Tek.Tas 'a geçenler, memnun musunuz?

Kodla Büyü
hasari' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
Yapabildiğimiz en iyi şey olan eyleme katıldınız mı? Önce bunun bir cevabını alayım.
Ayrıca siz okulda ne yapıyorsunuz, sizin okulunuz Silikon Vadisi mi? Projeden projeye koşup okulunuza çağ mı atlatıyorsunuz? Yaptığınız siteleri görüyorum ama bunu size okulda yaptığınız formatörlüğün kazandırmadığından eminim. Mesajlarınızdan hatırladığım kadarıyla 6 ayda bir Maraş'ta norm fazlası olup okul değiştiriyorsunuz, ÇPL, ilköğretim, YİBO ....

BT öğretmenliğini hiç bir zaman birilerinin arkasını toplamak olarak algılamadım, başkalarının algılamasına da çok kızdım. Zaten anlamadığınız da bu. Ben böyle algılamıyorum, böyle algılandığı için ve bu algıyı birşeyler yapabilmek için klavye başından kalkabilen az sayıdaki BT öğretmeni ile yıkamayacağını bildiğim için çok sevdiğim bölümümden vazgeçmek zorunda kaldım. Ben de algınızın bu kadar dar olduğunu görünce sadece sizinle branşdaş olmadığım için kendimden bir şey eksilmiş saymıyorum. Aksine kazanımlarımın olduğunu görüp bir kez daha mutlu oldum, bir kez daha iyi ki dedim.
Evet 6 ayda bir norm fazlasıyım bunun için üzülecek değilim. Bu branşta kalmanın haklı gururunu yaşıyorum. Ortada BT öğretmenlerinin bir mağduriyeti var siz bunu beni aşağılamak için kullanıyorsunuz. Siz bu konuda tebrik ediyorum.
:alkis:
İşte siz ve sizin gibi düşünenlerin gerçekten BT öğretmenliğinden ayrıldığına çok seviniyorum çünkü siz ve sizin gibi olan öğretmenler bu branşı bu hale getirdi.
Bu branş için gösterdiğim fedakarlık için sizin yeterliliğiniz yetmez buna. Bu sizin haddiniz değil, haddiniz olduğu zaman gelirsiniz yanıma benden hesap sorarsınız bende size gerektiği açıklamayı yaparım.

Varın kaçtığınız için mutlu olun.
Sorunlarınız bitmiş kuma kafanızı gömme devam edin. "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığını sürdürün.
Boşuna dememişler "batan gemiyi ilk fareler terk eder".

Bunu da yanlış anladım demeyin lütfen. Mecazen söylüyorum.

Yani size söyleyecek hiç bir laf yok. Acaba yazdığım mesajları okumadınız mı diye düşünmeye başladım. Ben norm fazlası olarak 5 senede 3 okul değiştirdim, eşim çalıştığı okuldan hiç bir tercih hakkı sorulmadan reesen başka okula gönderildi, şimdi orda da norm fazlası. Bu aşağılamak mı oluyor? Nasıl bir anlayışınız var sizin.
Anlaşılan yazdığım mesajları algılayacak yeterliliğe sahip değilsiniz.

Ayrıca 3. defadır terbiyenizi bozup, hakaret edip sonra da aman yanlış anlamayın diyorsunuz. Bu konuda da sizi tebrik ediyorum. :alkis:

Kafamı bir yere gömdüğüm falan yok, alnım açık. Bakın BT'nin batan bir gemi olduğunu mecazen kendiniz söylemişsiniz. Umarım siz de kaçmayıp boğulan farelerden olmazsınız. Çünkü gururun ölüme bir faydası yok.
Altını çizerek tekrar yazıyorum:

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın yazmışsınız ya o yılan hala bizim evimizin içinde. Eşim hala BT'ci. Siz eşiniz mutsuzken mutlu olabiliyorsunuz sanıyorum ama ben olamıyorum. Dolayısıyla bana dokunmayan yılan bin yaşasın olmadı ve olmayacak hiç bir zaman.

