Tablet satan öğrenciyle ilgili disiplin yönetmeliği

Kodla Büyü

KeRASuS_28

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar;
Tableti satan öğrencilerle ilgili disiplin yönetmeliği hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Sadece okul bilişim araçlarını amacına uygun kullanmama maddesi üzerinden mi ceza uygulayacağız. Ve böyle bir durum tespit edilirse hukuki olarak tableti takip ettirmek gerekir mi?

Hocam teblet okulun değil ki. Nasıl disiplin cezası vereceksiniz. Tabletleri dağıtırken öğretmene zimmetlendi. Öğretmen için her türlü işlemi yaparsınız. ama öğrencide böyle bir şey yok. yani disiplin yönetmeliğinde ilave yapılmalıydı tabletlerle ilgili. Siz en fazla ders araç gerecini okula getirmemekten ceza verebilirsiniz. ya da sattığını ıspatlayabilirseniz bir tutanakla meb'e bildirirsiniz.

geronimo10' Alıntı:
Hocam teblet okulun değil ki. Nasıl disiplin cezası vereceksiniz. Tabletleri dağıtırken öğretmene zimmetlendi. Öğretmen için her türlü işlemi yaparsınız. ama öğrencide böyle bir şey yok. yani disiplin yönetmeliğinde ilave yapılmalıydı tabletlerle ilgili. Siz en fazla ders araç gerecini okula getirmemekten ceza verebilirsiniz. ya da sattığını ıspatlayabilirseniz bir tutanakla meb'e bildirirsiniz.

ders araç gereci ve bilişim araçlarının amacı dışında kullanmak şeklinde işlem yapacağız. Diğer durumda henüz tespit ettiğimiz birşey yok.
Teşekkür ederim

Tableti satmasıyla amacı dışında kullanması farklı şeyler yalnız hocam. Siz bilirsiniz gene de ama ucu itiraza açık kalıyor cezanın.

peki sattığını ispatlayabiliyor musunuz? kaybettim derse ne yapacaksınız?

hocam idarenizin cok bos vakti var sanirim.bakanliktaki proje ekibi demiski ogretmene zimmet ogrenciye hibe.sen onlar bunu dedikten sonra hangi disiplini uyguluyacaksin.ogrenci satmadim ama yere dustu kirildi dedi ne yapcan zorla tamir mi ettittireceksin yoksa yenisinimi vereceksin. acikcasi samimi soyluyorum g3c bunlari hocam . servisin ekranina 310 tl fiyat bictigi tableti kirdim dese neolur sattim dese ne olur.cocugun yaptigini uygun tabide bulmuyorum ama cocuk herhalukarda bu isten yirtar. gecenlerde bi cep telefoncuda tab 5 leri gordum ne ayak dedim ya cocuklarinmis 2 sinin karti yanmis fazladan birer tablet getirdiler iclerini degistirecegim demezmi buyur burdan yak adamlat 2 ser 3 er alip satip katmislar

Geri