Tapu Harçsız Ev Satışı

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar ev bakıyoruz bazı evlerde tapu harçsız yazıyor bu ne demek?

Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıp yerine yeni yapılan evlerin ilk satışı harçtan muaf tutulmuş
Ben de bu konuyu araştırıyordum. Müteahhitten ev alıyorum. Daha önceden binanın yerinde iki katlı bir ev varmış. Onun yerine kat karşılığında bu bina yapılıyor. Bir arkadaşım tapu harcından muaf olursunuz dedi. Biz de bu durumdan yararlanıyor muyuz? Bilen arkadaş var mı?

Arkadaşlar konu ile alakalı değil kusur bakmayın.
Rayiç bedel alacağım bu hafta belediyeden acaba çıkarma ücreti olarak ne kadar harç yatırılıyor daire için bilen var mı.

Ben de bu konuyu araştırıyordum. Müteahhitten ev alıyorum. Daha önceden binanın yerinde iki katlı bir ev varmış. Onun yerine kat karşılığında bu bina yapılıyor. Bir arkadaşım tapu harcından muaf olursunuz dedi. Biz de bu durumdan yararlanıyor muyuz? Bilen arkadaş var mı?
tapu kayıt örneği isteyin orada riskli yapı şerhi düşmüşse harçtan muaf olur. benim de başıma geldi. yıkılan tek katlı bir evin yerine müteahhit 12 katlı bina yaptı. tapu da işlem yapılırken görevli memur riskli yapı demişti. bu ne diyo dedim kendi kendime. harç kanunen yarı yarıya olduğu için müteahhit bişey demedi. evi aldım harcı ödedim verdim mahkemeye hepsini geri aldım

Müteahhitten alırsanız sıfır binayı harç ödemezsiniz. fakat müteahhitten alırsanız istediğiniz miktarda kredi kullandırmayabilir. Ne kadar çok kredi kullanırsanız müteahhite o kadar çok vergi çıkıyor o yüzden

Geri