Tahtanın Ses Problemi

Kodla Büyü

smtvural

Site Gezgini
Arkadaşlar okulumuzda bulunan faz2 tahtaların birinde herşey normal iken bi türlü ses çıkmıyor..birçok farklı image ile kurdum ama ses çikmıyor..Driver sorunu falan da yok ama sebebini anlayamadım..Başına gelen oldu mu acaba bu durum?

Vallahi hocam hoparlör bozuk diyesim var. Bizim de sıfır tahtalardan birine kesinlikle elektrik gelmiyor. Ya kablo arızalı ya da tahta diye düşünüyorum. Bilen arkadaşlar şunu cevaplarsa sevinirim; tahtanın herhangi bir yerinde aç-kapa(0-1) düğmesi var mı?

yasarsahbaz' Alıntı:
Vallahi hocam hoparlör bozuk diyesim var. Bizim de sıfır tahtalardan birine kesinlikle elektrik gelmiyor. Ya kablo arızalı ya da tahta diye düşünüyorum. Bilen arkadaşlar şunu cevaplarsa sevinirim; tahtanın herhangi bir yerinde aç-kapa(0-1) düğmesi var mı?
Tahtada aç-kapa düğmesi yok Öğretmenim...

yalcinsozen' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
Tahtada aç-kapa düğmesi yok Öğretmenim...
Teşekkürler hocam.

tahtaya elektrik gelmeme ve tahtadan ses çıkmaması gibi sorunlar benim okulumdaki tahtalarda da vardı ses gelmeyen tahtaya kulaklık taktığımızda kulaklığa ses geliyorsa açılırken bip sesi çıkarıyorsa Windows'ta ses çıkmıyorsa yazılımdan dolayı olabilir diye düşünmüştüm ama zannedersem donanımsal bir sorun. ben de servis çağırdım daha önce yapmışlardı. ben okulda olmadığım için nasıl bir işlem yaptılar bilmiyorum bugün başka iki tahta da daha aynı sorunla karşılaştım yine servis çağırdım. yarın geleceklermiş bakalım.

ikinci faz tahtalarda kablo sabit. hiç elektrik gelmeyen tahta için servis geldiğinde öğrenciler kartını değiştirdiler hocam dediler bana ben o gün okulda değildim. eskiden olsa kablo çıkıyordu bi şekilde takılyorlardı bu seferki biraz daha sıkıntılı galiba

kerasus' Alıntı:
tahtaya elektrik gelmeme ve tahtadan ses çıkmaması gibi sorunlar benim okulumdaki tahtalarda da vardı ses gelmeyen tahtaya kulaklık taktığımızda kulaklığa ses geliyorsa açılırken bip sesi çıkarıyorsa Windows'ta ses çıkmıyorsa yazılımdan dolayı olabilir diye düşünmüştüm ama zannedersem donanımsal bir sorun. ben de servis çağırdım daha önce yapmışlardı. ben okulda olmadığım için nasıl bir işlem yaptılar bilmiyorum bugün başka iki tahta da daha aynı sorunla karşılaştım yine servis çağırdım. yarın geleceklermiş bakalım.
Benim okulumdaki tahtalardan birinde ses aygıtı yok diyordu, imaj yükledim. Bu kez hata vermiyordu fakat ses yoktu. Servis geldiğinde tahtanın üstündeki düğmeden sesi sonuna kadar kısıp tekrar açmış servis elemanları düzelmiş.

kerasus' Alıntı:
Okulumdaki tahtaların Birinde de ses problem vardı kulaklığı taktığımda ses geliyordu fakat Normalde sesi duyulmuyordu temiz bir kurulum yaptım İmaj yükledikten sonra ses sorunu çözüldü.

Tüm sürücüler yüklü ve ses açık olduğu halde tahtadan ses gelmeyen arkadaşlar için biraz saçma ama işe yarayan bir çözüm var.