Bana hakaret yetiştirmeden önce diğer arkadaşların yazdıklarını da bir okuyun. sisss hocamızın dediğini özellikle "ben bile zorlanırken bayan öğretmenleri düşünemiyorum" demiş. Yarın pislik içinde bilgisayar tamir ederken yazdıklarımı hatırlayın.

sisss' Alıntı:
Arkadaşlar boşuna lafı çevirmeyin biz tamirciyiz 30 sene sonra yine aynı olacak. Bu bölümün geleceği filan yok hele bayanlar için çok kötü, ben bayan olsam bi dakka durmazdım masanın altında kabloları çıkarmak, projeksiyonu sökmek ben bile zorlanıyorum bu durumlardan. İlerde Değerimizi nasıl anlayacaklar ben anlamıyorum bir türlü, bilgisayar bozulunca okuldakiler hocam siz yorulmayın ben bakayım mı diyecek tabiki bizi çağıracaklar. ben rahatım yarın birgün büyük bi okulda fatih projeli bi okuldaki olacak durumları hayal bile edemiyorum.

Aynen yazdığınız gibi hocam. Bilgisayar bozulunca hiç bir idarecinin "siz bayansınız ben taşıyayım ya da projeksiyonu ben sökeyim masanın üstüne çıkayım" dediğini görmedim. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az işte. Bazıları mantıklı düşünebilirken, bazıları utanmadan hakaret ediyor.

Tek bir bilşimci kalana dek...biz bu davadan vazgeçmedik vazgeçmiyoruz vazgeçiyeceğiz inş..Bilişim Teknolojilerinin adı yeter.. :alkis:

mutlak_adeger' Alıntı:
Yarın pislik içinde bilgisayar tamir ederken yazdıklarımı hatırlayın.
Sizde bu anlayış varken bir daha söylüyorum iyi ki sizler bu branştan kaçtınız. Bu branşa gönül vermiş arkadaşlarla çok kısa sürede biz bu branşın saygınlığını geri kazanacağız.
Norm fazlası olmuş BT öğretmenlerini bu şekilde aşağılayacağınızı sanıyorsunuz. Yarın öbürgün geçtiğiniz bölümün akıbetini görünce görünce sizin halinizi merak ediyorum doğrusu. Sudan çıkmış fare misali olmazsınız inş.

Siz teknoloji tasarımda mutlu olun. Önceden de söyledim bunları yadırgamıyorum ama branş değiştirdikten sonra bu branşa çamur atıp hakaret edemezsiniz.
Siz eğer BT öğretmenlerini böyle görüyorsanız bu sizin yetersizliğiniz bizim lügatımızda BT öğretmenin yeri başka.

branta' Alıntı:
o değilde Tek. Tas. dersi pilot uygulamada olan bir ders zaten yanılmıyorsam. 2 yılı falan kaldı, sonrasında ne olacak acaba? Adımı mı değişecek, kalkacak mı içeriği mi değişecek??

Bu arada tek. tas. a geçen arkadaşlar bilgisayar tamirinden ve okuldaki öğretmenlerin bilgisayarlarına format atmaktan bıktıklarından bahsetmişler. Meslekte 6.yılım ve hiç böyle bir şikayetim olmadı. Bu ne derece kişisel ne derece genel bir sıkıntıdır tartışılır..

+1 :alkis:
Bilişim Teknolojileri dersi gelecekte ne hale gelirse gelsin branşımdan gurur duyacağim, bu baslikdaki mesajlari okuyunca bunu birkez daha anladim... Branş değişikliği yapan arkadaşlara sadece hayırlı olsun diyebilirim, herkesin kendi kararı...

yaw ya ben bir başka öğretmenim bu forumda yada branştan şikayet edenler bir başka öğretmen. en son okulda öğretmenlik yaptığım zamanlarda bundan yaklaşık 2 sene önce, sözleşmeliydim daha tabi bırak formatörlüğü, okul müdürü bana "tutanakla" aklı sıra bir iş yaptırmya kalktığında, senin bana bnu yaptırmaya yetkin yok demiştim ve morarıp kalmıştı..
taviz üstüne taviz ver, sonra meslek şöyle meslek böyle..
şimdi tkn tasarımın durumu iyi, seneye sadece 7 ve 8lerde 2 saat olack, büyük bazı okulların dışında maaş karşlığını bile dolduramaycaklar. ki şuan bile çalıştığım ilçede tekn. tasarım öğretmenleri bu durumda..
ders desen, derse girdiğim zamanlarda aldım bu dersi, 40 dkyı dolduramıyordum..
biri bana deseki bu dersmi yoksa okul idaresine yardımmı, seve seve idare derim..
bizim şuan tek sıkıntımız norm dur. bu sıkıntı tekn. tasarımdada baş gösterecektir...

