stajyer öğretmenlere kıyafet serbest...

Kodla Büyü

esenordelarthe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/102.html

üniversite öğrencilerinin "öğretmenlerin uymakla yükümlü oldukları tüm kanun, yönetmelik, kural vb uyarlar" şeklindeki 15. madde değişerek "devam devamsızlık, günlük ders programları ile öğretim müfredatının uygulanması konularında öğretmenlerin tabi oldukları kurallara uymakla yükümlüdürler" şeklini aldı.

Bunlardan en ilgi çekici olanı artık staja "takım elbisesiz, eşofmanlı, kotlu, uzun saçlı, sakallı, başörtülü, şortlu, açık ayakkabılı vb" gelinebileceği ve derslerin bu şekilde anlatalabileceğidir.

Re: öğretmenlere kıyafet serbestliği geliyor mu?

öğretmene uymakla yükümlüyse öğretmen de 657ye tabi ise değişen birşey yok

ismailt' Alıntı:
öğretmene uymakla yükümlüyse öğretmen de 657ye tabi ise değişen birşey yok

hayır "devam devamsızlık, günlük ders programları ile öğretim müfredatının uygulanması" konuları ile sınırlı artık.

Gaçenlerde bakan açıklama yapmıştı; "Öğretmenler halihazırda 657 sayılı kanuna tabi oldukları için kıyafet serbestesi için öncelikle o kanunda bir değişiklik yapmak lazım oda benim yetkimi aşıyor ben bir boka yaramıyorum"

yavaş yavaş kıyafet serbestliğine gidiliyor. seneye belki bize de serbest olur

güzel günler' Alıntı:
"takım elbisesiz, eşofmanlı, kotlu, uzun saçlı, sakallı, başörtülü, şortlu, açık ayakkabılı vb"
ben biliyorumda yinede sorayım içlerinden hangisi rahatsız etti sizi?

rahatsız etti etmedi nereden anlıyorsunuz bir bilsek... duyuru yazıyoruz YORUMSUZ BİR ŞEKİLDE onu bile rahatsız olduğumuz ya da olmadığımız yönünde saldırganlıkla cevaplıyorsunuz.
İçinde Atatürk, başörtü, Kürt vb geçen hiç bir cümle kuramayacağız anlaşılan herkes bir tarafa geçip kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Nasıl paylaşsak acaba haberleri????

esenordelarthe' Alıntı:
güzel günler' Alıntı:
"takım elbisesiz, eşofmanlı, kotlu, uzun saçlı, sakallı, başörtülü, şortlu, açık ayakkabılı vb"
ben biliyorumda yinede sorayım içlerinden hangisi rahatsız etti sizi?

rahatsız etti etmedi nereden anlıyorsunuz bir bilsek... duyuru yazıyoruz YORUMSUZ BİR ŞEKİLDE onu bile rahatsız olduğumuz ya da olmadığımız yönünde saldırganlıkla cevaplıyorsunuz.
İçinde Atatürk, başörtü, Kürt vb geçen hiç bir cümle kuramayacağız anlaşılan herkes bir tarafa geçip kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Nasıl paylaşsak acaba haberleri????
öğretmenlere serbest kıyafet uygulamasının ilk adımı atıldı deyip haberi verirseniz bir sıkıntı çıkmaz. ama seçeneklere bakarmısın,
]"takım elbisesiz, eşofmanlı, kotlu, uzun saçlı, sakallı, başörtülü, şortlu, açık ayakkabılı vb"
verdiğiniz seçeneklerden, konudan rahatsız olduğunuz belli, bende hangisinden rahatsız olduğunuzu sordum. halada soruyorum hangisi rahatsız etti sizi.
bir bayan öğretmen şortla gelse bence rahatsız olmazsınız veya bir erkek uzun saçla gelse, yada kot ile ders anlatsa,
gerçekten dürüstçe cevap verirseniz sevinirim hangi seçenekten rahatsız olduğunuzu nedeni ile anlatın eğer neden başörtüsü ve sakal değilse sizden özür dileyeceğim.

güzel günler' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
benden özür dilemeniz gerekiyor
benim aklımdan, başörtüsünden rahatsız olduğunuz izlenimini silin, yada amacınızın sadece haberi vermek olduğuna ikna edin özür dileyeceğim.
bence siz başörtüsü konusuna takıntılı durumdasınız o nedenle esenordelarthe hocamızın sadece o konudan rahatsız olduğunu düşünüyorsunuz. tarafsız bir şekilde vermiş haberi.

