Şubatta Kadrolu Atama Olur Mu ?

Kodla Büyü

bznesm_srkn

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum arkadaslar artık sizce tüm atamalar sözleşmeli mi olur yoksa bu kötü günler gectikten sonra normale döner mi,

şubatta kadrolu alım olur mu tekrardan,

valla bundan sonra kadrolu almazlar bence. feto muhabbetinden sözleşmeli alırlar gibi geliyor bana zira meb in işinede gelir bu durum nede olsa 6 yıl gittiği yerde kalsın diyor.

Artık kadrolu öğretmen ataması olmaz diye düşünüyorum. Sendikalar itiraz etmezse sözleşmeli alım kararı değişmez.

bir sitede okuduğum habere göre bakan da artik kadrolu atama döneminin bittiğini bundan sonra atamaların subatta sözleşmeli olacağını söyledi

yeni atanacak arkadaslara kolay gelsin valla okullarda müdürlerin kölesi olacaklar o zaman her yıl sözleşme yenilenecekmiş yazık bu meslek grubuna valla

Milli eğitim bakanı ismet Yılmaz bundan sonra tüm atamaların sözleşmeli olacağını söyledi.

Kardeşim hiç umutlanma. Seçim ayağına ne olur bilmem ama yakın zamanda kadrolu atamazlar gibi
Zaten bakan açıklama yaptı. Sözleşmeli öğretmenler 4 yıl çalışacak ondan sonra kadroya geçecek diye. 4 yıldan sonra da 2 yıl daha aynı yerde görev yapmak zorunlu üstelik.
Üstelik seçim olursa da zaten hali hazırda sözleşmeli olarak görevli olanları kadrolu olarak atarlar. Onlar dururken sınava girecek olanı malesef atamazlar.
Bir an önce sözleşmeli öğretmenliğe başvurup kadere razı olmak en iyisi gibi galiba

aynen dediğiniz gibi sanırım zaten öğretmen açığı şurda 60bin - 70bin civarındayken yazık bu millete

Geri