Tahta üzerindeki ses arttırma azaltma tuşları ile sesi kısıp açma işlemi yapıyorsunuz yani sesi bir kısıyoruz bir açıyoruz, bu işlemi yaparken kontrol amaçlı bir müzik çalıyor olsun. Bazen 3 bazen 5 denemeden sonra ses gelmeye başlıyor. Ancak aynı tahtalar bir hafta süre içinde yine aynı sorunu çıkarıyor. Geçici bir çözüm bu. Okulumda 5-6 kez karşılaştım hepsinde işe yaradı. Tahtalar faz 2 w8.1.

Düzelmezse yeniden başlatıp işlemi tekrar edin.

emreyuzgec' Alıntı:
Tüm sürücüler yüklü ve ses açık olduğu halde tahtadan ses gelmeyen arkadaşlar için biraz saçma ama işe yarayan bir çözüm var.

Tahta üzerindeki ses arttırma azaltma tuşları ile sesi kısıp açma işlemi yapıyorsunuz yani sesi bir kısıyoruz bir açıyoruz, bu işlemi yaparken kontrol amaçlı bir müzik çalıyor olsun. Bazen 3 bazen 5 denemeden sonra ses gelmeye başlıyor. Ancak aynı tahtalar bir hafta süre içinde yine aynı sorunu çıkarıyor. Geçici bir çözüm bu. Okulumda 5-6 kez karşılaştım hepsinde işe yaradı. Tahtalar faz 2 w8.1.

Düzelmezse yeniden başlatıp işlemi tekrar edin.

bende bu yöntemle çözüyorum arkadaş yazmış. yoksa ben yazacaktım

Aynı problemle bu hafta karşılaştım. Servisi aradım. (0850 222 4870) Ses kartını değiştirdiler. Sorun çözüldü.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    119.3 KB · Görüntüleme: 4,756
Bizim 50 küsür tahtanın hepsinde ses çıkıyor maaşallah, ama bir kaç tanesinin maksimum seviyesi diğerlerinin maksimum ses seviyesine göre düşük. Gerekli ayarları sonuna alıyorum ama o bir kaç tahtanın sesi düşük kalıyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba? 1000 küsür öğrencilik büyük bir okulda öğrencinin dersten atılma, nöbet, beden dersinde olup da okul binasında gezmesi, dersten kaçma, başka sınıfın kapısını çalıp kaçma gibi nedenlerden okulda ders esnasında bile sürekli bir gürültü var. 7 -12:30 arası fabrikada çalışıyorum. Derste de çizgi film bile izleyemeyen sürekli konuşanlar v.s. Tahtaların sesi yetersiz kalıyor. Tahtaların en beğenmediğim tarafı bu.

ejdeharr' Alıntı:
Evet arkadaşlar faz2 lerde yaşanan ekran ses sorununu çözmüş bulunmaktayım.
program ekle kaldırdan intel grafik sürücülerini kaldırın
Aygıt yöneticisinden de ses sürücülerini kaldırın
https://downloadcenter.intel.com/download/25489/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-10-15-40-4th-Gen-
adresinden intel hd graphics 4600 driver ı indirin ( win64_154010.4300.exe)
ekranın ses sorununu çözün.
kolay gelsin...
Teşekkür ederim

1.5 yıldır kullandığımız faz 2 tahtalarda 1 aydır ses sorunu çıkmaya başladı. bi sorun görünmüyor ancak ses gelmiyor. image atınca düzeliyor.

İki tahtadan ses gelmiyordu. Harici hoparlör takınca sıkıntı yoktu. Hoparlörlerde sıkıntı olabileceği aklıma geldi servis çağırdık. Servisten gelmişler ben yokken, adamlar sesi sonuna kadar kısıp tekrar açmışlar düzelmiş. Daha sonra benzer şikayetle bir sınıf geldi, ben de sonuna kadar kısıp açtım ses geldi. Çok ilginç gelmişti bana. :?

az önce bi ses sorunu daha çıktı. arkadaşların önerdiği gibi sonuna kadar kısıp açtım bir kaç kez. çare olmadı. image başlattım. 1.5 yıldır hiç sorun yoktu. bir anda hepsi ses sorunu vermeye başladı.

denizlerb' Alıntı:
az önce bi ses sorunu daha çıktı. arkadaşların önerdiği gibi sonuna kadar kısıp açtım bir kaç kez. çare olmadı. image başlattım. 1.5 yıldır hiç sorun yoktu. bir anda hepsi ses sorunu vermeye başladı.

