Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

suriyeli öğrencilere bilgisayar öğretimi?

Konu, 'İlkokul ve Ortaokul Ders Uygulama ve Materyalleri' kısmında elf.krc tarafından paylaşıldı.


 1. elf.krc

  elf.krc Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Aralık 2009
  Mesajlar:
  438
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar merhaba, okulda suriyeli öğrencilerin çoğunlukta olduğu bir sınıfımız var ders işlemek gerçekten çok zor ilk olarak bir okul kültürü oluşturmaya çalışıyoruz, çoğu bilgisayar kullanmış ama iletişim kuramıyoruz yani çocuk türkçe okuyor yazıyor ama anlamıyor bu durumda olan var mı temelde bilgisayar tanıtımı yaptım ama konular gittikçe karmaşıklaşıyor çocuklar beni anlamıyor tavsiyeniz var mı bu konuda sizler neler yapıyorsunuz ben derse nasıl devam etmeliyim??
   
 2. saghola

  saghola Site Gezgini

  Kayıt:
  19 Ekim 2007
  Mesajlar:
  45
  Beğeni:
  0
  Temel düzey ofis programlarını kullanma becerileri geliştirilebiliyor. Bunun dışında Eba da bulunan Türkçe Öğrenme Portali belirli bir program dahilinde kullanılabilir. Bulunduğum bölge yoğun Suriyeli nüfusuna sahip olduğundan, öncelikli hedefimiz öğrencilerin Türkçe konuşup anlaşabilme becerilerini arttırmak.
   
 3. zeymera

  zeymera Aktif Üye

  Kayıt:
  16 Ekim 2007
  Mesajlar:
  217
  Beğeni:
  1
  Eski okulum öyleydi hocam, code.org yetişti imdadıma o zaman. Dilini Arapça yaparak çok güzel ilerleme kaydettiler. Zaman geçtikçe ufak ufak Türkçe'lerini tekrar ettire ettire yumuşak bir geçiş sağlamıştım. Avantajım, aralarında ingilizce bilenler olmasıydı. Onları tercüman olarak kullanıyordum arada:)
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal