimini izleyen ilk hafta içinde kurum müdürlüğüne teslim edilir.

buradan staj yazın işletmede yapılır
ama okul idaresi uygun görürse yıl boyu işletmede yapılabilir yargısı çıkarılabilir mi

Teknik Lise ve Anadolu Teknik Liseler sadece yaz stajı yapar, okul stajı yapmazlar.
Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Liseleri 4.sınıfta okul stajı yaparlar.

glassic' Alıntı:
Teknik Lise ve Anadolu Teknik Liseler sadece yaz stajı yapar, okul stajı yapmazlar.
Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Liseleri 4.sınıfta okul stajı yaparlar.
Evet uygulama bu şekilde..

Ders saatleri dışında ibaresi geçiyor, haftada 45 saat dersi olan Teknik Bölüm öğrencisine ne zaman staj yaptırabilirsinizki...

hocam endüstri meslek geçenler 4. sınıfta iki gün okul 3gün staj yapar.
teknik lisedekiler yaz stajı yapar.
ben çpl deyim bölüm endüstri meslek olarak görünüyor ve stajı sene içinde yaptırıyoruz.

Geri