tübitak 4006 e-imza

Kodla Büyü

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar arkadaşlar. bugün okul idarecimiz çağırdı hocam bu projeyi bu sene sen yürütücüsü ol organize et dedi. ilk defa yapacağım. şimdi anladığım kadarıyla e-imza alınması gerekiyormuş. şu anda 369 TL yazıyor 1 yıllık e-imza. beni yanlış anlamayın da yani hem o kadar işle uğraşıp hem de cebimizden e-imza vs. ücretlerini mi karşılayacağız. bunun başka bir yolu yordamı yok mu? şimdi aşağıda bunu mu sorun ediyorsun diyen arkadaşlar çıkabilir peşinen cevap veriyim onlara. mesele para meselesi değil yani neden TÜBİTAK böyle bir sorumluluğu öğretmene yükleyip şart koşuyor. zaten o kadar uğraşıyoruz. bir de ceza verir gibi kardeşim sen bu kadar işle uğraşıyorsun ama bir de senden 369 lira imza ücreti alacağız kusura bakma mevzusu gibi bir şey oluyor.

E-imza gerekmiyor hocam. Eskidendi o. Kalktı diye biliyorum.

E-imza gerekmiyor hocam. Eskidendi o. Kalktı diye biliyorum.
Desteklenmesine karar verilen kurum/kuruluşların sözleşmelerinin elektronik ortamda imzalanabilmesi için proje yürütücüsünün başvuru sırasında beyan ettiği eposta adresine sözleşme linki gönderilir. Sözleşme; Proje Yürütücüsü, Proje Yürütücüsü Kurum/Kuruluş Müdürü ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürü (toplam üç imza) tarafından e-imza ile imzalanır. İki kurum/kuruluşun ortak proje başvurusu yapmaları durumunda Sözleşme; Proje Yürütücüsü, Proje Yürütücüsü Kurum/Kuruluş Müdürü, Katılımcı Kurum/Kuruluş Müdürü ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürü** (toplam dört imza) tarafından e-imza ile imzalanır. Sözleşmesi imzalanan proje yürütücüsünün hesabına sergilenmesi uygun bulunan alt proje sayısına göre belirlenen miktarda destek tutarı aktarılır.

proje metninde bu yazıyor hocam

ücretini idareden isteyin hocam. bir şekilde temin etsinler.

İdare durumu biliyordur büyük ihtimalle, bilmiyor ise eimzayı sadece bu proje için almak gerektiğini belirtip ücretini proje bütçesinden karşılama durumunu sorunuz.

İdare durumu biliyordur büyük ihtimalle, bilmiyor ise eimzayı sadece bu proje için almak gerektiğini belirtip ücretini proje bütçesinden karşılama durumunu sorunuz.

Karışalanmaz Fatura e-imzayı kapsamamaktadır.

Bir türlü fazla fatura yada açık bütceden karşılanacak.

Bizde aynısını yaptık.

Başıma geldi. İdare karşıladı. Başka çözümü yok. Niye siz ödeyesiniz ki?
Hatta alel acele ticaret ve sanai odasından almıştım.

Başıma geldi. İdare karşıladı. Başka çözümü yok. Niye siz ödeyesiniz ki?
Hatta alel acele ticaret ve sanai odasından almıştım.
Karışalanmaz Fatura e-imzayı kapsamamaktadır.

Bir türlü fazla fatura yada açık bütceden karşılanacak.

Bizde aynısını yaptık.
sanırım ben de durumu idareye bu şekilde söyleyeceğim. okuldan karşılansın o zaman. TUBITAK ileride bu duruma bir çare bulur umarım.

Yürütücü teşvik ücreti yaklaşık %5 oluyor, yani 550 TL civarında, onunla alabilirsiniz. Fuar sonuçlandıktan sonra yatıyor ücret.

Geri