Sülükle gelen şifa...

Kodla Büyü

deniz

Site Gezgini
Babannem 87 yaşında ve hep sülük kullanır.Bilmediğimden şifasını bu zamana kadar hep mide bulandırıcı gelmiştir.Her ne kadar ninem anlatsa da.
Faydasının bu kadar çok olduğunu bilmiyordum.Son 1-2 hafta içinde öğrendim.Öğrenmeme annem vesile oldu.Anklizon spondolit,iltihaplı romatizma var 3 yıldır ilaç kullanıyor ve hiç bir değişiklik olmadı daha da kötü oldu kemoterapi başlayacaklardı ama ben başlatmadım.Uzun bir araştırma sonucu sülüklerden gelen şifayı öğrendim.Salgıladıkları 105 farklı enzim ve bioaktif madde var.Kirli kanı emiyor.Ve birçok faydası var.Birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.(migren,sinüzit,kireçlenme,fıtık,damar tıkanıklığı vb.)
Dün anneme 20 tane sülük vurdular.(Tabi korkmadığım söylenemez)Diz kapağı ve ayak bileği şişti iltihap var içinde(kaç kere enjeksiyonla çektiler kortizon verdiler nafile yine aynı).Ayağının şişi indi ağrısı dindi.Tabi bu tedavi tek seferlik değilmiş bunu tekrarlıyacağız. Sizle paylaşmak istedim.
İnsan kendisi kullanmadn sonuç almadn herşeye inanmıyor.Ben sonuç aldım inşlh daha iyi olacak.Deneyimlerimizi paylaşmak istedim.Belki faydalanmak isteyen arkadaşlar olur.

Hocam bendede bel fıtığı var iyi geliyor diyorlar ama bir türlü cesaret edip sülük bırakamıyorum belime... Deneyen varsa deneyimlerini paylaşırsa bizde öğrenmiş oluruz.

hocam böyle bi şeyi bizimle de paylaştığınız için teşekkür ederim. inşallah anneniz sağlığına kavuşur. yaptırdığınız yer bi sülük merkezi mi? Daha önce Ankara da böyle bi yerin olduğunu duymuştum.

Bende bir örnek vereyim.:) Teyzemin ayağında yıllar yılı ...çatlaklar vardı kadıncığaz yürürken acı çekiyordu.Yarıklar gerçekten büyüktü.Gitmediği doktor kullanmadığı ilaç kalmadı.Derken bir doktor söylemiş kendisine.Sülükle tedavi oldu.Pamuk gibi yumuşacık artık ayakları ,rahat etti :) Her sene hastalık nüksettikçe ara ara sülükle işlem yaparlar .Gayet sağlıklı :+1:

ankilozan spondilit bende de var. hatta şuan bel ağrısından duramıyorum. resmen şeklim bozuldu. günlük 2x2 salazopyrin kullanıyorum ama nafile. bu konunun açılması iyi olmuş. sülük tedavisini yaz tatilinde uygulamayı düşünüyorum. tanı geç konulduğu için benim rahatsızlığım ilerlemiş.

denizlerb' Alıntı:
ankilozan spondilit bende de var. hatta şuan bel ağrısından duramıyorum. resmen şeklim bozuldu. günlük 2x2 salazopyrin kullanıyorum ama nafile. bu konunun açılması iyi olmuş. sülük tedavisini yaz tatilinde uygulamayı düşünüyorum. tanı geç konulduğu için benim rahatsızlığım ilerlemiş.
Melox fort kullanıyor musun hocam?

hiç kullanmadım o ilacı. salazopyrin kullanıyorum. ilk başta 1x1 ile başladık ama yeterli gelmeyince doktor 2x2 ye yükseltti. daha farklı ilaçlarında olduğunu söyledi fakat yan etki oarak en az salazopyrin miş. hatta yan etkisi yok denecek kadar azmış. bu ilacı a.s. hastası hamilelerinde rahatlıkla kullanabildiğini söyledi. hayıdır hocam ailenizde a.s. hastası mı var?