HOCAM KESİN ÇÖZÜM

MÜZİĞİ VEYA VİDEOYU ORTAM DOSYASINI KAPATIN.SES AÇMA TUŞUNA SONUNA KADAR BASIN ELİNİZİ EKRANDAN SES YÜKSELTME SİMGESİ GİTMEDEN BU SEFER TAM TERSİ KISMA TUŞUNA BASIN SONUNA KADAR KISIN. ARTIK SES ÇIKACAKTIR.ORTAM DOSYANIZI AÇIP SESİ YÜKSELTTİĞİNİZDE SESİN ÇIKTIĞINI GÖRECEKSİNİZ

Ben bir tane tahta da ses problemi yaşadım driver falan işe yaramadı zaten yüklüydü. İmaj attım düzeldi. Sanırım yazılımsal. Donanım olma ihtimali çok az geçen bir tahtayı açtılar. Ben hoparlöre baktım çok sağlam bir yerdeler. Bozulmaları ancak tahtanın düşmesi,şiddetli bir çarpma ya da su kaçması vb. sebeple olabilir.

ogretmenokan' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:

HOCAM KESİN ÇÖZÜM

MÜZİĞİ VEYA VİDEOYU ORTAM DOSYASINI KAPATIN.SES AÇMA TUŞUNA SONUNA KADAR BASIN ELİNİZİ EKRANDAN SES YÜKSELTME SİMGESİ GİTMEDEN BU SEFER TAM TERSİ KISMA TUŞUNA BASIN SONUNA KADAR KISIN. ARTIK SES ÇIKACAKTIR.ORTAM DOSYANIZI AÇIP SESİ YÜKSELTTİĞİNİZDE SESİN ÇIKTIĞINI GÖRECEKSİNİZ
"ses simgesi gitmeden" kısmını yapmadım. bir dahaki sorunda denerim hocam. teşekkürler.

Evet arkadaşlar faz2 lerde yaşanan ekran ses sorununu çözmüş bulunmaktayım.
program ekle kaldırdan intel grafik sürücülerini kaldırın
Aygıt yöneticisinden de ses sürücülerini kaldırın
https://downloadcenter.intel.com/download/25489/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-10-15-40-4th-Gen-
adresinden intel hd graphics 4600 driver ı indirin ( win64_154010.4300.exe)
ekranın ses sorununu çözün.
kolay gelsin...

Evet işe yaradı. Teşekkürler

Bizim 50 küsür tahtanın hepsinde ses çıkıyor maaşallah, ama bir kaç tanesinin maksimum seviyesi diğerlerinin maksimum ses seviyesine göre düşük. Gerekli ayarları sonuna alıyorum ama o bir kaç tahtanın sesi düşük kalıyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba? 1000 küsür öğrencilik büyük bir okulda öğrencinin dersten atılma, nöbet, beden dersinde olup da okul binasında gezmesi, dersten kaçma, başka sınıfın kapısını çalıp kaçma gibi nedenlerden okulda ders esnasında bile sürekli bir gürültü var. 7 -12:30 arası fabrikada çalışıyorum. Derste de çizgi film bile izleyemeyen sürekli konuşanlar v.s. Tahtaların sesi yetersiz kalıyor. Tahtaların en beğenmediğim tarafı bu.
Ben sizin yönteminizle çözdüm hocam. Allah razı olsun.

Valla helal olsun arkadaşlar...
Ben de aynı şekilde imaj atmama ve sürücüde herhangi bir sıkıntı görünmemesine rağmen yukarıda arkadaşların bahsettiği sesi kısıp açma yöntemini denedim.7. deneme sonrasında ses geldi
Yorum yazan arkadaşlara çok teşekkürler

Geri