Tabletleri kargoya vermişler,ikinci dönem başı dağıtılacak

Kodla Büyü
Arkadaşlar bize öğretmenlere verilmek üzere 70 tane General Mobile marka tablet geldi. 17 şubatta dağıtımı öğretmenlere yapacağız. Birini açtım aktivasyon istedi Tc kimlik numarası ve şifre yazmamı iste kimlik numaramı ve herhangi bi şifre yazınca aktivasyon sağlandı dedi. Şarjı bittiğinden detaylı inceleyemedim. Ama öğretmenlere dağıtırken ne yapacağımızı bilmiyorum. Hangi bilgileri kaydetip neler yapmaları gerektikleri konusunda bilgisi olan varmı.

Şimdiik sadece öğretmenlere geliyor galiba. Öğretmenlerin eğitiminden sonra öğrencilere verilecek sanırım.

Sayın üyemiz H_M,
Tablet eğitimi için henüz bir şey söylenmedi. Bakalım. Ben bu tabletlerde open office gibi bir şey bekliyordum. Yok. PDF leri oto okuyacak mı bilen var mı. Benim anladığım oyun oynamadan bu tabletlerle tam olarak resmi ne gibi materyalleri paylaşacağız öğrenciyle bilmediğimiz. Sanırım önce bakanlığı 10 tane çok iyi program yazıcı alınsa ve materyal hazırlatılsaydı iyi olurdu. Belki bazı öğretmen ve öğrencilerimiz geliştirecektir ama yeterli olur mu; bence olmaz. Bu konuda geçen yıl dağıtılan okullardaki BTR arkadaşlarımızdan arz ediyoruz mümkünse ders aracı olarak nasıl kullandılar acaba? Katkıda bulunacaklara şimdiden teşekkürler.

Allah vereye yolda başına bişey gelmeye yolda bozulmasınlar
sonra bilgisayarcı ararlar

Arkadaşlar bize de tabletler gelmiş. Pazartesi günü öğretmenlere dağıtılacakmış. Benim yaptıklarımı söyleyeyim:
1 - Her öğretmenin eba.gov.tr adresinden şifre almaları sağlandı.
2- 9.sınıf öğretmenleri tarafından kendi sınıflarındaki öğrenciler için birer şifre oluşturmaları istendi (çoğusunu ben yaptım). Bu şifreler ayrı ayrı excel sayfasına aktarıldıi yani bunun da listesi oluşturuldu.
Bu aşamadan sonra ne yapılacak arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

:+1: :alkis:
nese1982' Alıntı:
geçen yıl 210 tablet geldi okula. ilk gün onların seri numaraları ve tc eşleşmelerini yaptık. tek tek internet üzerinden yapıyoruz. (adres formda vardı). her tablet için ayrı bir kod veriliyor. ben bu kodları tablet kutularının üzerine yazıp; aktif etme işlemi nasıl yapılacağını sınıflarda tabletleri dağıtmadan anlattım. aktivasyon kodlarını öğrencilerin görebileceği bi yere astım. yoksa 2 de bir sorup duruyorlar.
bozulan tabletleri (210 tablet geldi servise toplam 240 tablet gönderdim) güvenli bir odada topladım. tabletlerin üzerine öğrencinin adını soyadını ve sorunu yazıp yapıştırmasını istedim. ayrıca elimde onun bi listesi vardı.(çünkü bi ara öğrenci bana tableti verdiğini iddia etti ben listede adının olmadığını söyledim. 2 gün sonra öğrenci tablet evdeymiş dedi.) servise verip alırkende teker teker listemden işaretledim. ara ara servisden eksik tablet geldi. hatta başka okullarda liste tutulmadığı için kayıp olan tabletler varmış.
biraz karışık oldu ama sıkıntılı bi süreç hocam şimdiden kolay gelsin.

geçen yıl geldi dağıttık. peki bu yıl için yani 2015için bi gelişme varmı?

Arkadaşlar iilk defa tablet dağıtacağım dün 170 tablet gelmiş şimdi bana adım adım ne yapmam gerektiğini bu tabletleri öğrencilerin tc leri ile nasıl eşleştirip aktivasyonlarını nasıl yapacağımı ya da eşleştirmeleri ben yapıp aktivasyonları öğrencilerin kendilerinin mi yapacağını bilmiyorum ve bu konuda bir yönerge bulamadım eşleştirme adresi yok http://pybs.eba.gov.tr/default.aspx bu adreste yeni gelen tabletlerle ilgili ürün kabul bölümünde yeni tabletlerin listesi yok v.s yani ne yapacağımı ne söyleyen bir yönerge ne anlatan bir kul var.Şimdiden teşekkürler.

Hocam her öğrenci için ebadan şifre oluşturuyorsun. TC kimlikleri ile. öğrenciler tabletleri alınca kablosuz bir internete bağlanıp kullanıcı adı tc, şifre eba şifre ile aktivasyon yapıyor.
yalnız bana gelen tabletlerde arıza çıktı açılışta sürekli logo dönüyor ve öyle kalıyor. çözümünü bulamadım henüz

Geri