not: rahmetli suna pekuysalı iki büklüm yapan ve rahmetli ahmet mete ışıkaradaki şekil bozukluğuna sebep olan bu hastalıktır.

sadece sülük değil. geçen yaz ilk defa gittiğim Gülcihan askeri kampının(hatay) plajında yavru balıklar ayağımın üstündeki derileri yediler. gıdıklamayla acı arasında bir his. tedavi amaçlı değil eğlence amaçlı ayağımı çekmiyordum(zaten tedavi ettiğini de bilmiyordum). bir ayağımın derisini yemelerine dayanabildim. bu arada her sene topuklarımda çatlaklar olur, bu sene balıkların derisini yedikleri ayağımda çatlama olmadı. bu sene gidebilirsem iki ayağımın da derisini yemelerine izin vereceğim :).

Hocam annem salazopyrin2x2 alıyor ve daha diğer ilaçlar...
Dr.Suat Arusan'ı birkaç kere televizyon da izledim.http://dogalhayat.com.tr/ web sayfası videoları izleyebilirsiniz.Biz kilis'te vuran vardı oraya gittik.Ama benim gönlüme kalsa buraya götürürdüm.:( e-mail gönderdim 2 haftalık bir tedavi süreci olduğunu söylediler.12-15 seans gerekmiş.Bugün de ücret için aradım 150 tl muayene 75tl sülük seans başı 110tl ozon tedavisiymiş.Açıkçası değer çünkü kesin sonuç.Ben inanmıyordum.Uygulayınca faydasını görünce anladım.
Anneme dün 20 tane sülük vurdular 50tl verdik.Sülük başı 2.5tl kilis küçük olduğunda fiatlar uygun.Ama bunun tekrarlanması gerekmiş.E-mail gönderdim bakalım ne diyecekler.Sizi bilgilendiririm.
Daha önce Saraçoğlu'nun sitesinden kür setini de aldık ama annem kullanamadı.İnşlh bu işe yarar.

denizlerb' Alıntı:
hiç kullanmadım o ilacı. salazopyrin kullanıyorum. ilk başta 1x1 ile başladık ama yeterli gelmeyince doktor 2x2 ye yükseltti. daha farklı ilaçlarında olduğunu söyledi fakat yan etki oarak en az salazopyrin miş. hatta yan etkisi yok denecek kadar azmış. bu ilacı a.s. hastası hamilelerinde rahatlıkla kullanabildiğini söyledi. hayıdır hocam ailenizde a.s. hastası mı var?

not: rahmetli suna pekuysalı iki büklüm yapan ve rahmetli ahmet mete ışıkaradaki şekil bozukluğuna sebep olan bu hastalıktır.
Bende de bu rahatsızlık var. 10 yaşından beri hissediyorum teşhis 20 yaşında kondu ve ancak ben bir Üniversite hastanesine başvurunca. Öncesinde sürekli beni geçiştirdiler.
Kullandığın ilaç hakkında ya sen yanlış anlamışsın yada sana yanlış bilgi vermişler prospektüsü okursan uzun süreli kullanımlarda karaciğere zarar verdiğini görürsün. Bu ilaça rahmen ağrıların var ise mutlaka Melox fort kullan hem hastalığın ilerlemesini önlüyor hemde ağrıların kesilmesine neden oluyor. Şuan ben bu ilacı kullanıyorum günde bir tablet alıyorum son bir senedir çok rahatım. Öncesinde uykularım kaçıyordu hareket edemiyordum sen etkilerini iyi bilirsin. :)

Hocam annem de melox fort u çok kullandı.Belirli bir süre sonra o da kesmiyor.Midesine dokunuyor ilaçlar artık.

Daha önce akupuntur yaptırdık.Bel ve boyun fıtığına.4sene önce kesin sonuç aldık.Ameliyat dediler eli tutmuyodu.Boynu çok kötüydü.Ameliyat masasında da kalabilir dediler.Çok şükür şimdi iyi.Akupunturun sayesine.Sıra iltihaplı romatizmayla AS hastalığında inşlh sülükle bunda da kesin sonucu alırız.Allah'ın izniyle...

