teğmen olarak orduda kalmak

Kodla Büyü

u_kukulkan

Site Gezgini
Şu anda asker öğretmenim. malum bölümümüzle ilgili büyk bir bilinmemezlik söz konusu. ne olacağı mechul. yanılmıyorsam teğmen olarak orduda kalmak gibi bir seçenek varmış. bende kalmayı düşünüyorum ama nasıl kalınır sınavları ne zaman nereye başvurmamız gerekiyor bilmiyorum. bilen arkadarşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim

yaa size askerlik çok kolay geliyo galiba..

tamam bizim meslek sıkıntılı ama ben bir daha düşün derim..sonra pişman olmayasın

önceden teskere bırakmak vardı ama şimdi yok diye biliyorum. ayrıyeten asker öğretmenken bırakacağınıza da ihtimal vermiyorum çünkü birlikte yedek subay olarak görev yapmak gerekiyor benim bildiğim.

şu an orda olmanızın bir faydası yk heleki asker öğretmenken. ağustos ayında sınavlar oluyor sınav sonucuna göre 1 yıllık bir eğitim sonunda teğmen olabiliyorsunuz. ve sonrası sıkıntılı bence çünkü akademililer dışlıyorlar. ve sürekli yüksek sicil almak gerekiyor ve sakatlık durumunda sözleşme fes ediliyor çok iyi düşünülmesi lazım.

Ne kadar rütbeli tanıdığım varsa hepsi askerlikten istifa etmeyi düşünüyor sıkıntılı meslek ayrıca tezkere bırakmak için asteğmen olarak askerliğini yapmak gerekiyor diye biliyorum.

Hocam şimdi tam öğretmen sayılmıyoruz ya orda da tam asker saymazlar öylece arada kalırsınız :D

teğmen olmak bu kadar bastimi millet askeri okul harp akademisi bitiriyo. astsubaylık için sınavları duydumda direk subaylık için böyle kestirme yol duymadım..

Ben 12 ay astegmen olarak askerlik yaptım aylık 20.000 tl verirlerse düşünürüm veya genelkurmay başkanı aklını başına devşir hocam sonra kafanı taşlara çok vurursun ama iş işten geçer benden söylemesi.

Harp okullarında öğretmen olarak yapılan asteğmenlikten sonra orduda kalmak öğretmen olarak mantıklı geliyor bana 20 saat ders yarbaylıa kadar yükselme erkenden de emeklilik hem okullarda askeri disiplin :D bilmem çıkarsa düşünürüm

12-13 mayıs yani bu hafta sonu sınavlar var ve ben gözetmenim. Teğmen olarak görev yapıyorum. Uzun dönem askerim...

Sınavı ve mülkatı geçenler 6 ay harp okulunda eğitim alıp teğmen rütbesi takıyor.

Yalnız bu olay sözleşmeeli subaylıktır. Muvazzaf olmak için sonra muvazzaflık sınavlarına giriyorsunuz.

gokhanlafci' Alıntı:
12-13 mayıs yani bu hafta sonu sınavlar var ve ben gözetmenim. Teğmen olarak görev yapıyorum. Uzun dönem askerim...

Sınavı ve mülkatı geçenler 6 ay harp okulunda eğitim alıp teğmen rütbesi takıyor.

Yalnız bu olay sözleşmeeli subaylıktır. Muvazzaf olmak için sonra muvazzaflık sınavlarına giriyorsunuz.

Bazı branşlar bu konuda avantajlı hocam ingilizce öğretmeni arkadaşım düşük bir puanla 6 aylık diksiyon eğitiminden sonra teğmen oldu ama o askeri okullarda ingilizce öğretmeni olarak görev yapacakmış bilişim branşı da bu konuda avantajlı bence..

gokhanlafci' Alıntı:

hocam sadece 12-13 mayıs mı sınavları. geç mi kaldım yani başvurmak için

10 bin tl verselerde yapmam demiştim.asteğmen olarak yaptım ben.askeri öğretmenlik gibi değil muhazzaflık hocam. bir komutanın beğendiğini diğer komutan yerlere vurabilir.okulda okul müdürünüzle uğraşırken karargahta sizden rütbeli herkes sizin amiriniz.
tayin durumları, biriminiz, birçok şeyi hesaba katarsak mantıklı bir iş değil ama idealinizdeki işse her zorluğu göze alıyorum derseniz yolunuz açık olsun.

Bana bu teklif çavuş iken bile geldi.Tabur komutanı yanına çağırdı hangi rütbeden başlayacağımızı imkanlarımızı anlattı.Şu anda eniştem komutan.Maddi açıdan bakıldığınd süper.Emekli ikramiyesi bir astsubayın 80bintl+oyaktan 70bintl+emekli maaşı 2bintl+servis+yemek bedava.Buraya kadar güzel.Ama işte o tel örgülerin içinde bir de çalışmak var.Karar sizin.

bana sorarsan aklından bile geçirme.

( Resmi öğretmenliğe başladıysan gerek yok. )

Asteğmen olarak yaptim, degil teğmen, binbaşı olarak bile başlasam yine de istemem demiştim.

hocam ben tim komutanı asteğmen olarak yaptım askerliği her türlü zorluğunuda rahatlığınıda yaşadım gördüm. askerlik bittiğinde al sana aylık 5000tl albay olarak devam et deseler yine devam etmem demiştim.durumumuz ne kadar vahim olursa olsun öğretmenlikle kıyaslanmaz askerlik.

Geri