Tablet Bilgisayarlar 5.ve 9. Sınıflara Dağıtılacak......

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İkinci dönemden itibaren Türkiye genelindeki her ilde 5 ve 9. sınıf öğrencilerine ücretsiz tablet bilgisayarlar dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren 5. ve 9. sınıf öğrencilerine ücretsiz tablet bilgisayar dağıtmaya başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren 5. ve 9. sınıf öğrencilerine ücretsiz tablet bilgisayar dağıtmaya başlayacak. Planlamaya göre 4 yıl sonra ortaöğretim ve ilköğretim ikinci kademede her öğrencinin bir tablet bilgisayarı olacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, 2011-2012 eğitim öğretim yılında, FATİH projesi ile gündeme gelen tablet bilgisayarlarla öğrencileri buluşturacak. Bu çerçevede ikinci dönemden itibaren Türkiye genelindeki her ilde 5 ve 9. sınıf öğrencilerine ücretsiz tablet bilgisayarlar dağıtılacak. Bilgisayarlar her sene 5. ve 9. sınıflara verilecek. Bu şekilde 4 yıl sonra ortaöğretim ve ilköğretimin ikinci kademesinde herkesin tablet bilgisayarı olacak. Öğrenciler bilgisayarlarıyla internete de bağlanabilecek. Ders konuları belirli bir adresten, internet üzerinden indirilecek. Tablet bilgisayarlar, 4 yıl sonra ise kullanan öğrencide kalacak. Bakanlık ikinci dönemden itibaren sınıfları akıllı tahtalar ile de donatmaya başlayacak.
http://www.showhaber.com/tablet-bilgisa ... 474471.htm

12. sınıfların 9. sınıfları dövüp tabletlerini gaspetmelerine kim engel olacak?

9.sınıf öğrencilerine eğer kimya,matematik vb. derslerde tabletleri açmalarına izin verilirse malesef hepimizi biliyoruz neler izleyeceklerini... Öğretmen ders anlatırken...

Öğretmenim ;
►tabletimin şarjı bitti.(dersin ortasında)
►Çantamdan çalmışlar
►Arkadaşım ekrana pergel sapladı.
►Üstüne kola döküldü
►yere düşürdüm ekran çizgilerle doldu
---------Hadi dikkatli davrandı
2 yıl sonra
►hergün sabaha kadar şarj ettiği halde 15 dk sonra bataryası biten
►Fatal ERROR hatası
►virüs uyarısı
►dokunmatiği bozulup basmatik olanlar
KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK

karinca_52' Alıntı:
4 sene nasıl kalacak o öğrencide

Başkentin lüks semtlerinin lüks okulları düşünülerek yapılan proje bu kadar olur hocam :D Bekleyelim görelim dayanır mı dayanmaz mı :)

kazuo' Alıntı:
12. sınıfların 9. sınıfları dövüp tabletlerini gaspetmelerine kim engel olacak?

Okul çıkışlarındaki gasp çetelerini de hesaba katmak lazım. Lise öğrencilerinin cüzdan ve telefonlarını alıyorlardı şimdi tabletler de eklenecek.

GRİNGO' Alıntı:
Öğretmenim ;
►Çantamdan çalmışlar
►Üstüne kola döküldü
2 yıl sonra
►Fatal ERROR hatası
►virüs uyarısı
KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK

:+1:

Maslow un ihtiyaç piramidi düşünüyorum da

alt basamaklar yokken piramidin tepesini inşaa etmeye çalışıyorlar..

Bunu göremeyen zihniyete çok yazık....

gözün yiyorsa herkese dağıt. Yemiyorsa dağıtma. Ben 6. sınıftaki çocuğa bunu nasıl izah ederim? Bana devlet bunun da aklını versin. Zira benden çok kafası çalışan çok adam var bu projenin başında belli ki.

Aynı okul kitaplarının her sene yeniden dağıtıldığı gibi.Bu tablet işi de aynı o gibi olur kanısındayım :)

İnşallah tabletleri öğrencilere verirler.. Öğrencilere sadece ders saatlerinde vericek ders sonunda toplanacak tarzı bir uygulama olup öğretmenlere zimmetlerlerse ne olacak..

Eğitimin başat sorunları çözülmeden -tepeden inme çözüm ne kadar verimli olacak- bakacağız ve göreceğiz... Hala suyun gitmediği okullar var iken, hala öğretmensiz okullar var iken, birleştirilmiş sınıflar varlığını sürdürüyorken....................

karinca_52' Alıntı:
birde yazı çıkartırlar bunların saklanmasından bilgisayar öğretmeni sorumlu diye :mrgreen:

amanın evlerden ırak! :D Gerçi ben her türlü rahatım. Okulumda 5. sınıflar tek şube. en fazla 20 öğrenci vardır sınıfta. Ben sizi düşündüğümden istemiyorum :D Yoksa bana ne 20 tableti saklarım ben misler gibi :D

GRİNGO' Alıntı:
Öğretmenim ;
►Çantamdan çalmışlar
►Üstüne kola döküldü
2 yıl sonra
►Fatal ERROR hatası
►virüs uyarısı
KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK
:puhaha: :puhaha: :puhaha: :+1:

Bu tablet işini düşünen, dağıtmayı planlayan onca insandan biri bile herhangi bir ilköğretim veya lisede çalışmadı mı arkadaş ya.

