Tayin zor,iş güvencesi yok,müdürün keyfine göre maaş

Kodla Büyü
hayırlısı...haklı tarafları var;şöyle ki eş durumundan tayin olayının suyu çıktı;bizzat etrafımızdan gözlemliyorum 1-2 sene doğu da kalıp batı ya -batı illerine kapağı atan atana;ne oluyor doğu da ki açıklar bir türlü kapanmazken;batı illerinde sürekli norm fazlası öğretmenler...
bu konuya eğilip neşter vurulması önemlidir..
gel gelelim iş güvencesi ne kadar somut ve objektif olacak?bunda tereddütlerim var;insanları sırf muhalif diye İman'ı yok diye alevi diye hatta kürt diye kulpuna uydurup işten atarlar mı?
bu ülkede sadece bizden olanlara ekmek var gerisi ne hali varsa görsün derler mi? insan düşünmeden edemiyor... hele ki hakkını arayacak güvenecek bir yargı nın olmadığı ülkemizde gelecek neler getirecek...

spider23' Alıntı:
hayırlısı...haklı tarafları var;şöyle ki eş durumundan tayin olayının suyu çıktı;bizzat etrafımızdan gözlemliyorum 1-2 sene doğu da kalıp batı ya -batı illerine kapağı atan atana;ne oluyor doğu da ki açıklar bir türlü kapanmazken;batı illerinde sürekli norm fazlası öğretmenler...
bu konuya eğilip neşter vurulması önemlidir..
gel gelelim iş güvencesi ne kadar somut ve objektif olacak?bunda tereddütlerim var;insanları sırf muhalif diye İman'ı yok diye alevi diye hatta kürt diye kulpuna uydurup işten atarlar mı?
bu ülkede sadece bizden olanlara ekmek var gerisi ne hali varsa görsün derler mi? insan düşünmeden edemiyor... hele ki hakkını arayacak güvenecek bir yargı nın olmadığı ülkemizde gelecek neler getirecek...

+1

Ben olsam bu kadroları doğu illerindeki öğretmen adaylarına verirdim. Ya da sayısal üstünlük verirdim.
Adam zaten oradan çıkıp öğretmen olmuş. 4-6 yıl gibi bir de zorunluluk gelirse asla batı illerine gitmek isteyeğini düşünüyorum.
Ayrıca iş güvencesi olarak 657ninde bu sisteme yaklaşacağı kanaatındayım. Kaldı ki maaş kadrolu ile aynı olacakmış.

spider23' Alıntı:
insanları sırf muhalif diye İman'ı yok diye alevi diye hatta kürt diye kulpuna uydurup işten atarlar mı?
bu ülkede sadece bizden olanlara ekmek var gerisi ne hali varsa görsün derler mi?

Sırf başörtülü diye işten atılanlar, namaz kılıyor diye sürülenlerin olduğu bir ülkedeyiz hocam. Burası Türkiye her an her şey olabilir. Dikkatli olun.

mevzuat' Alıntı:
spider23' Alıntı:
insanları sırf muhalif diye İman'ı yok diye alevi diye hatta kürt diye kulpuna uydurup işten atarlar mı?
bu ülkede sadece bizden olanlara ekmek var gerisi ne hali varsa görsün derler mi?

Sırf başörtülü diye işten atılanlar, namaz kılıyor diye sürülenlerin olduğu bir ülkedeyiz hocam. Burası Türkiye her an her şey olabilir. Dikkatli olun.

hocam spider23 gayet güzey yazmış zaten....son cümlesi de işi özetlemiş.... şimdi devir sağa dönmüş olabilir.. yarın sola dönerse veya başka birsgrup her neyse... bu ülkede insanlar bizden olanlara ekmek var derse nolur.... başörtülü diye işten attığın ile kılmıyor diye attığın mazlum değil mi...bu parti gider, uç noktalar gelir hiç belli olmaz....

ben peh dedirtecek çok bir iş görmedim... inşallah adam gibi bişey planlanır da ülkemize de faydalı olur...

Geri