Benim herhangi bir rahatsızlığım olmamasına rağmen yaklaşık 1 yıl önce sülük uygulattım. 5 tane sülük tanesi 10 liradan 50 lira oldu. Bu tıbbi sülükler afyonda üretilip dağıtılıyor imiş. Adapazarında erenlerde patates hali civarında bir dernek yapıyor bunu. Hacamat da yapıyorlar. Ben gittiğimde bir bayanın kaşını gözünü sarmışlar ve bayan dışarı çıkıyordu. (bayan ve erkek bölmeler ayrı tabiki). Sonradan sordum durum nedir diye. O bayan 3-5 ayda bir gelirmiş. Göz tansiyonu dolayısıyla gözlerinin etrafında kan birikmesinden dolayı rahatsızlık oluyormuş. Sülükle fazla kanı aldırıyormuş. Çarşamba günleri yaptırmayın. Cumartesi de. Gerçi o hacamat için geçerli ama olsun bu da hacamata girer bir miktar. O günler kan akışı vücutta zayıflarmış ve pıhtılaşma ihtimali daha çok olurmuş. Bu sebepten de o günlerde kan aldırınca hastalık riski varmış. İşin tam ayrıntısını bilmiyorum. Dolunay zamanı aldırın.

hasari' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:

Bende de bu rahatsızlık var. 10 yaşından beri hissediyorum teşhis 20 yaşında kondu ve ancak ben bir Üniversite hastanesine başvurunca. Öncesinde sürekli beni geçiştirdiler.
Kullandığın ilaç hakkında ya sen yanlış anlamışsın yada sana yanlış bilgi vermişler prospektüsü okursan uzun süreli kullanımlarda karaciğere zarar verdiğini görürsün. Bu ilaça rahmen ağrıların var ise mutlaka Melox fort kullan hem hastalığın ilerlemesini önlüyor hemde ağrıların kesilmesine neden oluyor. Şuan ben bu ilacı kullanıyorum günde bir tablet alıyorum son bir senedir çok rahatım. Öncesinde uykularım kaçıyordu hareket edemiyordum sen etkilerini iyi bilirsin. :)
etkilerini çok iyi bilirim. şu anda da iyi hissediyorum. ben ilk olarak 23 yaşında ilk tutulmayı yaşadım ve yürüyemiyordum. öncesinde hiç bir sağlık sorunum yoktu. 23 yaşından itibaren 6 yıl ben bu hastalığı bilmeden ağrılarını çektim. hastaneye çok gittim . kas ağrısı, deyip geçiştirdiler. tanı konduğunda 29 yaşındaydım. üniversite hastanesinde hem genetik tahlil hem de mr da bu hastalığın tanısı kondu. 2 yıldır ilacı düzenli kullanıyorum. eskiye nazaran daha iyiyim ancak bazı zamanlarda ağrılar çok şiddetli oluyor. yaşamayan bilmez derler ya bu hastalık için çok geçerli bir söz. tabi ilaç 2. planda. bu hastalığın en iyi tedavisi düzenli egzersiz yapmakmış. bu arada ilacı veren yakın akrabam, fizik tedavi uzmanıdır. teşhisi koyanda o. o olmasa hala kas ağrısı zannediyor olacaktım.

deniz' Alıntı:
Daha önce akupuntur yaptırdık.Bel ve boyun fıtığına.4sene önce kesin sonuç aldık.Ameliyat dediler eli tutmuyodu.Boynu çok kötüydü.Ameliyat masasında da kalabilir dediler.Çok şükür şimdi iyi.Akupunturun sayesine.Sıra iltihaplı romatizmayla AS hastalığında inşlh sülükle bunda da kesin sonucu alırız.Allah'ın izniyle...
hocam genetik bir hastalık olduğundan kesin çözüm yok dediler bana. en fazla ağrıların görülme sıklığı azalır, bu hastalıkla yaşamayı öğrenmelisin ve egzersizleri mutlaka yapmalısın dediler. hla-b12 geni bu hastalığa neden oluyormuş.

