Tabletin kaybolması yada çalınması durumunda ne yapılır?

Kodla Büyü

emreyuzgec

Üye
Tabletin kaybolması yada çalınması durumunda izlenmesi gereken adımlar nelerdir? Arkadaşlar yardımcı olun lütfen.

Ayrıca bir sorum daha olacak kadromun bulunduğu okul henüz fatih projesi kapsamına alınmadı ancak görevlendirme geldiğim okulda tabletleri dağıttık ben bu tabletlerden alabiliyor muyum?

Peki tablet telpada (serviste) kaybolursa nolacak bizim bir tablet kayıpta nasıl bir yol izlesek

dndd' Alıntı:
Peki tablet telpada (serviste) kaybolursa nolacak bizim bir tablet kayıpta nasıl bir yol izlesek
okul müdürü ile birlikte tutanak tutun imzalayın tutanağı pybs de kayıp çalıntı bölümüne işleyin. öğrenciye yeni tablet verin.
öğrenciye tablet vermeden önce aktivasyonun kaldırılması için aynı tutanağı mdm@eba.gov.tr ye gönderin.

aynı sorun bende de var pybs sistemine tutanak koyup gönderdim fakat bi ses gelmedi henüz. biraz önce destek@eba.gov.tr adresine de mail attım bakalım ne dicekler.

işin ilginç kısmı tabletin geçen sene gittiği servisten bize geri ulaşmadı fakat servise giriş çıkış tarihi yazıyo. hatta sene içindeki tüm tabletlerin okula ulaştığına dair 02.06.2015 tarihinde bildirim de girmişler.
tabletlerden birinin ise hiç kaydı falan yok :S

ademola' Alıntı:
dndd' Alıntı:
okul müdürü ile birlikte tutanak tutun imzalayın tutanağı pybs de kayıp çalıntı bölümüne işleyin. öğrenciye yeni tablet verin.
öğrenciye tablet vermeden önce aktivasyonun kaldırılması için aynı tutanağı mdm@eba.gov.tr ye gönderin.
cevap için teşekkürler peki telpayla ilgili bir işlem yapmak gerekiyormu acaba tablet servise girmiş görünüyor kargoya verilmiş ama bize ulaşmadı telpadan kargo bilgilerini istemek için mail attım ama cevap veren olmadı

dndd' Alıntı:
ademola' Alıntı:
dndd' Alıntı:
cevap için teşekkürler peki telpayla ilgili bir işlem yapmak gerekiyormu acaba tablet servise girmiş görünüyor kargoya verilmiş ama bize ulaşmadı telpadan kargo bilgilerini istemek için mail attım ama cevap veren olmadı
telpa servisi arayın 0800 lü sabit telefondan aramak gerekiyor.

emreyuzgec' Alıntı:
Ayrıca bir sorum daha olacak kadromun bulunduğu okul henüz fatih projesi kapsamına alınmadı ancak görevlendirme geldiğim okulda tabletleri dağıttık ben bu tabletlerden alabiliyor muyum?
Hocam ben de aynın durumdaydım, fazla öğretmen tableti vardı birini ben aldım, kendi adıma aktifleştirdim sorunsuz kullanıyorum. Görevlendirme sona erdiğinde mdm@eba.gov.tr den tablet aktivasyonunu üzerimden düşmeleri için mail atacağım ve okula iade edeceğim.

TheFalLen' Alıntı:
emreyuzgec' Alıntı:
Hocam ben de aynın durumdaydım, fazla öğretmen tableti vardı birini ben aldım, kendi adıma aktifleştirdim sorunsuz kullanıyorum. Görevlendirme sona erdiğinde mdm@eba.gov.tr den tablet aktivasyonunu üzerimden düşmeleri için mail atacağım ve okula iade edeceğim.

Mantıklı hocam bende öyle yapayım. Cevaplar için de teşekkürler. :)

aynı sorunla bende karşılaştım geçen sene . öğrenciyi tabletini apartman girişinde çantasının içindeyken çaldırmıştı. karakola yönlendirdim tutanak tutuldu bu tutanakla birilikte bir üst yazı yazdık ilçe meme sonra bunları tarattım pybs yükledim ve bi kaç kez de mail attım tablet.eba.gov.tr ye en sonunda öğrencinin çaldırdığı tabletin aktivasyonunu iptal ettiler tablet yönergesi de belirtildiği üzere komsiyon kararıyla yeni bi tablet verdim öğrenciye. tablet alma meselesine gelince benimde kadrom ortaokulda lise de btr yim.btr olduğum okuldan bi tablet aldım ve aktivasyonu yaptım kullanıyorum sıkıntı yok şimdilik bu okuldan ayrılıncada tableti iade edip aktvasyonu iptal ettirdikten sonra sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

arkadaşlar geçen hafta aynı kutu içerisinde 2 tablet gönderdim.. 1 tablet ulaşmış..işlemde yapıldı. ama diğer tabletin giriş tarihi yok. teslimatı bekleniyor diyor.. aynı kutu içinde ulaşmama şansı olamaz.. ne yapmalıyım??? yardım lütfen

Geri