T/P/U (Temrin/Proje/Uygulama) hangi derslerde not verdiniz.

Kodla Büyü

SHİFT+DEL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Notlardaki T/P/U kısmına hangi derslerde not veriyorsunuz arkadaşlar... Ben Web tasarım ve grafik animasyon derslerinde uygulamalı olduğu için 3 yazılı notu haricinde 1 tanede T/P/U kısmına not giriyorum.. Derslerdeki yaptığı uygulamalardan dolayı... Hatta ben yaptıkları uygulamaları flashta ve bilgisayarda topluyorum.. dönem sonunda ona göre not veriyorum..

Benim öğrenmek istediğim konu. 10 sınıf derslerinde T/P/U kısmına herhangi birşey veriyormusunuz??
Paket programlar mesala uygulama yapılıyor derste. Bu dersede uygulama notu vermelimiyiz... Teknik resim mesala ben uygulama çizimler yaptırdığım için uygulamalarının ortalamasını veriyorum t/p/u kısmına.... Yanlış yapmıyorumdur umarım...

Bilgilendirirseniz sevinirim...

İşletmelerde Beceri Eğitiminde dosya notunun ortalamasını tek bir not olarak TPU ya yazıyoruz. Başka kullanmadık o alanı.

Bu ne notu arkadaşlar bi açıklığa kavuştursak. Ben sınavları hep uygulama yaptım bu notu verebilmem için bir uygulama daha mı yaptırmam gerekiyor.
İşletme eğitiminde bu notu kullanıyor muyuz. İşlemelerde ben 3 sözlü notu girdim. (İşletmelern verdiği notu)

Cemal TANER' Alıntı:
İşletmelerde Beceri Eğitiminde dosya notunun ortalamasını tek bir not olarak TPU ya yazıyoruz. Başka kullanmadık o alanı.
Hocam yazdığınız bu ortalama işletmein verdiği 3 notun ortalaması mı yoksa sizin verdiğiniz bir not mu?
Eğer ortalama ise bunun mantığı ne ? 3 not girerim ortalamasını alır zaten.
tpu notuna kimin notunu giriyoruz? İşletmenin verdiği notlardan bagımsız mı?

ben hiç proje TPU falan vermiyorum projeleri temrinleride sözlü olarak veriyorum sadece 3 sözlü notu giriyorum

blume2004' Alıntı:
ben hiç proje TPU falan vermiyorum projeleri temrinleride sözlü olarak veriyorum sadece 3 sözlü notu giriyorum
Bende işletmelerde öyle yaptım 3 sözlü girdim sadece. Umarım sıkıntı cıkmaz.

Zümrede ne karar alındıysa o dur. Ancak temrinlerin ortalamması TPU ya yazılmalı. uygun olan budur.

joombal' Alıntı:
Zümrede ne karar alındıysa o dur. Ancak temrinlerin ortalamması TPU ya yazılmalı. uygun olan budur.

Hocam sistem ortalamayı almıyor mu zaten. Ayrıca notların 2. defa ortalamasını alıp tpu ya girmemizin ne mantığı var. İşletmelerden hariç bizim verdiğimiz noptu tpu ya girsek neyse.
Ayrıca zümrede yoktum kararlarda belirtilmemiş.

işletme dışında , derslerde yaptırdığınız uygulamalara yönelik değerlendirmeniz temrindir. eski atölye dersinde yaptırılan uygulamanın değerlendirilmesi yani.
örneğin; paket programda bir word veya excel uygulaması yaptırdınız bunu not ile değrlendirdiğinizde yıl boyu yapılan tüm uygulamalrın ortalaması TPU ya giriliecek. tabi buna zümrede karar almanız lazım. ya da bunları, uygulama değerlendirmenizi sözlü olarak da girebilirsiniz.her modülün içinde yatırılacak uygulamalar zaten mevcut. bunları geliştirmek de sizin elinizde farklı uygulamalar yaptırıyor olabilirsiniz.
biz öyle uyguluyoruz. müfettişler doğru buldu.

Cemal TANER' Alıntı:

Hocam işletmelerde beceri eğitiminde işletmeden aldığımız 3 temrin notunun ortalamasını bizde T/P/U olarak girdik... Benim demek istediğim o değil... Ben Web tasarım grafik animasyon gibi uyugulamalı derslerde modüllerdek uygulamalar ve kendim yaptırdığım uygulamaları bilgisayarımda öğrenci klasörlerine kopyalatıyorum... Sene sorunda onlara not veriyorum.. Bunu T/P/U olarak giriyorum... ayrıca 2 sözlü notunuda giriyorum tabiki... Acaba yanlışmı yapıyorum bilmiyorum...

cuneyturgun' Alıntı:
işletme dışında , derslerde yaptırdığınız uygulamalara yönelik değerlendirmeniz temrindir. eski atölye dersinde yaptırılan uygulamanın değerlendirilmesi yani.
örneğin; paket programda bir word veya excel uygulaması yaptırdınız bunu not ile değrlendirdiğinizde yıl boyu yapılan tüm uygulamalrın ortalaması TPU ya giriliecek. tabi buna zümrede karar almanız lazım. ya da bunları, uygulama değerlendirmenizi sözlü olarak da girebilirsiniz.her modülün içinde yatırılacak uygulamalar zaten mevcut. bunları geliştirmek de sizin elinizde farklı uygulamalar yaptırıyor olabilirsiniz.
biz öyle uyguluyoruz. müfettişler doğru buldu.

Zümrede belirttikmi bilmiyorum hocam.. Ama bende sizin verdiğiniz örneği demek istedim... Teknik resimde ben 14 tane uygulama yaptırdım.. Çizim yaptılar her hafta. ve her yaptıkları çizimlere not verdim.. bu notların ortalamasını T/P/U kısmına girddim... Pazartesi not çizelgelerini teslim edeceğim yanlışlık varsa düzelteyim.... Grafik animasyon ve web tasarımında da aynı şekilde ders sırasında yaptıkları uygulamaları bilgisayarımda topladım... Onlara göre T/P/U kısmına not girdim.. Uyguamalı dersler olduğu için T/P/U kısmına bişey girilecek ssanıyordum hep...
Meslek lisesine yeni geçtim. Aydınlatırsanız sevinirim bu konuda..

10 sınıf derslerinde bilhassa 2 saatlik derslerde 2 yazılı 1 sözlü, 3 ve daha fazla olan derslerde 3 yazılı ve 2 sözlü olarak giriliyor ve başka bişey yapmıyormuyuz.... ???

Arkadaşlar ben nesne tabanlı programlama dersinden bir öğrenciye proje verdim. onun notunu e okulda T/P/U kısmına mı yoksa ödev kısmına mı gireceğiz anlamadım? yardımcı olabilirmisiniz?

metix' Alıntı:
Arkadaşlar ben nesne tabanlı programlama dersinden bir öğrenciye proje verdim. onun notunu e okulda T/P/U kısmına mı yoksa ödev kısmına mı gireceğiz anlamadım? yardımcı olabilirmisiniz?

ödev kısmına yıllık ödevler giriliyor hocam oraya girmeyin t/p/u kısmını ben de net bilmiyorum ama biz staj notlarını giriyoruz sadece oraya

hocam şu işletmelerde beceri eğitimi dersınde benımde tereddüte düştüğüm konu var.3 not var 1.işletmenın verdığı not 2.dosya notu 3.yıl sonu beceri sınavı notu .biz geçen yıl bu 3 notu da gırdık fakat direk işletme notu karneye yansıdı .orda bız bır hata mı yaptık acaba.

Geri