Adamlar boşuna demiyor.
"kimseye yaralarını gösterme seni vurmak istediklerinde ilk önce ordan vururlar..."

Bunlar bizim yaralarımız değil aksine haklı nişanlarımızdır.
Konu linkini verseydiniz bari herkes okurdu.
Biz norm fazlalığından utanmıyoruz aksine gururla söylüyor ve bunu herkes ile paylaşıyoruz. Utanması çekinmesi gereken birileri var ama onlarda utanmıyor işte...

mutlak_değer hocam size sonuna kadar katılıyorum.Bizim bölümümüzü bizim gibi öğretmenler mi bu hale getirdi.Yoksa bu hale getirildi de biz mi pes ettik.Ben pes edenlerdenim.Kendimi 5 yıl sonra bu yaptıklarımı yapıyor olarak görmek istemiyorum.Benim işim öğretmek,ben sınıfta öğrenciler ile mutlu oluyorum.Onlarda etki yapabiliyorsam mutlu olabiliyorum.Kimsenin evindeki uydusunun şifresinin kırılması ile ilgilenecek veya okul ses sisteminin anfide hangi girişinde sorun olduğunu neden ses çıkmadığını çözmek için gelmedim bu branşa.Okulumdaki birçok bilgisayar işini yaparken gocunmadım,gocunmam da ama bunları hayal ederek bu branşı seçmedik hiç birimiz.
Hakkımızda hayırlısı.Fakat ben tamamen pes ettim.Sadece gün dolduruyorum.Bu genç yaşımda artık mesleğimle ilgili kaygı yaşamak istemiyorum.Bu çağı çoktan atlatmış olmalıyım fakat yastığa başımı koyunca gönlüm rahat etmiyor.2 Bilişim Teknolojileri arkadaşımız bir araya geldiğimizde konuşacak bir çok konu varken biz branşımızın geleceğini sorguluyor ne olacağımızı düşünüp üzülüyoruz.
Tek.Tasarıma geçen arkadaşlarımız hayırlı olsun hepinize.Başkalarından çok öğrenciler ile birlikte olmanız bile şu an ki kendi bölümümden çok üstün olduğunun bir göstergesidir bence...

mutlak_adeger' Alıntı:
sisss' Alıntı:
Arkadaşlar boşuna lafı çevirmeyin biz tamirciyiz 30 sene sonra yine aynı olacak. Bu bölümün geleceği filan yok hele bayanlar için çok kötü, ben bayan olsam bi dakka durmazdım masanın altında kabloları çıkarmak, projeksiyonu sökmek ben bile zorlanıyorum bu durumlardan. İlerde Değerimizi nasıl anlayacaklar ben anlamıyorum bir türlü, bilgisayar bozulunca okuldakiler hocam siz yorulmayın ben bakayım mı diyecek tabiki bizi çağıracaklar. ben rahatım yarın birgün büyük bi okulda fatih projeli bi okuldaki olacak durumları hayal bile edemiyorum.

