Türkiye Kamu-Sen memurlar için ek zam talep etti

Kodla Büyü

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Ocak ayı itibarıyla çalışanlara ilave bir zam yapılması artık zaruri bir hal almıştır. Bununla birlikte çalışanlarımızın alım gücünü artırabilmek için de artık ücretlerde refah payı uygulamasına geçmemiz gerektiği kanaatindeyiz." dedi.​

Kaynak: https://www.memurlar.net/haber/1050429/turkiye-kamu-sen-memurlar-icin-ek-zam-talep-etti.html
Yetmez ama evet. Birinin aklına geldik sonunda.

2021 aralık asgari ücret 2825, 2021 aralık benim maaş eş-çocuk yardımı dahil 6055
2023 asgari ücret için konuşulan rakamlar 8-9 bin yani geçen senenin 3 katı. Benim maaşım uzman öğretmen katkısı hariç 18 bin olur mu hiç ümidim yok.

• Beğen
Tepkiler: omd
Yetkili sendikalardan istifalar arttıkça bazı iyi gelişmeler oldu.(sözleşmeliye kadro vb.). Ama hala bu sendikalarda kalanlar yüzünden Maaşlarımıza gereken zam neden verilsin. Sendikalardan istifalar arttıkça maaşlarımız düzelir. Tabii bu benim şahsi fikrim daha iyi fikri olan varsa bekleriz :D

2021 aralık asgari ücret 2825, 2021 aralık benim maaş eş-çocuk yardımı dahil 6055
2023 asgari ücret için konuşulan rakamlar 8-9 bin yani geçen senenin 3 katı. Benim maaşım uzman öğretmen katkısı hariç 18 bin olur mu hiç ümidim yok.
Bence de maaşlara zam yaptıktan sonra uzmanlık haricinde ne kadar verileceğini konuşmak lazım. Malum 10 seneyi doldurmayana uzmanlık ücreti eklenmedi. Ama büyük ihtimalle tv lerde öğretmen maaşı açıklanırken yine şişirilmiş bir rakam söylenecek. Misal: Eşi çalışmayan 3 çocuk sahibi uzman öğretmen falan filan gibi. Hatta nerede hatırlamıyorum geçende bir haber görmüştüm öğretmen maaşlarını yazmışlar. 24 saat ders+6 saat dyk+ nöbet falan gibi yazıyordu. Sanki herkes dyk alıyormuş gibi.

%2 den az üyesi olan sendika üyelerine toplu sözleşme ücreti ödenmeyecekmiş, meclisten geçmiş

biraz daha düşük bir ücret ödenecek sanırım. 750 çarpı maaş katsayısı diye hatırlıyorum.
aslında sendikalara üye olanlara ödenen para ve sendikaların aidatını devletin ödemesi kısmı kaldırılsın o zaman gerçek mücadele başlar.

• Beğen
Tepkiler: omd
Önceden öyleydi yanlış hatırlamıyorsam. Yakın dönemde geldi bu katkılar.

inşaallah bir an evvel kaldırılır böyle iş mi olur

Akıllarına geldik diyebilmek için kanımca öğretmen sendikalarının sesinin çıkması lazım hocam... Memur zammını doktor, mühendis, hemşire, polis v.s. herkes alıyor. Öğretmenlere seyyanen zam, uzun zamandır şart. Nitelikli olup belki de ilave almayan tek alt küme biziz sanırım. Dolayısıyla her % cinsinden memur maaşında makas açılıyor...

istemekte sıkıntı yok vermezlerse ne yapacaklar? ÖMK da istediklerini ilettiler yapılmadı ne tepkilerini gördük, anca twitterdan twit at. Yıllardır üyesiydim bu sendikanın en hararetli ortamlarda savundum ancak ne zaman artık kendi özgür kararlarını konuşamadılar koskaca sendikayı bir partinin güdümüne soktular o gün istifa düşüncem başladı, kendimle çelişmekten bıkıp sendikamı bıraktım. %2 ye giremeyen bir sendikaya üye oldum para alamıyorum ama vicdanım rahat...

Geri