Tanklı Renkli Yazıcı Önerisi

Kodla Büyü

xapex

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar 2 sene önce Canon G2400 renkli ytazıcı almıştım. 6-7 bin sayfa bastıktan sonra "Atık Kutusu Doldu" uyarısı vermeye başladı. Araştırdım anakartının resetlenmesi gerekiyormuş. Uzaktan bağlantı yoluyla 50-100 TL ye hallediyorlar. Yaptırdım ama bu seferde kartuş uçları zamanla bozuldu ve çıktıları kalitesiz vermeye başladı. Mediamarkt görevlisi Bu limit olayının HP hariç tüm yazıcılarda olduğunu söyledi (Epson tanklı yazıcılar da dahil)

Uzun süre HP kullanan arkadaşlar böyle bir durum varmı, yazıcının baskı kalitesi nasıl? mürekkkep bulma ile ilgili sorun yaşıyormusunuz acaba?

bunlara ek olarak uzun süre kullanıpta memnun kaldığınız bir tanklı renkli yazıcı öneriniz varmı. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum

Brother t500w kullaniyoruz okulda 5000 sayfa renkli cikti veriyor ve kartuslarin toplam diyati 60 tl civari murekkepli dolum kartus seklinde calisiyor. Okulda kullaniyoruz yavas cekim yapiyor tek problem bu

Okulda Eplon L210 kullanıyoruz evde Canon G3410 kullanıyorum her ikiside gayet iyi hatta Epson'u 3 yıldır kullanıyoruz.

Epson L serisinden herhangi bir model. Şiddetle tavsiye edilir. Okulumda yaklaşık 15 civarında sınıfta kullanılmaktadır. Bakımlarını kendinizin yapabileceği bir yazıcı.Yaklaşık 6 yıldır çeşitli modellerini kullanmaktayız.

Epson L serisinden herhangi bir model. Şiddetle tavsiye edilir. Okulumda yaklaşık 15 civarında sınıfta kullanılmaktadır. Bakımlarını kendinizin yapabileceği bir yazıcı.Yaklaşık 6 yıldır çeşitli modellerini kullanmaktayız.

bi limit söz konusu değil dimi hocam. uyarı veya hata vermiyor mu sonraları

bi limit söz konusu değil dimi hocam. uyarı veya hata vermiyor mu sonraları
Limit dediğiniz "Atık Tank Dolu" tarzında uyarılarsa bu bütün yazıcılarda karşımıza çıkabilecek bir durum. Şimdiki yazıcılarda atık tankı var. Tank dolumu temizlik yapma oranınıza bağlı kafa temizliğini çok yaparsanız daha çabuk dolacaktır. Bazıları sayaç koymuş sayacın sonucunda uyarı veriyor bazıları sensör koymuş sensör uyarı verince uyarı veriyor. Bazıları dolsada aldırış etmiyor olabilir :) Alttan sızdırana kadar yolu var diyen yazıcı var mıdır bilemiyorum.

Limit dediğiniz "Atık Tank Dolu" tarzında uyarılarsa bu bütün yazıcılarda karşımıza çıkabilecek bir durum. Şimdiki yazıcılarda atık tankı var. Tank dolumu temizlik yapma oranınıza bağlı kafa temizliğini çok yaparsanız daha çabuk dolacaktır. Bazıları sayaç koymuş sayacın sonucunda uyarı veriyor bazıları sensör koymuş sensör uyarı verince uyarı veriyor. Bazıları dolsada aldırış etmiyor olabilir :) Alttan sızdırana kadar yolu var diyen yazıcı var mıdır bilemiyorum.
aynen bu sorun hocam. Canon da bu sorunu anakartı sıfırlayarak yada çıkma anakart takarak çözebiliyoruz.
her 15 tatil ve yaz tatili dönüşü ister istemez hava yapıyor ve derin temizleme yapmak gerekiyor. o nedenle 1-2 senede bu hatayı veriyor yazıcılar (tabi kullanıma bağlı olarak) diğerlerinde nasıl bilemiyorum.

Epson L365 Kullanıyoruz. 3 senedir gayet memnunuz. Yaz boyu kullanılmadı ama okul açıldığında çıktı aldığımızda hiç problem yoktu...

brother dcp-t500w 3 yıldır sorunsuz kullanıyoruz. mürekkep bittikçe dolduruyoruz. yazıcıyı kesinlikle fişten çıkartmamak gerekiyor yazıcı uyku modunda iken belirli aralıklarla kendi kendine mürekkep kurumaması için kafa temizleme yapıyor yazmak için sürekli hazır modda kalıyor. baskı için gönderdiğinizde yazmaya devam...

Geri