'Tüm memurlara rotasyon' mu geliyor?

Kodla Büyü
sahrak' Alıntı:
anadoluman' Alıntı:
opian' Alıntı:
sahrak' Alıntı:
doğu yüzü görmeyen, adına 2010 doğu affı koydukları saçmalıktan yararlanan. doğuda 1 yıl bile durmayıp eş durumu yapan... uyanık arkadaşlara gelsin bu haber. hükümete sesleniyorum yapmazsanız adam değilsiniz :+1:

Sonra da kına dağıtacaklarmış :)

:alkis:
farkında değilsin belki ama o bahsettiklerim yüzünden doğuda 20 senedir çalışan ve yerlerinden kıpırdayamayan insanlar var. kına meselesine gelince dediğine göre sen kullanıyorsun, benim işim olmaz

Hocam bende sana durumumu şöyle anlatayım; 2008 yılında 78 puanla ilk atama ile doğuya gidecekken, sırf doğu diye tercih yapmadım. Kasım ayında sözleşmeli batıya atandım. 2009 şubatta yine doğu olmasın diye kadroya geçemedim ama 76-77 puanla herkes doğuda kadroya geçti. Sırf sözleşmeliyim diye 5 gün boyunca 15 saat için 45 km uzakta ki okula gittim, 5 kuruş ek ders almadım, ama kadrolu arkadaşlar her ay 500 lira fazla para aldı, benle aynı çalışarak. Ben bu yaptıklarımdan pişman değilim, doğuda çalışan öğretmenlere de 5000 lira versin devlet umurumda gram zoruma gitmez. Ama ben doğuya gitmek istemiyorum ve gitmemek için doğuda çalışan arkadaşlarımdan kat kat fazla çalıştım.

hocam 14 senedir köydeyim halen sabah 5te kalkıp ayda 450tl su içmeden yol parası veriyorum.Bizim verdiklerimizle şimdiye kadar bilgisayar mağazası açmıştım

valla herkes ampulü değiştirir merak etmeyin olmayacak böyle birşey
TBMM - Meltem Yılmaz 28 Mart 2013 12:14 (Son güncelleme 28 Mart 2013 14:21)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Devlet Memurları Kanunu'nda yapılacak değişiklik çalışmalarına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Bu çalışmanın, köklü, ihtiyaç duyulan önemli değişiklikler getirdiğini belirten Çelik, konunun içeriğine girmeyi, taraflarla konuşmadan uygun bulmadığını ifade etti.

Bu çalışma kapsamında memurların rotasyona tabi tutulacağına yönelik çıkan haberlerin anımsatılması üzerine Çelik, konunun, ''rotasyon'' şeklinde bir bakış açısından değerlendirilmesinin doğru olmayacağını vurguladı.

Çakılı kadro ve sözleşmeli kadro bulunduğuna işaret eden Çelik, ''Mesela, bir hemşire Şırnak'ta bir beldeye gidiyor, 'çalışacaksın'. İyi, güzel de kızcağız evlenmiş, kocası Ankara'da. Çakılı kadro sorunu çözmüyor. Sözleşmeli ile kadrolu arasında bir fark kalmadı. Ülkenin dört bir yanında kamu çalışanı olmayacak mı, olacak. Nasıl bir düzen kuralım, bunu taraflarla konuşacağız. Yoksa 'burada çalışan kişiyi rotasyona göndereceğiz' diye bir şey yok. Dengeli bir şekilde, kamu personelinin ülkenin dört bir tarafında hizmet sunması, rotasyon değil bu'' diye konuştu.

Herkes rahat etsin

Öte yandan Çelik, Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı'nın açılışında gazetecilerin "rotasyon" ile ilgili sorularını yanıtladı.

Sorunlarla ilgili düzenlemeyi sosyal taraflarla yapmak istediklerini belirten Çelik, ''Bir kelime alıp, bunu kamuda huzursuzluk oluşturacak bir şekle dönüştürmek büyük haksızlıktır. Çünkü verilmiş bir karar yok" dedi.

''Rotasyon haberleri kamuoyunu tedirgin etti. Böyle bir şey var mı, yok mu?'' sorusu üzerine Çelik, şunları kaydetti:

''Herkes rahat etsin. Böyle şey yok. Bu taraflarla görüşülmeyen bir konu. Sözleşmeli personel ve çakılı kadronun getirdiği sorunlar neler? Bu sorunlardan memnun mu, başkanlara soracağız. Konuşacağız yeri, günü, saati gelince. Bu memnuniyet yoksa nasıl bir sistem düşünülmeli? Eğer memnuniyet varsa bu nasıl geliştirilmeli? Medyaya sitemim bu. Bir kelime, bir cümle üzerine bina edilecek bir personel rejimimiz yok. Bir kelime üzerine keşke bina edilebilse bir cümle ile bütün sorunlar çözülebilse.''

Buzkırıcı' Alıntı:
hocam 14 senedir köydeyim halen sabah 5te kalkıp ayda 450tl su içmeden yol parası veriyorum.Bizim verdiklerimizle şimdiye kadar bilgisayar mağazası açmıştım

Hocam haklısın ben istanbul'da parayı zor yetiştiriyorum, her ay eksideyim ancak benim tercihim. Ancak sana da çektiğin sıkıntıları ufacıkta olsa karşılayacak şekilde 3000 lira maaş verseler, ben geçinememe rağmen 1900 lira maaş almaya razıyım. Ancak bu işin zorla olması, ve doğuda çalışan bazı arkadaşların biz batıdakileri düşman gibi görmesi üzücü...