Aynen yazdığınız gibi hocam. Bilgisayar bozulunca hiç bir idarecinin "siz bayansınız ben taşıyayım ya da projeksiyonu ben sökeyim masanın üstüne çıkayım" dediğini görmedim. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az işte. Bazıları mantıklı düşünebilirken, bazıları utanmadan hakaret ediyor.
valla hocam bende ciddi ciddi düşündüm tek. tasarımı, ama uzak yerler açıldı birde okulum küçük ve rahat. Geleceği hiçbir şekilde göremiyorum rüzgar nereye savurursa misali. Çözümde yok aslında meb al sana yardımcı eleman bilgisayarlara bu bakacak da demeyecek bilgisayarlarda her zaman var olacak. MEB bilgisayar dersinin gerekliliğini bir gram inanmıyor sadece biz varız diye seçmeli tutuyor şimdilik yarın birgün adım gibi eminim dersi kaldıracak belki branş değişikliği belki meslek lisesine geçiş belkide memurluk seçeneklerini sunacak. Btr için kadroyuda boşuna beklemeyin yapsalardı şimdiye yaparlardı. Fatih için yaptılar bunu yarın fatih de bitecek o zaman görürüz bakalım neler olacak.

Evlilik hastalanıncaya kadar olmaz.
Ne diyor yabancılar
"Sağlıkta ve hastalıkta koşullar ne olursa olsun..."

Umarım bundan herkes kendine bir pay biçer.
Gene söylüyorum değiştirenleri yadırgamıyorum ama doğruda bulmuyorum.

hasari' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
Yarın pislik içinde bilgisayar tamir ederken yazdıklarımı hatırlayın.
Sizde bu anlayış varken bir daha söylüyorum iyi ki sizler bu branştan kaçtınız. Bu branşa gönül vermiş arkadaşlarla çok kısa sürede biz bu branşın saygınlığını geri kazanacağız.
Norm fazlası olmuş BT öğretmenlerini bu şekilde aşağılayacağınızı sanıyorsunuz. Yarın öbürgün geçtiğiniz bölümün akıbetini görünce görünce sizin halinizi merak ediyorum doğrusu. Sudan çıkmış fare misali olmazsınız inş.

Siz teknoloji tasarımda mutlu olun. Önceden de söyledim bunları yadırgamıyorum ama branş değiştirdikten sonra bu branşa çamur atıp hakaret edemezsiniz.
Siz eğer BT öğretmenlerini böyle görüyorsanız bu sizin yetersizliğiniz bizim lügatımızda BT öğretmenin yeri başka.

Hocam siz gerçekten ne dediğimi anlamıyorsunuz! Hayretler içindeyim şu an.

Bu bölüme hakaret etmedim, etmiyorum ve etmeyeceğim!!!!!

Ama siz 4. defa hakaret ediyorsunuz. Şimdi de sudan çıkmış fare olduk. En kısa zamanda kursa gidin "bir bayanla nasıl konuşulur başlıklı" ve buradan anlıyoruz ki forum yöneticilerine hakaret serbest.

Bu arada sizin ilk mesajınız teknoloji tasarıma hakaretti buna ne demeli.

Benim BT'ye hakaret ettiğimi iddia edip kendinizi aklamak için mecazen çakallık yapıyorsunuz.

Son olarak da gözlerinizi kapatıp yatınca karınızı bir masanın üzerine çıkmış projeksiyon sökerken, masanın altına girip kablo söküp takarken hayal edin. Ne demek istediğimi belki anlayabilirsiniz bu defa umudum yok ama. Bunları ben bile yapmıyorum diyorsanız da kimseyi inandıramazsınız . Bunu herkes yaptı, yapıyor ve yapacak. Buna mecbur bırakıldık. Eylemlere katılmayıp, yerinden kalkmayan klavyesiyle hakaret edip bir şeyler yapmaya çalışanlarla olmuyor. Size iyi geceler. Yazdıklarımı tekrar okumanızı tavsiye ediyorum. Bir daha da hakaret etmeyin!!!

mutlak_adeger' Alıntı:
sisss' Alıntı:

Ben de Bayan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak "siz bayansınız ben taşıyayım ya da projeksiyonu ben sökeyim masanın üstüne çıkayım" demeyen idareci görmedim. Kendi çıkmayanlarda yanıma bunu yapabilecek bir hizmetli verdi her zaman sağolsunlar. Ben kusura bakmayın ama bunu kişisel problemler olduğunu düşünüyorum, siz taşıdıysanız keşke bunun için yardım isteseydiniz. Ayrıca branş için cinsiyet yorumu, cinsiyet farkını ön plana atmak ne kadar doğru pek bilemedim. Evet BT Sınıfında tozlu kablolarla, yumak yumak toz dolan kasalarla, format attığım pc lerle kirli ellerim ütüsü bozulan pantolonum, kırılan topuklarıyla ayakkabılarımın içinde ben mutluyum ve branş değiştirmedim. evet durumumuz pek iç açıcı değil gibi görünüyor ama ben öğrencilerimle hala bir öğretmenim "tamirci" yaftasını hiç kabul etmiyorum etmedim, çantamda aynanın yanında küçük tornavidamla gezsem de ben öğretmenim...

