".... System RAM Passed" Ekranı Neden Geliyor

Kodla Büyü

pehepe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar pc ilk açılışta galiba ram testi yapıyor "236 mb system RAM passed" yazısı geliyor ve o rakam yavaş bir şekilde artıyor (RAM'in miktarı kadar) Bios default ayarları yaptım, ramleri çıkardım farklı slotlara taktım, anakart pilini çıkardım hiçbiri fayda etmedi. Neden kaynaklanıyor acaba?

Hatırladığım ilk bilgisayarlar böyleydi. :) Pentium I,II ve III
Yaptığı işlem gayet normal. Nostalji
disable ram check
fast boot
gibi bir bios ayarı var da biosun marka modelini söylerseniz belki netten buluruz.

ecevahir' Alıntı:
hocam o bilgisayar en az 15 yaşında değil mi ? :)

Ne alakası var Hocam :) Makinada İntel Core 2 Duo İşlemci , 2GB DDR2 RAM var.. 15 yıllık kadar eski değil yani

HBV' Alıntı:
disable ram check
fast boot
gibi bir bios ayarı var da biosun marka modelini söylerseniz belki netten buluruz.

Hocam Anakart Fujitsu Siemens D2581-A1

HBV' Alıntı:
disable ram check
fast boot

Phoenix BIOS Version 6.0 hocam

Hocam sende biosta o yok bu yok diyorsun. Nasıl bir bios muşki tek tek resimleri çek buraya yükle gösterelim :scared:

Sorunu hallettim arkadaşlar.. Biosta yazdıklarınızdan sadece "fast boot" seçeneği var onu daha öncede aktif etmiştim düzelmemişti. En son yine o aktifken ramin test etmesini bekledim sonra kapattım pc yi düzeldi.. cevaplarınız için tşk ederim

Geri