Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Taahhüt İptal Bedeli (Vodafone net)

Konu, 'İnternet Servis Sağlayıcı Sorunları ve Tavsiyeleri' kısmında Bilecik_Bilişim tarafından paylaşıldı.

1. Bilecik_Bilişim

Bilecik_Bilişim Site Gezgini

Vodafone net tarafından internet taahhütüm bitmeden önce tekrar arandım yeni bir taahhütü onaylamadım müşteri temsilcisi istediğiniz zaman çıkabilirsiniz diyerek kampanya sundu. Bende internet hızı çok yavaş istemiyorum o zaman bir güncelleme yaparız internetiniz de hızlanır beğenmez iseniz ayrılabilirsiniz dedi. Ben güncelleme ve istediğim zaman ayrılma koşullarını kabul ettim. İnternet hızı iyice yavaşladı interneti kullanamaz hale geldim. Bende başka bir internet servis sağlayıcısına geçtim 324 TL lik fatura gönderdiler. 288 TL si Taahhüt İptal Bedeli imiş. Müşteri temsilcisi hiç bir koşul okumadan bilgilendirme yapmadan taahhüt başlatmış. Benim adıma onaylamış. Yavaşlığından dolayı 15 gün kullanamadığım internet için 324 TL lik fatura göndermişler. Kendilerine Teşekkür ederim. Ben yandım eller yanmasın. Kimse dolandırılmasın.

buzdagi83 bunu beğendi.
  2. msingil

msingil Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam durumu kabul ettiniz sanırım,kabul etmeyin bence. Çözümü çok basit e-devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvurun paranızı tıpış tıpış geri öderler. Ses kayıtları mevcuttur. Kendileri kaydediyoruz diyorlar zaten.

mesut_steel ve Bilecik_Bilişim bunu beğendi.
  3. Bilecik_Bilişim

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

4. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam turkcellde beni istemediğim halde müşteri temsilcisinin hatası sonucu bir yıllık paket üyeliği yaptı, itiraz ettim, ses kaydını dinleyip değerlendireceğiz dediler, dinlediler ve haklısınız deyip paketi iptal ettiler. üzerine gitmeniz lazım, fatura az değil, az bile olsa kimsenin hatasını biz çekmek zorunda değiliz.

5. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

Valilikler de tüketici heyeti var . Durumu izah eden bir dilekçe yazın. Vodafone kadar illet internet sağlayıcı yok. Geçen yıl benzer durumu yaşadım. Müşteri temsilcileri dediklerini inkar ediyorlar. Israr edince de arkadaşımız yanlış bilgi vermiş gibi saçma sapan cevap veriyorlar.

6. Bilecik_Bilişim

Müşteri hizmetlerini aradım hiç ilgilenmediler oralı bile olmadılar kendilerini haklı çıkarmaya çalıştılar bulaşılacak bir firma değil bir daha kapılarının önünden dahi geçmem
    faturanın 200 TL sini Türk Telekoma geçtiğim için onlar ödeyecekler.

7. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

Vodafone bilerek yapıyor bunu diye düşünüyorum . Eşimin kullandığı hattın indirim süresi bitiyor diye aradılar. 6 gb internet devreden vs bir sürü anlattı. Isırarla 6 gb ve devreden değil mi paket tek gece gündüz ayrımı yok diye kesinlikle dedi arayan. Tamam dedim. 5 dakik sonra onay mesajı geldi uygulamaya girdim baktım 3 ü gece 3 ü gündüz ve devretme yok. Hemen aradım geri. Ses kaydı dinlenecek dediler. Dinlemişler 2 3 gün sonra falan mesaj geldi paket iptal haklısınız diye. Aradım ne olacak diye öyle bir paketimiz yok size daha pahalı bir paket kakalayalıma getirdiler. Operatör değiştirdim. Peşine düşmezsiniz sallıyorlar. Ödese bile hakkınızı arayın öyle öyle para kazanıyorlar.

Bilecik_Bilişim bunu beğendi.
  8. lagunduz

lagunduz Aktif Üye

5 kuruşun hesabını bile sormak lazım, adamlar resmen dolandırıcı olmuş.

9. bznesm_srkn

bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

bende süperonline dayım altyapı türk telekoma aitti. Siz siz olun atyapının olmadığı ben gibi bu yerlerde sakın ha sakın süperonline filan bulaşmayın 16mbps ile başladık şu anda 5 mbps hızımız ve arıyoruz pişkin pişkin eee biz size 16 demedikki 16 ya kadar dedik diyolar türk telekomda en azından indirme de hızımızı alabiliyorduk bunlarda indirme de de hız yerlerde. Allah tan kablo net geldi de 8 ay sonra hiç düşünmeden kablo nete geçeceğim inş komşumda hız 95 mbps vuhuuuuuuu :D

10. SYSOP

SYSOP Seçkin Üye Seçkin Üye

Vodafone dan diye arandık, tarifenize zam geliyor gelin 5 daha fazla verin hızınızı artıralım dediler. Benim taahhüdüme göre fiyat değişiklikliği olmayacak diye biliyordum, kabul etmedim, kapattım.
    Daha sonra kendim arayıp sordum, fiyat mı artıyor diyo. Hayır artmayacak, kayıtlarımıza göre sizi biz aramamışız dediler. İyi bari sıkıntı yok dedik kapattık.
    Bilin bakalım ne oldu. Bu ay ilk seferinde arandığım gibi faturaya zam yapmışlar :D
    Tabiki şikayet edip hakkımızı savunacağız. Ses kaydı sorgulatma hakkımızı sizlerden öğrendim, teşekkür ederim.
    3 ana dağıtıcıyı da kullandım, Vodafone'un şunundan memnun kaldım dediğim hiçbir şeyi yok.

bznesm_srkn ve Bilecik_Bilişim bunu beğendi.
  11. Serdar_YLMZ

Serdar_YLMZ Üye

Ttnet bana benzerini yaptı, yaklaşık 2 yıl önce 5 daha fazla verin hızınızı artıralım dediler, "60 tl olacak fatura değil mi?" diye defalarca teyit ettirmeme rağmen 95 tl geldi. Ses kaydı dinlediler hata yokmuş. Uğraş, didin 87 ye düşürdüm ancak. Telefondan bir daha asla, teklif, onay, taahhüt kelimesini duyduğum anda dinlemiyorum bile kapatıyorum suratlarına. :mad:

12. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Kapatma işini en temiz Turkcell yapıyor.Vodafoneda bu tür merkezler olmadığı için oluyor.

13. selocan32

selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

Vodafone hiç ama hiç tavsiye etmem. Yıllardır kullanmıyorum vodafone’u. Allah bir daha nasip etmesin. Derdini anlatıp da sorununu çözecek kimse bulamazsın ya da bulursun ama çözmek istemezler .

Tercih herkesin kendinindir.

Son düzenleme: 13 Ocak 2021
  14. Buzkırıcı

Telefonla elektronik irade beyanı yaparken evet hayır onay taahhüt kelimelerini asla kullanmayın dediğinizi kabul ettirene kadar.Bu kelimeler kabul ediyorum anlamına geliyor.

Bilecik_Bilişim ve yuci81 bunu beğendi.
  15. BARAN38

BARAN38 Seçkin Üye Seçkin Üye

Vodafone'dan uzak durun hem mobil hem de internet

16. Buzkırıcı

Kayseri'de Turkcell'in hem internet hem mobil abone ve iptal için özel şubesi vardır gidersin hemen resmi şekilde iptal ederler.Vofafonenun tek bir abone iptal yada Vodafone ekibi yoktur.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal