şubat maaşı ocak maaşından düşük

Kodla Büyü
konu başlığı açmadan biraz araştırma yapmak çok mu zor

bazen buraya yazanların öğretmen olduğuna inanamıyorum

arkadaşlar sendika da düştükten sonra, 5 kuruş gibi gene farklı bi maaş ortaya çıkıyor.yani 5 kuruş eksik.bu derece almanızdan kaynaklanır bi kaç kuruş eksik maaş.bu bir. ikincisi arkadaşlar haklı derece almasına rağmen 1-2 lira gibi de olsa derece farkı bekleyen arkadaşlar haklı ki 5/1 den 4/1 e düşen arkadaşlar daha fazla fark alacaklar.genede benim gibi 6. dereceden 5. dereceye düşenlerin de 10 lira gibi bi artış yaşaması gerekiyor. bu eksiklikde göze çarpmıştır.hemen arkadaşları haşlamayın.bu da dereceden gelen ilk fark vergiye kesilir yani 1-2 lira bile olsa artış bekleyen arkadaşlar gelecek ayda maaşlarına yansıdığını göreceklerdir.

Ben sendikalı olmama rağmen maaş değişmedi.
sendika farkını derece değişikliği kapatmış olabilir mi? Bilemiyorum..

Hocam bugun ilçe meme sordum.
Derece verilince mesela 5->4 olunca 80-90 artmalı bazı arkadasların düşmüş forumlarda yazıyorlar nedir bu diye.
Cevap şu: sadece sınıf öğretmenlerinde ilk ay maaş düşmesi olur o da ilksan kesintisi çift kesinti oluyormuş. Branşlarda böyle durum yokmuş.

Hocam Branşlarda Gelir artışı kesintisi diye bir kalem var derece yükselince o kalemden kesiti oluyor ilk ay sonra kesilmiyor.

fikrifirat' Alıntı:
Ben sendikalı olmama rağmen maaş değişmedi.
sendika farkını derece değişikliği kapatmış olabilir mi? Bilemiyorum..

Hocam kuruş kısmında bile oynama yok mu?

turkiye.gov.tr şifreniz varsa bi bakınız.

ilyas33' Alıntı:
arkadaşlar sendika da düştükten sonra, 5 kuruş gibi gene farklı bi maaş ortaya çıkıyor.yani 5 kuruş eksik.bu derece almanızdan kaynaklanır bi kaç kuruş eksik maaş.bu bir. ikincisi arkadaşlar haklı derece almasına rağmen 1-2 lira gibi de olsa derece farkı bekleyen arkadaşlar haklı ki 5/1 den 4/1 e düşen arkadaşlar daha fazla fark alacaklar.genede benim gibi 6. dereceden 5. dereceye düşenlerin de 10 lira gibi bi artış yaşaması gerekiyor. bu eksiklikde göze çarpmıştır.hemen arkadaşları haşlamayın.bu da dereceden gelen ilk fark vergiye kesilir yani 1-2 lira bile olsa artış bekleyen arkadaşlar gelecek ayda maaşlarına yansıdığını göreceklerdir.
Hocam ben verilen 1 derece ile 6/3 ten 5/3'e düştüm. Fark dediğiniz gibi 10 TL gibi olmuş.. Ben daha yüksek bekliyordum.. Bu miktarda sıkıntı yok değil mi?

Artış %100 (devlet+kişi) kesintisi yapılıyor arkadaşlar. Bir dahaki ay bu kesinti yok ama bu sadece 2005 den sonra atananlara verilen derece ilerlemesi yüzünden.
Bende bu kesinti olmamış sebebini bende bilmiyorum.Belki bir dahaki aya kesilir.Ortalama 60 tl kadar bir ücret. Kademe düşmesinden yani 7/2 den 6/2 ye düşerek maaşım 23 tl zamlandı.

Bende 5-3ten 4-3e düştüm.
Ozkansoft ile karsilastirdigimda 40tl kadar eksik maaş.

benim de eksik, neden böyle oldu ,sendikam yok..
dereceyi de maaşa yansıtmamışlar,diğer ay yansıtacaklar onla bir ilgisi var mı

hocam bugün ilçe memdeydim...
mutemetliğe "forumlarda yazıyor bazılarının 5 ten 4 e düşerken 80-90 tl artması gerekirken düşme yaşanmış nedeni nedir?" diye sordum.
dedi sınıf öğretmenleri ilksana üye oldukları için onlarda ilksan çift kesiliyor, branşlarda sorun yok kesinti yok diye cevap verdi.
kdoksan' Alıntı:
Artış %100 (devlet+kişi) kesintisi yapılıyor arkadaşlar. Bir dahaki ay bu kesinti yok ama bu sadece 2005 den sonra atananlara verilen derece ilerlemesi yüzünden.
Bende bu kesinti olmamış sebebini bende bilmiyorum.Belki bir dahaki aya kesilir.Ortalama 60 tl kadar bir ücret. Kademe düşmesinden yani 7/2 den 6/2 ye düşerek maaşım 23 tl zamlandı.

Sendika diyen arkadaş benim sendikam yok 60 tl düştü. Bazı arkadaşlardan bu kesinti 100 TL civarında oldu. Bunun mantıklı bir açıklaması gerekiyor. Ve ben bunu çözemedim e devlet dedikleri zımbırtıda bordro almada problem var. Artistlik yapmadan adam gibi cevap verecek olan varsa sevinirim neden bu kesinti ?

sasotu' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
konu başlığı açmadan biraz araştırma yapmak çok mu zor

bazen buraya yazanların öğretmen olduğuna inanamıyorum
:++: :++: :++:

Bu tür konularda bin bir tane şey giriyor devreye. Benimde sendikam yokken benimde maaşım düşüyordu.
Belki de cevap hata yapmışlar olmalı olacak..
Bence bu tür konularda foruma sormak ayıplanmamalı.
Ya foruma bile sormadan sokaktaki insanlara sorsa bu daha mı iyi..

arkadaşlar ben bu işi çözemedim.benim maaş geçen ay 2794 bu ay 2725 .tamam sendika var anladıkta 60 lira düştü 5 lira nie eksik halen hatta 9 lira.bu arada bende 4/3 ten 3 e düştüm.müdür yardımcısına sordum bu gün neden böyle diye kbs sistemine bu yeni kıdemler işlenmemiş.bizimkiler böyle yapmış.eşimde bilişim öğretmeni sendikada var.5 ten 4 e düştü onun maaşı tam 71 lira artmış.sanırım onun okul kbs ye kıdem derecesini işlemiş.bizim gibiler de artık işlerine nasıl geldiyse işlemediler ve maaşlarımız böyle.bence emeklilik kesintisi filan hikaye.

Sendika 66 tl...
Mutemetlik kesinti sadece sınıf öğretmenlerine ilksanın çift kesintisinden dolayı düşük yansıtılıyor branşlarda bu durum yok diyor.

İki maaş arasında bir çok kalemde ufak değişiklikler var. Sendika aidatını düşünce 5/1 den 4/1 terfi de bu ay 19 TL lik bir artış oldu.

Ekli dosyalar

• ocak ve şubat bordro.JPG
    ocak ve şubat bordro.JPG
    268.8 KB · Görüntüleme: 837
e-bordro 2592 tl . Yatan maaş 2516 tl.

Baba fazla yatmış özkansoft prog. 2592 tl bordro daki ile aynı bana neden fazla yatmış bir fikri olan varmı ?

e-bordro 2592 tl . Yatan maaş 2616 tl.

Baba fazla yatmış özkansoft prog. 2592 tl bordro daki ile aynı bana neden fazla yatmış bir fikri olan varmı ?

siz sendikadan ayrılsanız bile ilçeler bazen işlemleri yapmıyor ve sendika kesintisi devam ediyor.
bizim okuldan bir arkadaşın başına geldi

Geri