SSD'ye timefreze veya defreze kurunca çok yavaşlıyor.önerisi olan var mı?

Kodla Büyü

rainman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba.ssd takılı laba depresse kurdum , yavaşladı.time fireeze kurdum. hem yavaşladı hem de öğrenciler devre dışı bıraktı , nasıl öğrendilerse .şifre olmasına rağmen timefreezi devreden çıkarabiliyorlar windows 10 64 bit pc ler.. artık ne kuracağımı şaşırdım. önerisi olan var mı? (SSD markası HVG wilson galiba adını da hatırlayamadım . )

Son düzenleme:
Ben 2 seneyi geçkin süredir DeepFreeze kurulu kullanıyorum yavaşlama vs yok.

Önceden tooltime time Freezr, reboot restore rx kullandım. Şimdi ise shadow defender kullanıyoruz. Hiçbirinde bir yavaşlık olmadı. SSD Ler samsung. Belki kalite farkı vardır.

n

öncekilerde sıkıntı mı oldu hocam
Sıkıntı Olmadı. Sırf Ücretsiz oldukları için kullanıyordum. Tooltime da şifre koyma var, D sürücüsünü koruma yok.
Reboot restore rx de şifre koyma yok, D sürücüsünü koruma var.

Shadow defender ücretli. Ona geçme sebebim hem d sürücüsünü koruma var hem de şifre koyma.

Reboot restore rx arkadaşlar tek geçerim. Yıllardır vazgeçemediğim efsane program. Önceden drive vaccine di şimdi Reboot restore rx

DeepFreeze, Shadow Defender yerine tamamen şifre ile işlem yapılabilen bir sistem oluşturabilirsiniz isterseniz hocam.

Normal kullanıcıdan yönetici yetkilerinin hepsini alın. UAC bütün işlemler için açık olsun. Şifreyi hemen bulunabilecek bir şey değil de, oldukça zor bir şifre koyun. Bu şekilde değil program yüklemek, sistem dosyalarının bulunduğu klasördeki boş bir klasörü bile silemezler.

Ben öğrenci bilgisayarlarında, normal kullanıcıya parola koydum. Birde Öğrenci isminde standart kullanıcı oluşturdum.
Eylül 'de kurduğum sistem bu güne kadar ciddi bir sorun çıkarmadı.
En ciddi sorunun, duvar kağıdı değişikliği.
Onu da bir dahaki imaj alacağım zaman şunu uygulayarak çözmeyi düşünüyorum.

Birde labı kullanan her sınıf seviyesi için farklı kullanıcı oluşturup, o şekilde kullanmayı deneyeceğim.
10. sınıflar için farklı, 11. sınıflar için farklı kullanıcı ve masaüstü simgeleri deneyeceğim.

10 yıldır 4 labta deepfrez kullanıyorum, bana bir defa sıkıntı çıkardığını görmedim, deepfrez sürümü 8 di galiba, imaj alırken kapatıyorum imajı o şekilde atıyorum

Ben Microsoft un bginfo programını kullanıyorum. Bilgisayar her açıldığında otomatik istediğim gibi oluşturuyor. Ayrıca masaüstüme bilgisayarın adı , açılış zamanı , ip gibi bilgiler isteğe bağlanılarak otomatik getiriliyor

Ben de ikinci dönem kurulan labımdaki bilgisayarlara iki farklı koruma programı denedim(time freeze ve shadow defender). Ancak her ikisinde de mavi ekran vermeye başlayınca kaldırmak zorunda kaldım. SSD oldukları için sıkıntı çıkarıyorlar diye düşündüm.
SSD sistemde sorunsuz kullanılabilecek koruma programı veya çözüm önerisine açığım ben de.

Geri