TEF 1 derece başlama tarihi

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Konuyu daha açıklayıcı olması için güncelliyorum. Kusura bakmayın

Ben TEF Mezunuyum ve 1 derece verildiğini rastgele forumdan öğrendim 1 hafta önce
Bu durumda 8 e 1 den başlamam gerekiyordu.
Dilekçe yazdım. Geçmiş kayıplarımın da verilmesini istedim.

Lise Hazırlık okumadım. Lise yi Meslek lisesi Elektronik Bölümü 3 yıl okudum. Üniversite hazırlık okudum(fakat sayılmıyormuş)

Göreve 2013 eylül ayında başlamama rağmen tef 1 dereceyi hakediş tarihim 12.02.2015 olarak görünüyor. Niçin bu tarih. Adaylık tarihine bakılıyorsa adaylık kalkış tarihim 10.03.2015 .Kıstas nedir arkadaşlar

PPXaLQ.jpg

Re: Kafam Karıştı Derece 9 dan direk 7 ye inmiş

8-1 den başlarsın 1 derece geldiğine göre 8-3 olma ihtimalin 0

Normalde 9/3 olman gerekiyordu ama sozlesmeden derece 8/3 tef den ne veriliyordu bilmiyor ama 1 derece altmışın 7/3 olmuşsun tef derecenin soldaki hanede hakedisini gösterip sağdaki tarihde vermişler yanı enson verilen 7/3 olduğun yukardan aşağı sıralı değil yanı.söylese denebilir tef den geriye dönük ücret alacaksinn maâsa yansıması bir ay atlayy biliyor

tiredsoldier' Alıntı:
Normalde 9/3 olman gerekiyordu ama sozlesmeden derece 8/3 tef den ne veriliyordu bilmiyor ama 1 derece altmışın 7/3 olmuşsun tef derecenin soldaki hanede hakedisini gösterip sağdaki tarihde vermişler yanı enson verilen 7/3 olduğun yukardan aşağı sıralı değil yanı.söylese denebilir tef den geriye dönük ücret alacaksinn maâsa yansıması bir ay atlayy biliyor

Anladım. Onay tarihleri önemli demekki. karinca_52 hocamında dediği doğruymuş o zaman. Ben daha yeni 7 ye 3 olmuşum.

Bu parayı hakediş tarihimin niçin 12.05.2015 olduğunu anlayamadım. Adaylık kalkış tarihim 10.03.2015 . Oysaki göreve 2013 eylül ayında başladım.
Galiba benim bilmediğim bir durum var. Ya da yanlışlık var.

aynı dönem aynı şartlarda girmişiz hocam benide 9-1 şeklinde başlatmışlardı ben adayken önce ilçe ile sonra il ile görüşüp 8-1 e düşürmüştüm. 2 yıl doldurdum 8-3 oldum. Toplu sözleşme ile 1 derece geldi ve 7-3 e yükseldim. Eylüldede 6-1 e yükselmiş olacağım inş.

MEslek lisesi 3 yıl olarak okudum oyüzden kademe alamadım. Üniversite hazırlık sayılmıyor. Ordanda alamadık. Böyle kaldık işte ama lise hazırlığa verilirken üniversite hazırlığa verilmemesi garip bence. İlerleyen yıllarda verilir sanırım 1 kademe

Tamam hocalar anladım. İlçe Milli eğitimdeki bu işi yapan memuru aradım. Tarihi yanlış girmiş. 12.02.2016 girecekken yanlışlıkla 2015 girmiş. Peki bu tarihi 2016 girseydi doğru olur muydu? Tabiki olmazdı.
Daha sonra milli eğitim şefini aradım. Bana dediki: Senin göreve başlama tarihinden itibaren askerliğini 6 ay sonraya çekeriz. Sen o tarihten itibaren kaybını alırsın dedi.

Sanırım bu durumda bir sıkıntı kalmadı zannımca.......

Geri