Lisede görev yapan arkadaşlar daha iyi bilirler ama lise çıkışlarında okulların önünden geçemiyorum. Hepsi Polat Alemdar.

Tabletler dağıtılsın, 1 hafta sonraki haber: Lise öğrencisi B.Ç.(17) tabletini öğretmenin kafasında kırdı, öğretmen 3 gün iş göremez raporu aldı. 2 hafta sonraki haber: Kız meselesi yüzünden 2 sınıf birbirine girdi, bir lise öğrencisi kırdığı tableti arkadaşının boğazına sapladı.

İlköğretim: 2.gün kızın biri müdüre ağlayarak gider, örtmenim örtmenim tabletimi Ahmet kırdı. Müdür: Bilgisayar öğretmenine götür kızım.
3.gün: Örtmenim tabletim bozuldu, aslında mehmet arkadaşımızı yanlışlıkla ayranını döktü.
4.gün: Örtmenim sabahleyin çantama koydum, şimdi yok.
5.gün:
6.gün:
...
...

Sonra söylemedi demesinler, Tablet işi popülizmden başka birşey değildir. Mevcut devlet ilk ve orta öğretimlerinde kullanılma ihtimali yoktur.

amip33' Alıntı:
Mevcut devlet ilk ve orta öğretimlerinde kullanılma ihtimali yoktur.

Azda olsa bir kısım okulda rahatlıkla kullanılabilir hocam. Eser madde oranında olsa da yok diyemeyiz :D

GRİNGO' Alıntı:
Öğretmenim ;
►Çantamdan çalmışlar
►Üstüne kola döküldü
2 yıl sonra
►Fatal ERROR hatası
►virüs uyarısı
KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK

:D

amip33' Alıntı:
...Bu tablet işini düşünen, dağıtmayı planlayan onca insandan biri bile herhangi bir ilköğretim veya lisede çalışmadı mı arkadaş ya...
Muhtemelen. Milli Eğitim Bakanı'nın eğitimle ne kadar alakası varsa tepeden inme bürokratların da o kadar ilgileri vardır. Sınıf tozu yutmuş adamı o makamlara getirmezler.

geçen sene kocaelide netbook dağtmaışlardı benim çalıştığım iö de 6.sınıflara ..bozulmalar dışında bişey olmadı öğret. sorumlu değildi yani ben :) netbook öğrencilerin olmuştu.6sınıfları sınıf öğretmen lerine vermişlerdi.ben zaten o amn ücretli idim. bişi görememiştim.:)

Arkadaşlar burda herkes yorum yapmış (çoğu yorum değil sadece dalga geçmek için yazı yazılmış) ama yorumların çoğu ne olduğunu bilmeden bilinsizce yapılan yorumlar herkes kızgın evet haklısın bu tabler işinde dediğiniz gibi bizi tamirci sınıfına sokacaklar ama eğitim açısında çocuklarınızın bu eğitimi aldığını düşünün.
Bazı arkadaşların dediği tablet bilgisayarlar kitap yerine geçmicek, kitaplar aynen devam edecek tablet bilgisayarlarda öğrencilere etkinlikler ve görsel içerik sunulacak ayrıca söylendiği gibi seneye değil bu dağıtım 4 sene sonra uygulamaya geçilecek bu ilk 4 sene içinde sınıflara akıllı tahta yerleştirme tamamlanacak.

legender' Alıntı:
Arkadaşlar burda herkes yorum yapmış (çoğu yorum değil sadece dalga geçmek için yazı yazılmış) ama yorumların çoğu ne olduğunu bilmeden bilinsizce yapılan yorumlar herkes kızgın evet haklısın bu tabler işinde dediğiniz gibi bizi tamirci sınıfına sokacaklar ama eğitim açısında çocuklarınızın bu eğitimi aldığını düşünün.
Bazı arkadaşların dediği tablet bilgisayarlar kitap yerine geçmicek, kitaplar aynen devam edecek tablet bilgisayarlarda öğrencilere etkinlikler ve görsel içerik sunulacak ayrıca söylendiği gibi seneye değil bu dağıtım 4 sene sonra uygulamaya geçilecek bu ilk 4 sene içinde sınıflara akıllı tahta yerleştirme tamamlanacak.
Sizin yaptığınız yorum gerçekten çok bilinçli.

Bu uygulama saçma bir uygulamadır, söylediğimiz hiçbir şeyde dalga geçmedik, olacak şeyleri yazdık sadece. Argümanlarınız varsa buyrun paylaşıni hayır şöyle olur böyle olur deyin BİLİNÇLİ bir şekilde.O argümanların hepsini tek tek çürüteyim. Hodri Meydan.

Önce her ilçede merkez dışında kalan bir pilot okulda denesinler, verim alınırsa tüm okullarda uygulamaya geçsinler. Hala ; elektriği, suyu, lavabosu olmayan, sınıf mevcutlarının 60 ı geçtiği okullar ülkemizde yokmuş gibi davranılıyor.
2. döneme kadar Müdür yardımcısı olabilenlerimiz kurtulur. Diğerlerimizi değişik maceralar bekliyor. Benim okulda her sınıftan 5 er şube var. Mevcutlar 35-40 arası.

Geri