Stajyer öğretmen formatör olabiliyor mu?

Kodla Büyü

ilhangms80

Aktif Üye
Mrb arkadaşlar. Stajyer ve kadrolu bilgisayar öğretmeniyim. Bu sene eylül ayında atandım. Aralık ayında formatörlüğe başvuru yapsam olabilirmiyim. [/b]

Sitenin bir başlığında kadrolu olmak ve stajyerliğin kalkmış olması diye bir yazı okumuştumda o yüzden bi sorayım dedim. teşekkürler.

Olabilirsin

Ben stajerdim geçnyıl. Bİz formatörrlük yaptık. Hala öyleyim.

ilhangms80' Alıntı:
Sitenin bir başlığında kadrolu olmak ve stajyerliğin kalkmış olması diye bir yazı okumuştumda o yüzden bi sorayım dedim. teşekkürler.

hocam o bahsettiğinz formatörlük kursuna başvuru şartlarından biri
sizi ilgilendirmiyor
sizin branş zaten bilgisayar olduğu için stajyerlik döneminizde de formatör olma şansınız var.

Formatörlük Ticaret meslek liselerinde de olabiliyor mu? Yoksa sadece ilköğretimlerde mi oluyor ? Ben 2007 ağustosta liseye kadrolu atandım ve stajerim . :cry:

fahrican' Alıntı:
Formatörlük Ticaret meslek liselerinde de olabiliyor mu? Yoksa sadece ilköğretimlerde mi oluyor ? Ben 2007 ağustosta liseye kadrolu atandım ve stajerim . :cry:

Hocam bağlı olduğun kurumun insiyatifinde birşey bu. Ama bize gelen yazıda "Eğer uygun görülürse ortaöğretim kurumlarında da olabilir." diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ama teknik liseleri kapsamıyor da olabilir. Çünkü zaten onlarda Şeflik vb. olaylar var, onlar ilgileniyor bu işlerle.

tabiki kardeş olabilirsin. bak ben 6 yıllık Bilgisayar öğretmeniyim K.Maraş ta ama burdaki arkadaşlar stajyerliğe falan bakmıyorlar. Keyifleri kimi isterlerse yapıyorlar. O yüzden canını sıkma burası TÜrkiye!Herşey mümkündür benim memleketimde.

Bu arada birşey söylemeyi unutmuşum. Bana formatörlüğü layık görmediler. Okadar basiretsiz hiçbirşeyden anlamayan amele amele döküntü bilg. bakan birisi olduğum için.

Eğer Malatya'da görev yapıyorsan olamazsın... Buradakilere stajerliğin kalkması bile yetmiyor. En az üç yıl kıdeme sahip olmaz lazım. :x

mrb arkadaşlar bende aday öğretmenim ve formatörlüğe başvurmayı düşünüyorum. Bana aday olmamın sorun yaratmayacağını söylediler ancak gelen yazıda okul dışında görevlendirmenin olmaması gerektiği yazıyor. Ben kendi okulumda 15 saat başka bir okuldada 14 saat görevliyim. Bu durumda başvuru yapamayacakmıyım?

sehererdogan' Alıntı:
mrb arkadaşlar bende aday öğretmenim ve formatörlüğe başvurmayı düşünüyorum. Bana aday olmamın sorun yaratmayacağını söylediler ancak gelen yazıda okul dışında görevlendirmenin olmaması gerektiği yazıyor. Ben kendi okulumda 15 saat başka bir okuldada 14 saat görevliyim. Bu durumda başvuru yapamayacakmıyım?

Başvurabilirsin. Zaten kabul edilirsen, diğer okula gitmezsin, kendi okulundaki ders sayın da azalır(6-10 saat derse girersin).

komando38' Alıntı:
tabiki kardeş olabilirsin. bak ben 6 yıllık Bilgisayar öğretmeniyim K.Maraş ta ama burdaki arkadaşlar stajyerliğe falan bakmıyorlar. Keyifleri kimi isterlerse yapıyorlar. O yüzden canını sıkma burası TÜrkiye!Herşey mümkündür benim memleketimde.

Sayın hocam bende K.maraş-Göksun'da bilgisayar öğretmeniyim.2007 şubatta geldim buraya. fakat ağustos sonu yapmış olduğum başvuru sonunda beni arayıp sen stajyersin olamazsın dediler. benimle birlikte buraya atanan başka bir bilgisayar öğretmenine de aynısını söylemişler. ya k.maraş ilinin ne özelliği var geriye kalan 80 ilden anlamadım gitti. herşey bir garip yürüyor burada...

stajer öğretmen formatör olur mu olmaz mı arkadaşlar. olabileceğimi belgeleyen bir yazı elinde olan varsa acil gönderebilir mi. müdürüm olamazsın diyor ama ben bu işin peşini bırakmıcam.yardımmmm

Hocam, Stajyer Öğretmen, Adat memur demektir. Daha sizin asaletiniz yok demektir, dolayısı 657 sayılı DMK'ya bakarsanızda görürsünüz. Dolayısı ile formatör değil hiçbir sıfat ile görevlendirilemezsiniz ...

Hocam eğer Malatyada çalışıyorsanız olmaz. Çünkü Malatya Milli Eğitim müdürlüğü 3 yıldan az olanlara kadrolu bilgisayar öğretmeni olsada formatörlük vermiyor. Şuan Malatyadaki formatörlerin yüzde 75'i Bilgisayar Öğretmeni değil. Biz söylediğimizde bize 1993 de yayınlanmış bir genelge gösteriyorlar o zamanlar Türkiyede Bilgisayar Öğretmeni varmış gibi halen onu uyguluyorlarmış...

peki sayın hocalarım okulumda başka bir formatör varsa (ki kendisi rehberlik öğretmeniydi) benim formatör olma şansım var mı peki ya da formatörlüğe başvurma ??

madem stajersek asaletimiz yoksa neden bilmem kaç saat ders verip tek başımıza sınıfa sokuyorlar. üf ya ne menem bişeymiş bu memurluk en kötüsü de stajerlik :(

beni de formatör yapacaklarını söylediler..

sözleşmeden kadroya geçtim..

ama kpss puanımla.. şu surumdaa ben de stajyer oluyorum peki istabulda formatör olabiliyor muyuz bu şartlarda..

bide formatörlük nasıl bişey?? ne yapılır ne yapılmaz ?????????

Geri