tabletler geldi

Kodla Büyü

savas3457

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar biraz önce 85 tane tablet geldi teslim aldık.Siteden öğretmenlere nasıl nasıl atama yapıcaz bulamadım daha önce yapan varmı acaba

bende merak ediyorum bunu.öğrencilere filan şifre verilecekmiş sanırım bunları nasıl yapıcaz? derslerde öğrencilerin wireless ile gezinmemeleri için nasıl önlem alıyorsunuz?
ya da tabletle tahtaya müdehalede edilebilir ders esnasında öğrenciler tarafından.böyle şeyler yaşayan varmı?

ben ortaokuldayım bize daha fatih projesi de tablet te gelmedi size bununla ilgili eğitim verilmeden paldır küldür tablet yolladılarsa ilçe formatörüne sorun, bilmiyorum deyin.

Access point fişine açma kapama düğmesi koymuşlar. kullanılmasını istemiyorsak kapatırız olur biter.

bahhele' Alıntı:
access point fişi ? :shock:
tahtaların altındaki beyaz kablolu priz var. bu prizlerdeki fişlerden biri tahtaya diğeri accespointe ait. kırmızı kapatma düğmesine yakın olan prize accespoint fişini takarsanız düğmeyi kapatınca accesspointe giden elektrik kesilir. ama akıllı tahta çalışmaya devam eder. yani o kırmızı düğme tüm fişlerin elektriğini değil sadece yanında takılı olan fişin elektriğini kesiyor.

Access point fişi iyiymiş? Bu standart mı, yoksa bazılarında olmayabiliyor mu?

http://tablet.eba.gov.tr/yardim/ sayfasında sıkça sorulan sorular kısmında 5. maddeye dikkat :!:
"""5. Kadrosu çakıştığı okulda olmayan Öğretmenler :
Görevlendirme/Ücretli(Sözleşmeli) olarak gelen öğretmenlere tablet verilemeyeceği için aktivasyonları yapılamamaktadır. Bu konuda ne yapılacağına dair çalışma devam etmekte olup verilecek karar daha sonra tarafınıza bildirilecektir."""

BTR öğretmenini kapsıyor :?: :?: :?:

Geri