Bu gün nabi avcı rum okulu açılmasına onay verdi. bu ülkeyi yönetenler kime hizmet ediyor. kendi milletine zulum eden bir yönetim azınlıkların bir dediğini iki etmiyor. işçi sınıfını bitiren hükümet gözünü memur kesimine dikti. bizim memurda ses çıkarmaz. çıkarsada gider hükümetin sarı sendikasına üye olur sonra iş işten geçer

okanformula' Alıntı:
sahrak' Alıntı:
anadoluman' Alıntı:
opian' Alıntı:
sahrak' Alıntı:
doğu yüzü görmeyen, adına 2010 doğu affı koydukları saçmalıktan yararlanan. doğuda 1 yıl bile durmayıp eş durumu yapan... uyanık arkadaşlara gelsin bu haber. hükümete sesleniyorum yapmazsanız adam değilsiniz :+1:

Sonra da kına dağıtacaklarmış :)

:alkis:
farkında değilsin belki ama o bahsettiklerim yüzünden doğuda 20 senedir çalışan ve yerlerinden kıpırdayamayan insanlar var. kına meselesine gelince dediğine göre sen kullanıyorsun, benim işim olmaz

Hocam bende sana durumumu şöyle anlatayım; 2008 yılında 78 puanla ilk atama ile doğuya gidecekken, sırf doğu diye tercih yapmadım. Kasım ayında sözleşmeli batıya atandım. 2009 şubatta yine doğu olmasın diye kadroya geçemedim ama 76-77 puanla herkes doğuda kadroya geçti. Sırf sözleşmeliyim diye 5 gün boyunca 15 saat için 45 km uzakta ki okula gittim, 5 kuruş ek ders almadım, ama kadrolu arkadaşlar her ay 500 lira fazla para aldı, benle aynı çalışarak. Ben bu yaptıklarımdan pişman değilim, doğuda çalışan öğretmenlere de 5000 lira versin devlet umurumda gram zoruma gitmez. Ama ben doğuya gitmek istemiyorum ve gitmemek için doğuda çalışan arkadaşlarımdan kat kat fazla çalıştım.
doğu görevini yapmış biri olarak doğu görevinden nefret ediyorum bizleri para olarak gören sadece bekarsan ev yok diyen,gelen bayan öğretmenleri okulun web sitesinden görüp diğer gün istemeye bizim oğlan var diye isteyen şaka deil,dinden imandan bahseden ama şehrinin güzelleşmesine katkıda bulunmayan köy ortamını geçemeyen şehirler için istemiyorum.arkadaş adama sormazlarmı nasıl bu kadar geriden geliyorsunuz neden bu kadar gerisiniz neden şehrinize kimse gelmek istemiyor diye.tek neden uzak olsa ben bu kdar insan kaçmaz.devlet inşaat kredisi veriyor doğu şirketlerine doğulup diyip krediyi alıp batıda ev tutan şirketi doğuda bırakan insanlar okundu.doğulunun doğuya faydası yok batılıdan ne bekliyorsunuz.

memur derken bizden kastediyor olamazlar. bunlar niteliksiz düz memurdan bahsediyorlardır. ben doğu görevimi yaptım zaten. şimdi nasıl bir hesaplamayla rotasyonu işletebileceklerki. hayal kuruyor hükümet bu dediğini beceremez. 3 yıl sonra ağrıda "hayaldi gerçek oldu" dermiyim bilemiyorum.. onca yıl doğuda çalıştım beni bir daha o taraflara göndermeye çalışırlarsa....

3 yılda 1 uygulanırsa çok sürmez bir kuşak sonra 70 milyon birbiriyle tanışır zannımca :)

öğretmene olması imkansız. hali hazırdaki sistemde bile veliler durmadan öğretmen değişiyor diye şikayet ediyorlar. rotasyon olursa hem o kadar öğretmene yolluk yetiştiremezler hem de veliler isyan eder. stres yapmaya gerek yok

yok daha neler.

Daha önce hiç gitmeyenleri, eş durumu deyip yırtanları, okul var deyip kalanları, sahte görevlerle doğu yerine batıda çalışanları vs. bir göndersinler; sonra ikinci bir kez sıra tekrar bize gelsin. Eğer bunu hakkıyla yaparlarsa ben de tekrar giderim merak etmesinler.

Allah cezalarını versin bu neyaa ben de doğu görevimi yaptım herkes hayatını düzenini kurmuş bu nedir gitsin kendileri de doğu da görev yapsınlar...

bu iş özellikle öğretmnleri kapsıyor 4+4+4 den dolayı oluşan 80 bin norm fazlası öğretmen var tabi bazı yerlerde de eksiklikler var bunu düzeltmek için bu rotasyon formulunu uygulayacaklar. yapamazlar diyenlerede şunu söylüyorum bunlar ne istediyse onu yapıyorlar

Olsa da daha 4-5 seneden asagi olmaz.secim var anayasa var bir suru is var.rum okullarinda bize gorev verirler mi ek ders de istemem

Geri