Tam Gün Tam yıl Kurs

Kodla Büyü

tamer

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar tam gün tam yıl kurs planlaması yapılırken toplu onay alınabilir mi? Bazı milli eğitimlerde kursiyer listelerini istiyorlar.
Sene içinde 2 kurs açılması planlanıyorsa 20 şer kişilik, kurs onayı alırken 40 kişilik liste vermenin mantığı nedir?
Sonuçta bu planlama değil mi açılabilirde açılmayabilirde.
Bu konuyla ilgili mevzuatta dayanak gösterebileceğimiz bir şey var mı?
Teşekkürler.

Her kurs için ayrı onay alınması gereklidir.
Açılış onayı ile birlikte kursiyer listesi kurs yeri öğreticisi hangi kanun yönetmelik genelge özelge gibi bilgiler yazılmalıdır.
Tam gün tam yılkapsamında 2 veya 3 kurs açılması veya farklı faaliyetlerin olması daha sonra kurs veya faaliyet eklenemeyeceği ankamına gelmez eklenebilir veya çıkarılabilir.Örnek 30 kişilik 2 kurs açmayı planladınız ancak birinci otuzdan sonra ikinci kursa talep olmadı dolayısı ile planlanan ikinci kurs yapılamayacaktır aksini düşünürsek talep çoğaldığınde 3 veya 4 veya daha fazla kurs talebi geldiğinde kurs sayısı artacaktır.
Kolay gelsin

Tabii ki hocam Kurs Planı,Kurs Bilgi Çizelgesi, Kursiyer listesi Birde okulun üst yazısını ilçeye 3 er nüsha halinde gönderiyorsun İlçede isen kaymakamlığa onaya çıkıyor biri tekrar okula geliyor işleyiş böyle.. Kursiyer listesini isterler mi isterler çünkü sen kursun sonun da belge vereceksin senin basacağın belge ile alınan onaylardaki kursiyer listesinin aynı olması lazım bundan ötürüdür ki liste istenir

geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 840 saat toplamda 3 kurs açtım. hepside gece ücretinden ödendi. açmassam maddi olarak sıkılırım. her birinde önceden öğrenci listesiyle planımı gönderiyorum ilçe mem'e onaylanıyor validenmi mem müdüründenmi ne.. planladığım tarihte başlıyorum. öyle fazla öğrenci yazmayın 12 öğrenci yeter, fazlası başınızı ağrıtır.

Geri