sürücülerim açılmıyor...

Kodla Büyü

cihanmnsl

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bundan 1 hafta öncesine kadar bilgisayarım avpo.exe diye bir hata veriyordu.tamam diyordum çıkıyordum.ve işlerime bakıyordum.
bugün ne c ne d ne e nede flashbellek im açılmıyor.ancak otomatik kullan deyinece açıyor.
nod 32 ile taratınca bir sürücüyü aşağıdaki pencere geliyor karşıma..
ben ne yapayım şimdi...

Ekli dosyalar

• bu nedir1.GIF
    bu nedir1.GIF
    342.7 KB · Görüntüleme: 912
hocam win32 spw virüsü var. Güncelleştirilmiş kaspersky 6.0 ve üstü bu virüsü siliyor. bir de normalde sürücülere sağ tıkla aç şeklinde açılması gerekli açılmıyormu?

bizim de öğretmenler odasındaki pcde d sürüsüne virüs bulaşmış açılmıyordu. belgelerimi açtım adres çubuğundan d sürücüsüne ulaştım belgeleri alıp başka bir alana aktardım ve biçimlendirdim sürücüyü. d yi böyle kurtarabilirsin de c için birşey diyemem.

tamam hallettim sorunu arkadaşlar
kill autorun diye bir programı kopyalayıp c ye d ye f ye yapıştırıp tararttım artık sorun yok
teşşekkür ediyorum.
eğer buda olmasaydı hiren boots ile dışardan virüs taraması yapacaktım ama sağolunnn

paylaşmak ne güzel...

isteyen kullanabilir....

Ekli dosyalar

• kill_autorun_vbs.rar
    334 bayt · Görüntüleme: 132
baska bir yolda surucu uzerinde sag tus tıkla->Ac
araclar->klasör secenekleri ->görünüm->korunan isletim sistemi dosyalrini göster ve gizli dosyları göser seçeneklerini aktif hale getir.
sürücü içerisinde bulunan autorun.inf , rawmonlog ve ms***.dll dosyalarını sil problemin hallolur.

sistem dosyasının (.dll) adını suan tam hatırlayamadım
merak etme herhandi bir problem cıkmaz

teşekkürler...
halloldu...
birşey dicem yalnız...
rapidown programım açıkken bu nod32 uyarısı devamlı geliyordu..
kaldırdım o programı şimdi sorun yok....
daha önce sildiğim halde aynı virüsler yine çıkıyordu...
şimdi o programı kaldırdım sorun kalmadı...,
neden acaba

kill_autorun denedim birde antivürsle taratinca düzeliyo tesekkürler

Geri