godfather' Alıntı:
yaw ya ben bir başka öğretmenim bu forumda yada branştan şikayet edenler bir başka öğretmen. en son okulda öğretmenlik yaptığım zamanlarda bundan yaklaşık 2 sene önce, sözleşmeliydim daha tabi bırak formatörlüğü, okul müdürü bana "tutanakla" aklı sıra bir iş yaptırmya kalktığında, senin bana bnu yaptırmaya yetkin yok demiştim ve morarıp kalmıştı..
taviz üstüne taviz ver, sonra meslek şöyle meslek böyle..
şimdi tkn tasarımın durumu iyi, seneye sadece 7 ve 8lerde 2 saat olack, büyük bazı okulların dışında maaş karşlığını bile dolduramaycaklar. ki şuan bile çalıştığım ilçede tekn. tasarım öğretmenleri bu durumda..
ders desen, derse girdiğim zamanlarda aldım bu dersi, 40 dkyı dolduramıyordum..
biri bana deseki bu dersmi yoksa okul idaresine yardımmı, seve seve idare derim..
bizim şuan tek sıkıntımız norm dur. bu sıkıntı tekn. tasarımdada baş gösterecektir...

Kimseye taviz verdiğim falan yok. Taviz vermemek için yaptığım mücadele yıprattı ama yine de taviz vermedim. Öğretmenlerden biri özel bilgisayarına format atmıyorum diye öğretmenler odasında kavga çıkardı da ağzının payını aldı mesela. Sonra 1 sene boyunca peşimden koştu özür diledi ama hala konuşmuyorum. Müdür mü? İster tutanakla ister başka bir şekilde istesin, görevim değilse asla yapmadım. Sizin dediğiniz gibi İDAREYİ ASLA İDARE ETMEDİM"

Teknoloji tasarıma geçmek kaçmak ise; ben taviz vererek yaptığım işlerden kaçmadım, taviz vermemek için yaptığım kavgalardan ve stresten kaçtım. Umarım açıklayıcı olmuştur.

mutlak_adeger' Alıntı:

Ama siz 4. defa hakaret ediyorsunuz. Şimdi de sudan çıkmış fare olduk. En kısa zamanda kursa gidin "bir bayanla nasıl konuşulur başlıklı" ve buradan anlıyoruz ki forum yöneticilerine hakaret serbest.

Benim BT'ye hakaret ettiğimi iddia edip kendinizi aklamak için mecazen çakallık yapıyorsunuz.

Son olarak da gözlerinizi kapatıp yatınca karınızı bir masanın üzerine çıkmış projeksiyon sökerken, masanın altına girip kablo söküp takarken hayal edin. Ne demek istediğimi belki anlayabilirsiniz bu defa umudum yok ama. Bunları ben bile yapmıyorum diyorsanız da kimseyi inandıramazsınız . Bunu herkes yaptı, yapıyor ve yapacak. Buna mecbur bırakıldık. Eylemlere katılmayıp, yerinden kalkmayan klavyesiyle hakaret edip bir şeyler yapmaya çalışanlarla olmuyor. Size iyi geceler. Yazdıklarımı tekrar okumanızı tavsiye ediyorum. Bir daha da hakaret etmeyin!!!
Sizi tebrik etmek lazım sıkışınca bayanım demeyi biliyorsunuz ama sürekli bizleri aşağılamadan geri kalmıyorsunuz. Sizin yazdığınızı sadece ben okumuyorum herkes okuyor onların taktirine bırakıyorum.
Ben çakallık yapmıyorum ama yapanı çok iyi biliyorum.

