Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Tablet Bekleyen Eğiticiler Boşuna Beklemeyin

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında viper33 tarafından paylaşıldı.

1. viper33

viper33 Site Gezgini

Rizedeki il koordinatörleri toplantısında il koordinatörlerine Tablet PC'leri verildi. Ancak diğer eğiticilere verilmesi şu an itibariyle düşünülmüyor. herkesten önce alması gereken kişilere halen birer tablet verilmedi ve verilmesi de düşünülmüyor. Bu nasıl bir çelişkidir anlayamadım. İllerde eğiticiler öğrencilerin tabletlerini inceliyorlar. EĞİTEK'in şu ana kadar yaptıklarından sonra öncelikle eğiticilere tablet vermesi beklenirdi ama beklenen olmadı. Artık almayı düşünenler kendi tabletlerini parayla alabilirler.

2. obsearchver

obsearchver Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu da formatörleri, okul olsun, eğitici olsun; bu projenin hiçbir yerinde konumlandırmadıklarının, konumlandırıyorlarsa projelerinin düşünülmeden başlatılmış bir şov ve reklam hareketi olduğunun ispatıdır bence.

Ayrıca bu projenin rafa kalkacak projelerden birisi olduğunu düşünüyorum hala. Veya başbakanın ağzından çıktı, kaçtı bir kere diye milletin parasını bir defaya mahsus olarak heba edecekler.

3. cat33

cat33 Seçkin Üye Seçkin Üye

Mersinde eğiticiler aldı tabletlerini...

4. pythagorean

pythagorean Seçkin Üye Seçkin Üye

Yaptı şovunu, öğrencilerle birlikte sırıtarak verdi pozunu işi bitti. Birilerini de paraya boğdular. Kendileri de nemalanmıştır bi şekilde bu işten. Kendi olmasa oğlu, kızı... Yarın dağıtırlar onları da gösteriler eşliğinde. Bi eğitim-öğretim yılında ancak kullanılır ondan sonra çöpe, proje de rafa kaldırılır bu kadar.

5. tdemirparmak

tdemirparmak Seçkin Üye Seçkin Üye

İzmir eğiticileri de aldı tabletlerini

6. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Adana'da hangi marka dağıttılar acaba?

7. cat33

cat33 Seçkin Üye Seçkin Üye

Mersin'de Samsung dağıtılmıştı öğrencilere. Eğiticilere de 2-3 hafta önce aynı markadan gönderdiler...

8. obsearchver

Öğrencilerden 2-3 ay önce alması gereken kişiler öğrencilerden 2-3 ay sonra, daha yeni 2-3 hafta önce aldılar öyle mi? Neyse alamayanlar da varmış. Bu bile bir gelişme.

9. yeditepelim

yeditepelim Site Gezgini

aslını astarını bilmediğiniz şeylerde yorum yapmayın.

10. obsearchver

Eğer pilot uygulama başladığı gün eğiticilere dağıtılmış olsaydı "tüm eğiticiler tabletlerini aldığında ne yapacağımı" ben de merak ederdim.

Böyle bir projede okullarda, ilçede, ilde çalışma esaslarını belirleyen yönergesinde bilgisayar destekli eğitimi koordine etme görevi yüklenmiş kişiler öğrencilerden AYLAAAAAAAAAAAAAAR SONRA o tabletleri ellerine alıyorlarsa

ben sizin yaptığınız yorumu yapamaz, kullandığınız ukala üslubu kullanmazdım.

Kullanmamayı geçin, kullanamazdım.

11. yeditepelim

yeditepelim Site Gezgini

bencede kullanamazsınız anladığım kadarı ile kişilik probleminiz var + okuduğunu anlama ve yorumlama kabiliyetinizde sıfır gerçekler acı gelince saçmalamışsınız.

12. s.sultan

s.sultan Aktif Üye

katılıyorum tablet kısmı rafa kalkacak bencede...ama bilişim öğretmenlerinin bu projede yer almaması bizim için iyi bişey bence boşverin ne halleri varsa görsünler... bilgisayarcılara ne kadar ihtiyaçları olduğunu kendileri görsünler...

13. eses

eses Seçkin Üye Seçkin Üye

o değil de biz ne kadar çabalarsak çabalayalım teknolojiyi kullanmak istemeyen öğretmenler %25 civarında olduğu müddetçe ve etkileşimli televizyon kısmı kilitli tutuldukça fatih projesinin başarıya ulaşması imkansız..

14. azztaa

azztaa Aktif Üye

bir arkadaş fatih projesi ile alakalı okullarda öğretmenlere kurs verecek
    kendisi tablet pc dokunmamış
    ilçe m.e. müdürü ise fare klavye anlat bişiler demiş
    o da öyle yapacak
    çoooook ümitliyim bu projeden çoooooooook :lol:

15. obsearchver

yeditepelim rumuzlu hocamız "hepsi tablete dokandığı zaman ne diyeceksin?" diye sorarsa ne cevap vereceksin?

"İş işten geçtikten sonra dokunsa ne olur" deseniz anlar mı sizce?

16. viper33

viper33 Site Gezgini

Dağıtılan iller reklam amaçlı illerdir dikkat ederseniz örneğin İZMİR. İş böyle olunca insan farklı düşünüyor. Ama şu bir gerçek duyumlarımdan ziyade ben kalan eğiticilere verileceğini düşünmüyorum. Arkadaşlarında bahsettiği gibi işin üzen kısmı şu proje kapsamında onlarca şeye dikkat edilmesi isteniyor, birçok şey yapılması isteniyor . Ama EĞİTEK çalışanları proje başındakiler bir tableti göndermeyi beceremiyorlar. Bence artık EĞİTEK'de de kan değişikliği GEREK. Eğiticilere ayrılan tabletleri yeri şimdiden belli zaten o sebeple bence beklemeyin.....

17. yeditepelim

yeditepelim Site Gezgini

o arkadaşına söyle ne anlatacağını ilçe milli eğitim müdüründen öğreniyorsa o kursu hiç anlatmasın. fatih projesi kurslarında ne anlatılacağı bellidir kuvvetle muhtemel o arkadaşın temel bt kursu verecektir. fatih projesi kursu değil. çünkü fatih projesi kursu verebilmek için merkezi eğitimden geçmiş olmak gerekir. o eğitimde anlatacağı konular bellidir. Konu içeriğinde tablet eğitimi yoktur. 2 sayfalık etkinlik içeriğini açıp bakmak bukadar zormudur?

18. yeditepelim

yeditepelim Site Gezgini

yazdığın mesajların altına bir kavram haritası koysan diyorum. zira yazdığın mesajdan pek bir şey anlayamadım.

19. obsearchver

Eğitimde BT araçlarının kullanımı ile ilgili bir projede, hakkındaki yönetmeliklerde eğitimde BT teknolojilerinin kullanımını koordine etme görevi yüklenmiş personelini pilot uygulamada projede adı geçen araçların dağıtımında EN SONA bırakan bir bakanlığı anlayabiliyorsun da, beni mi anlayamadın hocam?

Pilot uygulama sona gelmişken, 1 yıl geçmişken projede dağıtılması plananlanan BT araçlarının ancak yeni yeni dağıtılmasına ve hatta bazılarına hala dağıtılmamasına şaşırmıyorsun, anlam verebiliyorsun da, bana mı veremedin hocam?

Pes doğrusu...

20. burjuva

burjuva Site Gezgini

...................................

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal