Tüik'e göre yılın ilk çeyreğinde %7 büyümüşüz

Kodla Büyü

buzdagi83

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tüik'e göre 2021 yılın ilk çeyreğinde %7 büyümüşüz. Kimbilir yılın geri kalanında daha ne kadar büyürüz. Durdurulamaz yükselişimiz devam ediyor maşallah!

Siz neler düşünüyorsunuz arkadaşlar? Büyümeyi hissettiniz mi? Ben pek hissedemedim nedense!

Geçen ay maaşım 4 900 Muş ..çok zoruma gitti...hiç altımdakilere bakamayacagim üstümdekilere bakıyorum....bir tanıdık Almanya ya gidiyor bu ay ...yirmi bine yakın kalacakmış cebine yeme içmeden sonra onu da Türkiye'ye gönderecek çocuklarına ve esine...kendisi ilkokul mezunu inşaat ustası...asla kucumsemiyorum...işi uzmanlık istiyor ... Sadece hayatıma bakıyorum lise de uzun uzun çalışmalarima üniv kazanma mücadelede vs..yüksek lisans icin cirpinislarima...neyse...

Tüik'e göre 2021 yılın ilk çeyreğinde %7 büyümüşüz. Kimbilir yılın geri kalanında daha ne kadar büyürüz. Durdurulamaz yükselişimiz devam ediyor maşallah!

Siz neler düşünüyorsunuz arkadaşlar? Büyümeyi hissettiniz mi? Ben pek hissedemedim nedense!
Şimdi TÜİK'in bu istatistiğine inanmamamı istiyorlar ama ben de şunu diyorum. Hiç mi bu TÜİK'in içinde iktidar muhalifi birisi yok da rakamların çarpıtıldığını ispat edemiyor, enflasyona inanmayanlar mesela, istatistik sevenler gider TÜİK'ten enflasyona dahil olan (enflasyon sepeti diyorlar) ürünlerin fiyat karşılaştırmalarını TÜİK'in kriterleri gibi yapar. Böyle yapan var mı, 2-3 ürünü karşılaştırmakla enflasyon yüksek ya da düşük denilmez.

Sen hem siyasete karşısın hem de siyasetin alasını yapıyorsun diyenler olacaktır geçmişte denildiği gibi, cevap da mı vermiyek, cips de mi yasak? :D

Bu arada Ziya Selçuk hala istifa etmedi ya da görevden alınmadı değil mi? 2 Temmuz'u mu bekliyor reis-i cumhur?

• Beğen
Tepkiler: omd
Şimdi TÜİK'in bu istatistiğine inanmamamı istiyorlar ama ben de şunu diyorum. Hiç mi bu TÜİK'in içinde iktidar muhalifi birisi yok da rakamların çarpıtıldığını ispat edemiyor, enflasyona inanmayanlar mesela, istatistik sevenler gider TÜİK'ten enflasyona dahil olan (enflasyon sepeti diyorlar) ürünlerin fiyat karşılaştırmalarını TÜİK'in kriterleri gibi yapar. Böyle yapan var mı, 2-3 ürünü karşılaştırmakla enflasyon yüksek ya da düşük denilmez.

Sen hem siyasete karşısın hem de siyasetin alasını yapıyorsun diyenler olacaktır geçmişte denildiği gibi, cevap da mı vermiyek, cips de mi yasak? :D

Bu arada Ziya Selçuk hala istifa etmedi ya da görevden alınmadı değil mi? 2 Temmuz'u mu bekliyor reis-i cumhur?

bu site alternatif enflasyon ölçümü yapıyor. kontrol edebilirsiniz.
hatta bi ara TÜİK dava açacaktı
ENAG

Sayısal verilere, istatistiklere filan hiç gerek yok. Ortalama bir zekaya sahip normal bir vatandaş pazara,çarşıya,markete alışverişe gitse nasıl bir yalan denizinde yüzdüğümüzü pekala idrak eder. İnsanın aklıyla bu denli dalga geçilir mi, hak ediyoruz ki geçiyorlar. Sorsan dış güçler filan yapıyor bunu. Sıkışınca hep bir algı operasyonu, hep dış güçler. 5'li çeteye getirilen vergi aflarıyla koca ülkenin yoksulluk sorunu bile çözülür ya neyse. Kendimiz konuşup kendimiz dinlemekten yorulduk.

valla doğru diyorsun hocam, kıllı g.t fotoğraflarının paylaşıldığı bir forum haline geldi burası. neyse, artık cevap hakkı doğmadıkça yazmayacağım.
Karikatürün içeriğinde ahlaksızlık göremedim. Tabii ahlaktan anladığınız şey de önemli. Yalan söylemek, dürüst davranmamak, insanların yüzüne gülüp arkasından iş çevirmek, kişisel çıkarları için gerçeği çarpıtmak/ gizlemek/ bulandırmak, adaleti engellemek, kişisel çıkarı yüzünden halkı zarara uğratmak, kamunun malını talan etmek, rüşvet, yolsuzluk, rant, kadrolaşma... Bunlar ahlaksızlıktır mesela. Bunları savunmak da ahlaksızlıktır. Ama karikatürize edilmiş çıplaklı da, bu tür bir karikatürü paylaşmak da ahlaksızlık değildir.

Karikatürün içeriği espri anlayışınıza veya siyasi görüşünüze uymuyorsa anlarım ama ilgili karikatürü "kıllı g*t fotoğrafına" indirgemeniz sanattan anlamadığınızı gösteriyor. Ya da karikatürün verdiği mesaj savunduğunuz siyasi görüşe uymadığı için, karikatürün biçimine saldırıyorsunuz. Ya sanattan anlamıyorsunuz ya da yandaşsınız. Ama her halükârda paylaşan arkadaşı ahlak dışı bir şey paylaşmış gibi töhmet altında bırakıyorsunuz. Doğru değil bu.

Karikatür güzelmiş. Paylaşan arkadaşın eline sağlık.

Karikatürün içeriğinde ahlaksızlık göremedim. Tabii ahlaktan anladığınız şey de önemli. Yalan söylemek, dürüst davranmamak, insanların yüzüne gülüp arkasından iş çevirmek, kişisel çıkarları için gerçeği çarpıtmak/ gizlemek/ bulandırmak, adaleti engellemek, kişisel çıkarı yüzünden halkı zarara uğratmak, kamunun malını talan etmek, rüşvet, yolsuzluk, rant, kadrolaşma... Bunlar ahlaksızlıktır mesela. Bunları savunmak da ahlaksızlıktır. Ama karikatürize edilmiş çıplaklı da, bu tür bir karikatürü paylaşmak da ahlaksızlık değildir.

Karikatürün içeriği espri anlayışınıza veya siyasi görüşünüze uymuyorsa anlarım ama ilgili karikatürü "kıllı g*t fotoğrafına" indirgemeniz sanattan anlamadığınızı gösteriyor. Ya da karikatürün verdiği mesaj savunduğunuz siyasi görüşe uymadığı için, karikatürün biçimine saldırıyorsunuz. Ya sanattan anlamıyorsunuz ya da yandaşsınız. Ama her halükârda paylaşan arkadaşı ahlak dışı bir şey paylaşmış gibi töhmet altında bırakıyorsunuz. Doğru değil bu.

Karikatür güzelmiş. Paylaşan arkadaşın eline sağlık.
Hocam bırakın yandaş mandaş ifadelerini. İşinize gelmeyince yandaş. Ben a partili, b partili değilim. Takım tutar gibi parti tutmam. Partili olmaya da ihtiyacım yok. Ama birileri propaganda yapıyorsa ona cevabı veririm dedim daha önce ve vermeye devam edeceğim. Sanat için soyunmam, soyunana saygı da göstermem, sanat yaptığını iddia eden bir kişi benim değerlerime aykırıysa bu sanat, ben ona niye saygı göstereyim?

Adam resmen karikatür bile olsa açık bir g.t paylaşmış ve siz de bunu savunuyorsunuz. Ben buna daha ne cevap vereyim. Edep ahlak yerlerde.

Edebi, ahlakı, mizah için yapılan resimlerdeki bir çizgide değil, fütursuzca konuşurken dikkat edilmeyen kelimelerde de aramak lazım.
Güldüm geçtim, bitti.
Ahlakım bozulmadı, tahrik olmadım, üstüne anlam yüklemedim.
Bence siz de gülmeyi deneyebilirsiniz.
Zararı yok ve henüz bedava, vergisiz... :)

Artık körü körüne yandaşlık devri bitti. Millet tokadı belediyelerden çakmaya başladı. Ali Yalçın bile diğer sendikalardan medet ummaya başladı biliyor ki ebsliler protesto edemez sizle beraber zammı alalım diyor.
https://www.kamudanhaber.net/guncel...-yalcinin-merhametine-sendikalar-h473091.html
Hayır hocam alamayacağı zammın suçuna diğerlerini de ortak etmek istiyor.
Lakabı üç buçuk ali idi şimdi uyanık ali olacak.

Hocam bırakın yandaş mandaş ifadelerini. İşinize gelmeyince yandaş. Ben a partili, b partili değilim. Takım tutar gibi parti tutmam. Partili olmaya da ihtiyacım yok. Ama birileri propaganda yapıyorsa ona cevabı veririm dedim daha önce ve vermeye devam edeceğim. Sanat için soyunmam, soyunana saygı da göstermem, sanat yaptığını iddia eden bir kişi benim değerlerime aykırıysa bu sanat, ben ona niye saygı göstereyim?

Adam resmen karikatür bile olsa açık bir g.t paylaşmış ve siz de bunu savunuyorsunuz. Ben buna daha ne cevap vereyim. Edep ahlak yerlerde.
ben olayı çok güzel özetlediği için paylaştım hocam inanın orda bi açık bir g.t olduğunu üstelik kıllı olduğunu hiç farketmedim:)neyseki silinmiş:)

TUİK tarafından yayınlanan hiç bir rakama ortalama zekaya sahip hiç bir vatandaş inanmıyor.

İşsizlik oranı ve aylık açıklanan enflasyon rakamlarını gerçekten ne kadar uzak olduğunu herkes günlük hayatında yaşarak görüyor.

Döviz kurları yükseldikçe insan emeği - iş gücü maliyetleri yönünden Çin'den daha uygunuz Hindistan Pakistan ve Afrika ülkeleri seviyelerine doğru ilerliyoruz.

Aylardır bir çok İş yeri kapalı veya batmış , sahipleri , çalışanları aileleriyle birlikte perişan vaziyette. Fırsattan istifade birileri bu ortamda %7 den çok daha fazla işlerini büyütmüştür. Vatandaşın alım gücü ise sürekli geriye gidiyor.

Mayıs ayı enflasyonunu kaç açıklayacaklar merakla bekliyorum. Diğer tüm kalemlerdeki maliyet artışını geçtim Mayıs ayında sadece akaryakıta yapılan zam genel enflasyonunu 1 puandan fazla artıracak seviyede. Tahminimce TÜİK bunları kamyon lastiği, dinamit lokumu, pinpon topu fiyat artışları da ile ortalamaya sokup %1 i az geçen bir enflasyon oranı açıklar.

Artık körü körüne yandaşlık devri bitti. Millet tokadı belediyelerden çakmaya başladı. Ali Yalçın bile diğer sendikalardan medet ummaya başladı biliyor ki ebsliler protesto edemez sizle beraber zammı alalım diyor.
https://www.kamudanhaber.net/guncel...-yalcinin-merhametine-sendikalar-h473091.html
haklısın hocam.çalıştığım ilde (diyarbakır) banka promosyon görüşmelerini ebs nin yapmasını çoğunluk istemiyordu ve iyi ki de yapmadılar

duyarlılıkları için forum yönetimine teşekkür ederim, ankara'da pardon forumda hakimler varmış!

%50 küçüldükten sonra %7 büyümeyi hissedemedik tabiki.
%100 büyümemiz lazım ki eski yerimize geri gelelim.

Geri