tatil dönüşü batarya neden şarj olmaz.?

Kodla Büyü

kulbey

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar öncelikle hayırlı ramazanlar; DELL inspiron 1525 notebook' um var, haziran ayına kadar bir sorun yoktu. Yalnız şarjı az gidiyordu(45dk). Tatile giderken yanıma almadım yaklaşık 1,5 ay kullanmadım. Geldiğimde prize takılıyken çalışıyor ama bataryası şarj olmuyor. Şarj ışıgı kırmızı kırmızı mavi şeklinde yanıp sönüyor. Bu kadar sürede batarya ölmüş olabilir mi. Geçiçi bir durum mu.? çözümü varmı acaba .? yardımcı olursanız sevinirim. Belki düzelir diye 2-3 gündür prizde takılı yine aynı şarj olmuyor.

ayni problem benim laptopta da var.ben de tatile giderken almamıştım yanıma.geldim şrj olmuyor.batarya gitti sanırım.pamuk eller cebe :(

bataryanız ölmüş malesef, şarj almıyor, şoklama deneyin en olmadı yeni batarya almalısınız.

notebookunuzun anakartının güç beslemesi de yanmıs olabilir,

bende de aynı problem var, ama sarz aletim ve bataryam çalışıyor,

bnm notebbokda sorun boardda. masustu pc gibi çalışıyor, umarım hallederseniz.

Bu dell 'lerde genel bir sorun bu galiba benim de dell studio 1535 var, birkaç ay önce bahsettiğiniz hatayı verdi.Ama benimki prize sürekli takılı olmasına rağmen yapıyordu.Garantisi devam ettiği için dell çağrı merkezini aradım.Batarya bozulmuş dediler 1-2 gün içinde değiştirdiler.Ama şu an korkuyorum çünkü çok nadiren de olsa şarj olmama durumu gösterebiliyor ileride tekrar eder mi diye endişeliyim.Bir ara internette araştırmıştım ve bu şarj giriş yerinde manyetik alan probleminden dolayı o bölgenin arızalı olabileceği söyleniyordu.

Geri