ysglctnr' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:
sisss' Alıntı:

Ben de Bayan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak "siz bayansınız ben taşıyayım ya da projeksiyonu ben sökeyim masanın üstüne çıkayım" demeyen idareci görmedim. Kendi çıkmayanlarda yanıma bunu yapabilecek bir hizmetli verdi her zaman sağolsunlar. Ben kusura bakmayın ama bunu kişisel problemler olduğunu düşünüyorum, siz taşıdıysanız keşke bunun için yardım isteseydiniz. Ayrıca branş için cinsiyet yorumu, cinsiyet farkını ön plana atmak ne kadar doğru pek bilemedim. Evet BT Sınıfında tozlu kablolarla, yumak yumak toz dolan kasalarla, format attığım pc lerle kirli ellerim ütüsü bozulan pantolonum, kırılan topuklarıyla ayakkabılarımın içinde ben mutluyum ve branş değiştirmedim. evet durumumuz pek iç açıcı değil gibi görünüyor ama ben öğrencilerimle hala bir öğretmenim "tamirci" yaftasını hiç kabul etmiyorum etmedim, çantamda aynanın yanında küçük tornavidamla gezsem de ben öğretmenim...

Bu forumdaki herkes şaka galiba bugün, gerçekten toplanıp şaka yaptığınızı düşünmeye başladım.
TAŞIDIM demedim, BEN DE TAŞIMADIM, HİZMETLİYE TAŞITTIRDIM. Bayan bay diye ayrım yapmak niyetinde değilim. Mesela eşim de taşımaz hizmetliye taşıttırır.
Ama taşıdığında bu da beni üzer. Yani bayan ya da bay meselesi değil. Ben de uzun süre "ben tamirci değilim öğretmenim" diye kendimi kandırsam da öyle olmadığını hatırlatan birileri hep çıktı karşıma. 2 haftadır öğretmenlik yaptığımı hissediyorum ama hiç bir zaman bilgisayar öğretmenlerine de tamirci gözüyle bakmıyorum.

hasari' Alıntı:
mutlak_adeger' Alıntı:

Sizi tebrik etmek lazım sıkışınca bayanım demeyi biliyorsunuz ama sürekli bizleri aşağılamadan geri kalmıyorsunuz. Sizin yazdığınızı sadece ben okumuyorum herkes okuyor onların taktirine bırakıyorum.

Kimin kimi aşağıladığı çok belli. Sizin yazdıklarınızı da sadece ben okumuyorum, hakaretlerinizin hoş olmadığını kaç kişi yazmış gördük. Ben de sizi tebrik ediyorum, sıkışınca mecazen hakaret ediyorsunuz. "SİZ" kelimesinden BT'cileri anladıysanız büyük yanılgı. Ben tanımadığım kimselere "SEN" diye hitap etmem. Yazdıklarımın hepsi şahsınıza, BT'cilere değil. Bayan-erkek ayrımı yapmıyorum ama aradaki ince farkı da biliyorum.

Konunun tamamını okuyamadım ama konunun buralara gelişine bende şaşkınım... Arkadaşlar sizin uykunuz gelmiş anlaşılan...

Şimdi bu başlığı kilitliyorum, sabaha tekrar açacağım, yatın uyuyun dinlenin yarın sakince bu başlığa tekrar bakarsınız...

Yarın 12 saat ders ellerimizden öper, nöbete dikmeyin bu saatte bizi forumda :)

Herkese iyi geceler...

Siz benimle mi çalıştınız da yaptığım işlerden bahsediyorsunuz. Biz iki zıt BT öğretmeniyiz ben siz olamam sizde asla ben olamazsınız.
Bakış açılarımız farklı bir defa yorumlarınızdan BT öğretmenlerini ne olarak gördüğünü gördük. Benimle çalışmayıp beni tanımadığınız içinde benimle ilgili yorumları nasıl yapabiliyorsunuz.
İdarecilere asla kendimi ezdirmem ama gereken yardımı da esirgemem elimden gelen her işi yaparım ama sizin anladığınız şekilde değil.
Bir gün çalışmak nasip olursa o zaman beni yorumlarsınız.

Geri