Tahta var Altyapı yok ... Ne yapmalıyım ?

Kodla Büyü

gül1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tecrübeli arkadaşlarım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
İki dönemdr okulum dışında bir lisede btr yim okulda tahtalar var altyapı yok.
İl koordinatörü arayıp tahtaları açın kullansınlar dedi. Forumda araştırdım biraz kimi arkadaşlar kullanıyoruz demiş kimisi sorun olur garanti ve elektrik hattı yönünden demiş.
Şimdi ben ne yapmalıyım sıkıntı çıkar mı ?
Madem böyle ne diye iki dönemdir buraya yolluyorlar doğru dürüst yapacak bir şey yok burda ben bu işten bir şey anlamadım...
Siz ne yaptınız bu durumda iseniz

Ben açtırdım hocam. İlçe koordinatöründen onay olarak. Wireless ağı var eski çalışmayan onu aktif hale getirip internet sorununu da aşmayı düşünüyorum.

Hocam altyapının gelmesi çok zaman alabilir.
Kullandırın tahtaları.
Merak etmeyin tahtalar yine garanti kapsamında.
Birşey olunca geliyorlar.

Hatta Eskişehirde İl Milli Eğitim okullara yazı gönderdi.
Alt yapı olmasa bile kullanabilirsiniz diye.
Kolay gelsin , iyi çalışmalar.

Anladım hocam kllansınlar o zaman teşekkür ederim. Peki şuan net bağlayamayız sanırım tahtalara yani tek modem var yetersiz olur o yüzden hocalar notları usb kullanarak kullanmalı. Usb girişleri tahtanın iç kısmında var mı yoksa altyapıyla döşenen alanda mı oluyor yani geçen gün baktığımda tahta üzerinde göremedim :(

Beyaz tahtayı açınca ekranın sağında girişler mevcut hocam.
Düzenleme: Sağ değil solda olacak.

Arkadaşlar bugün modemden bir kablo aldım en yakın duvardaki fatih altyapısına taktım direk. Sonuç: akıllı tahtalarda internet var. :)

ebolukcu' Alıntı:
Arkadaşlar bugün modemden bir kablo aldım en yakın duvardaki fatih altyapısına taktım direk. Sonuç: akıllı tahtalarda internet var. :)

Hocam hangi faz ? Bir de modemden aldığınız kabloyu mesela sınıfın birindeki girişe mi taktınız. Doğru mu anladım?

bilisimkml' Alıntı:
ebolukcu' Alıntı:

Hocam hangi faz ? Bir de modemden aldığınız kabloyu mesela sınıfın birindeki girişe mi taktınız. Doğru mu anladım?
Faz 2 yeni yapıldı zaten. Evet doğru anlafınız hocam. Ama modemimiz de güzel pahalı bir modem. Etkisi olır mu bilmem

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Yarın ilk iş idareyle detaylı görüşüp tahtaları açmak olacak o zaman.
Peki yüklenmesi gereken programlar hakkında bilgi istesem deepfreze ve antivirüs programı kurmayı düşünüyorum sizler kurdunuz mu hangi antivirüs programını önerirsiniz?
Orijinal yazılım olmaması problem midir ?
ve okuldaki tahta sayısı az sınıflardaki elektrik prizi ve tahtalar farklı yerlerde her sınıfta üçlü priz uzatmak istemeyecek idare bu durumda bir kaç sınıfta kullanılır bence tahtalar bu nedenle ATAK oluşturmaya gerek var mıdır ? (mazur görün çok soru soruyorum biliyorum :? )

Geri