tarayıcıda logo nasıl oluşturabilirim

Kodla Büyü

tiernan

Üye
ARkadaşlar sizden bi konuda yardım isteyecektim. Okulumda bilgisayar sınıfı olmasına rağmen bilgisayar öğretmeni olmadığından okulumun internet sitesini kendim hazırladım. sitenin ismini yazdığım zaman browser de okul logosunun da çıkmasını istiyorum Bunu nasıl yapabilirim.
not: dreamweaver de sitemi yapıyorum...
şimdiden teşekkürler

html dosyasında headler arasında kod.

Ekli dosyalar

• ikon.rar
    700 bayt · Görüntüleme: 183
cimenwd' Alıntı:
<link>

bi dane ico dosyası oluşturup site içine at
Sevgili Ali...
Başta dediğim gibi web sayfası hazırlamada yeni saylırım. Bu yüzden biraz daha ayrıntılı anlatırsan sevinirim. ico dosyası oluşturup site içine at demişsin. site içerisinde nereye koyacağım bu konuyuda açıklarsan sevinrim.
ilginiz için de teşekkürler

Hocam mebin verdiği hostu kullanıyorsan hiç uğraşma olmuyor zaten favicon olayı IE7 den önceki sürümlerde desteklenmiyor, firefox destekliyor.

Ekli dosyalar

• favicon.txt
    52 bayt · Görüntüleme: 14
bence zaten ne güzel siteyle uğraşmışsın bu daeksik oluversin canımçok önemli bişey değilki çoğu sitedede yok

personel sitesini yenilemiş ,hareketli favicon eklemişler

sadece taglerde png yerine gif yapmak yetiyor

<link rel="icon" type="image/x-icon" href="dosyanın_bulunduğu_yer.ico" />
hocam <head></head> arasında herhangi biryerde bunu kullanırsanız tarayıca görünecektir.

ikon

mehmetkaya1980' Alıntı:
tiernan' Alıntı:
evet verilen kodları uyguladım ancak sonuç alamadım.
Herhangi bir yerde favicon.ico adında bir icon dosyası oluşturacaksın. bunuda götürüp index.htm dosyanın olduğu kalsöre kaydet. başka birşey yapmana gerek yok kod falan yazmana gerek yok
http://www.iskenderun-meb.gov.tr/ bak burada aynı teknikle uyguladım ve bayrak görünüyor

HOCAM DEDİĞİNİZ GİBİ YAPIYORUM AMA OLMUYOR. YAPTIĞINIZ ÇALIŞMAYI AŞAMA AŞAMA ANLATABİLİR MİSİNİZ?

Re: ikon

mehmetkaya1980' Alıntı:
tiernan' Alıntı:
evet verilen kodları uyguladım ancak sonuç alamadım.
Herhangi bir yerde favicon.ico adında bir icon dosyası oluşturacaksın. bunuda götürüp index.htm dosyanın olduğu kalsöre kaydet. başka birşey yapmana gerek yok kod falan yazmana gerek yok
http://www.iskenderun-meb.gov.tr/ bak burada aynı teknikle uyguladım ve bayrak görünüyor

ayni işlemi yap olacaktir hemen olmuyor ama bende 1 gün sonrasinda icon göründü

yaptigim işlem favicon dosyasi olusturdum yaptigim faviconu icine attim birde sayfalarin oldugu html dosyasina attim bukadar kolay gelsin

Geri