Taslak Çizelge-Bilişim Teknolojileri ve Yazılım

Kodla Büyü
Şu an ki norm güncellemesinden sonra tekrar kesin ders saatleri çizegesinden sonra bir norm güncellemesi daha olacağı kesin bir şey...

Teorikte ders saatimizin artacağı düşünülüyor ama herkesin ortamı şartları farklı, kimseye eyvallahın olmadığı zaman 15 ten 25 e çıkacağı yerde 0 a inebiliyor...

örnek verelim madem.
SORU:
2 şube 5. sınıf
3 şube 6. sınıf
2 şube 7. sınıf
2 şube 8. sınıf olan bir okulda bilişim teknolojileri ders saati sayısı kaç seçilebilir?

designbote' Alıntı:
örnek verelim madem.
SORU:
2 şube 5. sınıf
3 şube 6. sınıf
2 şube 7. sınıf
2 şube 8. sınıf olan bir okulda bilişim teknolojileri ders saati sayısı kaç seçilebilir?

sizin en fazla 11 en az 9 ..bu taslak sadece 5. sınıflara uygulanacak.

the_korsan' Alıntı:
Şu an ki norm güncellemesinden sonra tekrar kesin ders saatleri çizegesinden sonra bir norm güncellemesi daha olacağı kesin bir şey...

Teorikte ders saatimizin artacağı düşünülüyor ama herkesin ortamı şartları farklı, kimseye eyvallahın olmadığı zaman 15 ten 25 e çıkacağı yerde 0 a inebiliyor...

Arkadaşlar hesaba katmadığımız bir olay var... Durum kesin çizelge ve açıklamalarıyla netleşecek...

Ben seçmeli derslerin tümünün aynı saatlerde yapılacağını düşünüyorum. Toplam ders saatini 35-36-37 her ne ise seçmeli derste 6-8 saat arası olsun diyelim...
Haftada 3 gün son 2 saatler seçmeli derslere aittir, yada haftada bir gün tamamen seçmeli derslere aittir gibi bir durum karşımıza çıkabilir, aksi halde bir sınıfın tamamı aynı seçmeli dersi seçmeli... Böyle bir durumda kaç saat dersimiz olabilir ?
Her sınıf ayrı dilimlerde yani 5 ler 1-2.ders, 6lar 3-4.ders, 7 ler 5-6.ders 8ler 7-8. dersler seçmeli ders saatleri olursa eğer yada ptesi 5 lere, salı 6 lara gibi yapılırsa yukarda dediğim problem olmaz ... Ama 8 saat ders nasıl olabilir günde?

Farklı farklı teoriler üretilebilir illa bir çözümde bulunabilir ama bulurlar mı acaba ? Hepimizin içinden söylediği şeyler aynıdır sanırım...

Bu yeni çizelgenin şu anki yaptığımız yorumlara göre bize yarar yerine zarar bile getirebileceğini düşünüyorum, netleşse de teori üretmekten kurtulsak artık... İnşallah hayırlar getirir diye temenni ediyorum...

Meydan boş. Atan atıyor ve yayılıyor.
Bu çizelge neden olması gereken sitede değil de ıvır zıvır sitelerde dolaşıyor. Talim Terbiyenin sitesinde yok böyle bir bilgi.

2012 2013 eğitim öğretim yılı haftalık ders saatleri çizelge

yorumsuz

Ekli dosyalar

• 196183_10151873757435026_1996357391_n.jpg
    196183_10151873757435026_1996357391_n.jpg
    197.7 KB · Görüntüleme: 906
the_korsan' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

Arkadaşlar hesaba katmadığımız bir olay var... Durum kesin çizelge ve açıklamalarıyla netleşecek...

Ben seçmeli derslerin tümünün aynı saatlerde yapılacağını düşünüyorum. Toplam ders saatini 35-36-37 her ne ise seçmeli derste 6-8 saat arası olsun diyelim...
Haftada 3 gün son 2 saatler seçmeli derslere aittir, yada haftada bir gün tamamen seçmeli derslere aittir gibi bir durum karşımıza çıkabilir, aksi halde bir sınıfın tamamı aynı seçmeli dersi seçmeli... Böyle bir durumda kaç saat dersimiz olabilir ?
Her sınıf ayrı dilimlerde yani 5 ler 1-2.ders, 6lar 3-4.ders, 7 ler 5-6.ders 8ler 7-8. dersler seçmeli ders saatleri olursa eğer yada ptesi 5 lere, salı 6 lara gibi yapılırsa yukarda dediğim problem olmaz ... Ama 8 saat ders nasıl olabilir günde?

Farklı farklı teoriler üretilebilir illa bir çözümde bulunabilir ama bulurlar mı acaba ? Hepimizin içinden söylediği şeyler aynıdır sanırım...

Bu yeni çizelgenin şu anki yaptığımız yorumlara göre bize yarar yerine zarar bile getirebileceğini düşünüyorum, netleşse de teori üretmekten kurtulsak artık... İnşallah hayırlar getirir diye temenni ediyorum...

buda başka bir sorun tabi. tek kesin olan dersimizin içeriği güncellenecek gerisi muamma :?

arkadaşlar bilmiyorum daha önce farkeden oldu mu olmadı mı ama...

bu çizelgeye göre artık 5 ve 6. sınıflarda teknoloji ve tasarı dersi yok..

Arkadaşlar bizim müdürde bu taslağı indirip ona göre ders saatlerini girmiş... Bilişim dersinide 1 er saat girmiş. Kurul toplantısında 2 saate çıkartırız dedi...

Hocam biz personel genel müdürlüğünü aradık norm işlemleri için..Ders saatleri değişmiş ama bize ulaşan bişey yok dediler..Biz eskiye göre yaptık ama yeniden bir güncelleme istenebilir..

farklı düzeylerdeki öğrenciler aynı seçmeli ders saatinde buluşursa 50 öğrenci varsa ne olacak. Sınıf ikiye bölünmezse kulüp çalışmalarındaki insanı meslekten soğutan o curcuna ile karşılaşırız. Ki seçmeli derslerin sınıf mevcutları ile ilgili bir açıklama yok .
Bu çizelge ile çarşı karışır....

Geri