Stem Eğitimi Kulübü

Kodla Büyü

duygu03

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar... Bu kulüp okulumuzda bu sene açıldı ama meb sosyal kulüpler yönetmeliğinde herhangi evrak ve döküman bulamadım neler yapabilirim bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Hocam merhaba,bizde de bu sene açıldı, henüz evrak aşamasına geçmedik, bu sene STEM eğitimi aldık, hala da alıyoruz, eğer etkinlik yaparsak buradan paylaşabilirim. Eğitimde Mühendislik Tasarım Döngüsü diye birşey gösterdiler. En azından etkinliklerde bundan bahsedip, plana ekleyebilirsiniz.

Hocam merhaba,bizde de bu sene açıldı, henüz evrak aşamasına geçmedik, bu sene STEM eğitimi aldık, hala da alıyoruz, eğer etkinlik yaparsak buradan paylaşabilirim. Eğitimde Mühendislik Tasarım Döngüsü diye birşey gösterdiler. En azından etkinliklerde bundan bahsedip, plana ekleyebilirsiniz.
Hocam kulüp, sosyal kulüp olarak açıldı ben hiç eğitim almadım branş dolayısıyla bana verildi ama konuya hakim değilim açıkcası.. evrak ve döküman olarak hiç bir belge yok nasıl yapabilirim onu da bilmiyorum...

Kulüp yeni olduğu için evrak işi biraz sıkıntılı. Şöyle bir kitap doküman olarak işinize yarayabilir. http://scientix.meb.gov.tr/icerik/35
Hocam, bu öğretmen el kitabını ben de buldum ama sosyal kulüpler yönetmeliğine nasıl entegre edebilirim bir fikrim yok...bu kulübü daha önce açmış olan yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba (bu yıl ilk kez açılıyor sanırım ama yine de bilgi sahibi olan vardır diye umut ediyorum :) )

Hocam kulüp, sosyal kulüp olarak açıldı ben hiç eğitim almadım branş dolayısıyla bana verildi ama konuya hakim değilim açıkcası.. evrak ve döküman olarak hiç bir belge yok nasıl yapabilirim onu da bilmiyorum...

Hocam, bu öğretmen el kitabını ben de buldum ama sosyal kulüpler yönetmeliğine nasıl entegre edebilirim bir fikrim yok...bu kulübü daha önce açmış olan yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba (bu yıl ilk kez açılıyor sanırım ama yine de bilgi sahibi olan vardır diye umut ediyorum :) )

hocam biz eğitimi Aydın üniversitesinde aldık. orda bir takım rapoarlar yayınlanmış
https://stemokulu.weebly.com/yayinlar.html

belki fikir verir. çalışma olarak, fen alanındaki derslerin kazanımlarını içeren küçük uygulamalar yapabilrisiniz.

hocam biz eğitimi Aydın üniversitesinde aldık. orda bir takım rapoarlar yayınlanmış
https://stemokulu.weebly.com/yayinlar.html

belki fikir verir. çalışma olarak, fen alanındaki derslerin kazanımlarını içeren küçük uygulamalar yapabilrisiniz.

içinde teknoloji kelimesi geçen herşeye bizi alet etmeseler ne güzel olur...stem dediğimiz şey fen ve matematik dersindeki kazanımları farklı yöntemlerle öğrenciye kazandırmak değil mi...ben bu iki dersin kazanımlarını araştırıp sosyal kulüp yönetmeliğine göre nasıl ayarlayacağım?
Okullarında sosyal kulüp olarak stem kulübü açılan var mı?Evrak dökûman işleri nasıl olacak
not: stem ile ilgili hiçbir eğitim almadım. Okul idarecileri tarafından bilişim ve internet kulübü kapatılıp yerine bu kulüp açılmıştır..

Geri