Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Tablaetler üzerinde kodlama anlatmak.

Konu, 'Python Programlama' kısmında Kilit tarafından paylaşıldı.

1. Kilit

Kilit Seçkin Üye Seçkin Üye

Hiç Fatih projesi okulunda çalışmadım(ders anlatmadım).Farz edelim ki labımız yok fakat tabletlerimiz var.Kodlama nasıl analatılır ya da anlatan var mı?
    Benim aklıma gelen qpython ile python(kolay öğrenilebilecek bir dil diye düşünüyorum) öğretilebilir mi?Öğrenciye ağar gelir mi?

2. VY_Canis_Majoris

VY_Canis_Majoris Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bilinen programlama dilleri ile tablet üzerinden kod yazıp program üretmek masaüstü bilgisayarda olduğu kadar kullanışlı değil. Nedeni şu:Tanınmış programlama dilleri, masaüstü pc'de verdiği görsel arayüzü tablet pc'de veremiyor ve çalıştırılan uygulama o programı açarsan çalışıyor ve sadece kodlardan oluşuyor görsel bir arayüz yok ama masaüstü pc'de yapmış olduğun programı görsel olarak buton,textbox,label..vs. ekleyip anlamlı hale getiriyorsun ve öğrenci programı kaydedip evde'de pc üzerinde de geliştirebiliyor.(mobese kamera programı,hesap makinesi,..vs.) Tablet üzerinde kod yazma işlemi görsel programlama dillerinde değilde code.org gibi sitelerde verimli olacağını düşünüyorum.

Şimdi Google Play'den android telefonuma python indirdim, bunda da görsel arayüz yok sadece kodlardan oluşuyor . Bence bu tanınmış programlama dillerinin uygulamaları yeni başlayanlar için değil de orta seviye ve ileri seviye programlama bilgisine sahip kullanıcılar için elverişli.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal