Starboard'da yazı yazarken ekranda çizgiler çıkıyor ?

Kodla Büyü

uysal_rockci

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar iki defadır aynı felsefe hocamız geliyor. 3 farkı sınıfa bu şekilde bir sorunla karşılaştığını söylüyor.
Ekranın solunda yazarken, sağ tarafta ; sağında yazarken , sol tarafta olur olmadık çizgiler beliriyormuş.
Az önce haber gönderdi hocam yine oldu diye, baktım dediği gibi bir yazı yazarken, 10 cm 'e kadar çizgiler var. Arada ekstra noktalarda var :)

benim ilk tahminim ceketinin kolu, kol düğmeleri temas etmiş olabileceği idi. ama gösterdiğine bakılırsa yazdığı alan ile şeklin oluştuğu yer farklı bölgelerde.

şimdi sorun hocamızda mı tahtada mı anlayamadım , diğer arkadaşlara sordum böyle bir sorunla karşılaşan yok. hocamızın girdiği sınıflarda bu sorun var.
Yani tek bir sınıftaki tahtada olan birşey değil.

Acaba çocuklar mı birşey yapıyor diye düşünüyorum çünkü bu tahtalar 12. sınıf , hayta takımların olduğu sınıflar. Lazer vs gibi birşeyle yapılabilir mi acaba ?

çocukların dersi bitince akşam bir gözden geçireceğim. ama sorunla karşılaşacağımı zannetmiyorum. Çünkü daha önce ki sınıflardaki sorun yaşadığı tahtalara baktım, ben bir sorunla karşılaşmadım.

Acaba sorun ne olabilir sizce ?

Aynı hatayı bizim okuldanda bir öğretmen belirtti. Ben tahtada yazı yazdım kendisi yokken bişi olmadı. Bilemiyorum. BEn de şunu merak ediyorum bir öğretmen arkadaş tahta kalemiyle yazarken tahtada starboardda sürekli kısayol simgeleri çıkıyor minik mink kalmein tam yanında bilemdeim neden olabilir acaba yazılımda öyle bir ayarda yok gördüğüm kadarıyla.

Bu tarz bi hatayla bizden başka karşılaşan yok galiba .

Sizdeki kısayol olayına rastgelmedim ama , neyin kısayol simgesi gözüküyor acaba ?

hocam güneş ışınları da o probleme neden olabiliyor... tahtaya doğrudan güneş vurmamalı

çizgi çizmek istediğinizde yanında baloncuklar çıkıyor yada buna benzer şekiller çıkıyorsa, mesela sol menüdeki en altta bulunan şekillerden oku şeçin, yan taraftaki menüden görünümü seçin ve kılavuz çizgilerine yaslayla çizgi pozisyonunu ayarlayı işaretleyerek mavi olmalarını sağlayın.

mardinde de bu soruna rastladım.
arkadas dedi 15-20 dakikak yazı yazınca ekran baska yerde sacmalıyor... ben de ceket acıklaması yaptım da bi bakacam ama

cyln' Alıntı:
arkadas dedi 15-20 dakikak yazı yazınca ekran baska yerde sacmalıyor... ben de ceket acıklaması yaptım da bi bakacam ama

uzun süreli kullanımda mı oluyor acaba,

yarın kendi okulumda dersim var , cumaya artık starboard u açayım uzun uzadıya çizim yapayım bari, belki sorunu gözlemleriz.
ama çözümü ne olabilir. Güneş ışığı gerçekten de tahta üzerinde etki gösteriyor mu ?

Ne ilginç bugün bir hoca da bana aynı şeyi söyledi. İlk yarım saat bir şey yokmuş, sonra böyle oluyormuş. Yön tuşlarından kaynaklansaydı her seferinde olmaz mıydı?

denemeuye' Alıntı:
cyln' Alıntı:

uzun süreli kullanımda mı oluyor acaba,

yarın kendi okulumda dersim var , cumaya artık starboard u açayım uzun uzadıya çizim yapayım bari, belki sorunu gözlemleriz.
ama çözümü ne olabilir. Güneş ışığı gerçekten de tahta üzerinde etki gösteriyor mu ?
hocam bilmiyorum ki acab bi noktadan sonra pes mi ediyor tahta anlamadım.
sorunu henuz gormus degilim yapılan acıklama bu yonde arkadaslardan

işin ilginç yanı bi haftadır artık sorun yok,
işin garibi ben birşey yapmadım, sorun çıkmıyor ben kullanırken :)
anlamadım gitti.

Evet ben de rastladım aynı soruna bir tahtada. Kendi kendine nokta koyuyor sineksiz ve çizgiler çiziyor. Ve ortada dokunmatik çalışmıyor.

Aynı sorunlar ben de bir kaç sınıfta karşılaştım ve bir türlü çözüme ulaşamadım. Tahtayı yeniden yükleme (recovery ) yapmama karşın sorun hala devam ediyor. Acaba dokunmatik ten kaynakalanan bir sorun olabilir mi? servisle ve garantiyle alakalı bir işlemi yapacağız acep. :?

Okulumuzda bir öğretmen her sınıfta kalemle sorunsuz ders işliyor ama sadece 1 tahtada şöyle bir sorun yaşıyor.

Yazı yazarken elini kaldırınca ekranda 10-30 cm.lik yukarı doğru düz çizgiler çıkıyor. Ben de denedim, yani kişinin yazı stili yada ceket kolu durumu yok.
Çözüm önerisi olan var mı?

hocam ben de birkaç hocadan aldım bu şikayeti. kol ya da sinek olabilir dedim yok dediler, dedikleri sınıflara okul çıkışında kalibrasyon ayarı yaptım. sonra yine şikayet geldi, dersteyken gidip baktım hoca sağ tarafta çizim yaparken solda, ortada, sağda kendiliğinden çizgiler ya da noktalar oluşuyor. Sinek yok, kol değmiyor.. yok mu bu sorunu çözen?

Geri