Konuyla alakalı olarak aramızda hacamat yaptıran var mı? Bende merak ediyorum bu hacamat işini yaptırmayı planlıyorum Peygamber efendimiz düzenli yaptırdığı söyleniyor. Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlardan bilgi almak isterim.

denizlerb' Alıntı:
hasari' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:

etkilerini çok iyi bilirim. şu anda da iyi hissediyorum. ben ilk olarak 23 yaşında ilk tutulmayı yaşadım ve yürüyemiyordum. öncesinde hiç bir sağlık sorunum yoktu. 23 yaşından itibaren 6 yıl ben bu hastalığı bilmeden ağrılarını çektim. hastaneye çok gittim . kas ağrısı, deyip geçiştirdiler. tanı konduğunda 29 yaşındaydım. üniversite hastanesinde hem genetik tahlil hem de mr da bu hastalığın tanısı kondu. 2 yıldır ilacı düzenli kullanıyorum. eskiye nazaran daha iyiyim ancak bazı zamanlarda ağrılar çok şiddetli oluyor. yaşamayan bilmez derler ya bu hastalık için çok geçerli bir söz. tabi ilaç 2. planda. bu hastalığın en iyi tedavisi düzenli egzersiz yapmakmış. bu arada ilacı veren yakın akrabam, fizik tedavi uzmanıdır. teşhisi koyanda o. o olmasa hala kas ağrısı zannediyor olacaktım.
Hocam fizik tedaviyi boş ver zaman kaybı egzersizleri öğrenmen yeter senin tedavini yürütecek olan Romatoloji uzmanları eğer doktora gidersen bu bölüme git.

Tiroit bölgesine sülük tedavisi uygulayan bile var. Boğazına yapıştırıyor adam 2 sülüğü. İyi sonuçlar veriyormuş ama korkudan yaptırmadan. Şah damarına yapıştı mı bitti gitti. Sonra nasıl bilirsiniz. İyi bilirdik. Korkmamak elde değil :)

Hocam konu açılalı çok olmuş bugün cevap verildiği için gördüm,
Babaannenize ankilozan spondilit için mi kemoterapi verilecekti

Babannem 87 yaşında ve hep sülük kullanır.Bilmediğimden şifasını bu zamana kadar hep mide bulandırıcı gelmiştir.Her ne kadar ninem anlatsa da.
Faydasının bu kadar çok olduğunu bilmiyordum.Son 1-2 hafta içinde öğrendim.Öğrenmeme annem vesile oldu.Anklizon spondolit,iltihaplı romatizma var 3 yıldır ilaç kullanıyor ve hiç bir değişiklik olmadı daha da kötü oldu kemoterapi başlayacaklardı ama ben başlatmadım.Uzun bir araştırma sonucu sülüklerden gelen şifayı öğrendim.Salgıladıkları 105 farklı enzim ve bioaktif madde var.Kirli kanı emiyor.Ve birçok faydası var.Birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.(migren,sinüzit,kireçlenme,fıtık,damar tıkanıklığı vb.)
Dün anneme 20 tane sülük vurdular.(Tabi korkmadığım söylenemez)Diz kapağı ve ayak bileği şişti iltihap var içinde(kaç kere enjeksiyonla çektiler kortizon verdiler nafile yine aynı).Ayağının şişi indi ağrısı dindi.Tabi bu tedavi tek seferlik değilmiş bunu tekrarlıyacağız. Sizle paylaşmak istedim.
İnsan kendisi kullanmadn sonuç almadn herşeye inanmıyor.Ben sonuç aldım inşlh daha iyi olacak.Deneyimlerimizi paylaşmak istedim.Belki faydalanmak isteyen arkadaşlar olur.

Geri