Günümüzde insanların tektipleştirilmesi son derece çağdışı bir anlayış. Bırakalım isteyen başörtüsüyle gelsin isteyen kotla isteyen uzun saçla veya sakalla. önemli olan eğitim ortamının ve eğitim verenin donanımlı hale gelmesi ama biz hala öğretmen ve öğrencinin kılık kıyafet olarak donanımlısını arama gayretindeyiz. bırakalım insanlar neyle rahatsa öyle yaşasın inanıyorum ki böyle olunca herkes daha istekli ve daha başarılı olacaktır.

güzel günler' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
benden özür dilemeniz gerekiyor
benim aklımdan, başörtüsünden rahatsız olduğunuz izlenimini silin, yada amacınızın sadece haberi vermek olduğuna ikna edin özür dileyeceğim.

yine konuyu başörtüye getirdiniz. neden hemen böyle cevap veriyorsunuz belki de şorttan rahatsız oldu.

tartışma çıkarmayalım lütfen

bizim neden bütün konularımız dönüp dolaşıp siyasi konulara dönüşüyor? vatandaş okul ortamında başörtülü olmasa, pos bıyıklı olmasa, bıyığını dudak yanlarından aşağı sarkıtmasa, saçını uzatmasa ne bilim başka şeyler yapmasa da duruşundan, konuşmalarından herşeyinden siyasi görüşü belli oluyo zaten. burda amaç siyasi görüşünü gizlemek değil insanları kalıba sokmaya çalışmak bence de. herkes özgürlüklerden bahsediyor ama kimsenin kimseye tahammülü yok. herkes çevresindekilerin kendisi gibi olmasını kendi gibi düşünmesini istiyor. zamanında bu yapılmış ve bu ayrışmadan insanlar zarar görmüş ama sanki hiçbirşey değişmemiş gibi. bi yerde cuma günü camiye gidenler çoğunluktaysa gitmeyeni dışlarlarken diğer yerde gitmeyenler çoğunluktaysa gideni dışlıyorlar. değişik memleketler ve okullarda çalıştım ve gördüğüm malesef bu.

@nakzonakzo güzel noktaya değişmişsin, ne de meraklıyız insanları kalıba sokmaya, niyet okumaya...

@güzel günler ne yaptığınızın farkında mısınız ? İnsanlar siz niyet okuyorsunuz, aklınıza izlenimler geliyor diye bir şeyleri ispatlamak, ivit ivit cevap yetiştirmek, ikna etmek zorunda mı? Yani varsa bir yetenek bu yönde sayısaldan filan tüyo isteyelim...

the_korsan' Alıntı:
@nakzonakzo güzel noktaya değişmişsin, ne de meraklıyız insanları kalıba sokmaya, niyet okumaya...

@güzel günler ne yaptığınızın farkında mısınız ? İnsanlar siz niyet okuyorsunuz, aklınıza izlenimler geliyor diye bir şeyleri ispatlamak, ivit ivit cevap yetiştirmek, ikna etmek zorunda mı? Yani varsa bir yetenek bu yönde sayısaldan filan tüyo isteyelim...
bende sizi anlayamıyorum bir avukatlığa soyunmalar, bir yandaşlık, linç kampanyaları falan, siz neden maydanoz oluyorsunuzki, burası paylaşım forumu değilmi biz esenordelarte hocamla ikili konuşuyorduk,herhangibir saygısızlık yaptığımıda düşünmüyorum. gerekirse tartışabilirizde saygı çerçevesi içerisinde gerekirse sizinlede tartışabiliriz tabi adminle tartışırsam avukat arkadaşlarca linç edileceğimide biliyorum ya neyse. kimse bana bişey ıspatlamak zorunda değil elbet ancak esenordelarte hocam özür dilememi istemiş bende bana yanıldığımı göstersinki özür dileyeyim demek istedim.

Klavye delikanlılığı yapmayacak, uslübuda süründürmeyecek kadar internet etiği sahibiyiz, o yüzden seninle ot çöp muhabbetine girmeyeceğim.. Saygı çervesinde tartışın engel olan yok ama senin uslübün sakat.
İkili diyaloglar pm ile yapılır, varsa özel yazışman, kimsenin de görmesini karışmasını istemiyorsan bu işi pm ile yaparsın.

Güle güleeee, okuyarakta idare edebilirsin...

güzel günler' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

bende sizi anlayamıyorum bir avukatlığa soyunmalar, bir yandaşlık, linç kampanyaları falan, siz neden maydanoz oluyorsunuzki, burası paylaşım forumu değilmi biz esenordelarte hocamla ikili konuşuyorduk,herhangibir saygısızlık yaptığımıda düşünmüyorum. gerekirse tartışabilirizde saygı çerçevesi içerisinde gerekirse sizinlede tartışabiliriz tabi adminle tartışırsam avukat arkadaşlarca linç edileceğimide biliyorum ya neyse. kimse bana bişey ıspatlamak zorunda değil elbet ancak esenordelarte hocam özür dilememi istemiş bende bana yanıldığımı göstersinki özür dileyeyim demek istedim.
çok güzel söylemişsin burası paylaşım forumu ve bizde fikirlerimizi her konuda rahatça paylasıyoruz velevki sizin aranızdaki konu olsada özel birşeyse tartısmanız lütfen özelden devam edin o halde
not: esenordelarte hocamın haberinden biz gayet tarafsız bir yön gördük siz nasıl olduda durumu başörtüsüne getirdiniz hayret ettim gerçekten bilirmisiniz temelin düz mantık diye bir fıkrası vardır biraz o ayak sanırım

stajyer bir öğrtmen olarak haberi görünce sevinerek okumaya başladım. okuduğumda aklıma ne bir başörtüsü geldi ne sakal ne sortlu bayan öğretmenler. sadece "rahat oluruz aslında be" dedim kendi kendime. Belki stajyer bir öğretmen olarak haddimi aşıyorum ama "kendimize gelelim"...

Geri