SSD Tavsiyesi

Kodla Büyü
Hikvision 240 GB 380 TL
Patriod 256 GB 420 TL
Sandisk 240 Gb 450 TL
Bory 240 GB 390 TL

Bu ssdlerden hangisi alınır acaba sizce ?

Bunu indir kur hocam. Bence bir şans ver. Gayet hızlı ve stabil bir windows kalıbıEkli dosyayı görüntüle 73025

Bunu indir kur hocam. Bence bir şans ver. Gayet hızlı ve stabil bir windows kalıbıEkli dosyayı görüntüle 73025
Hocam bunun 32 bit versiyonu da var mıdır acaba?
Şu an mevcutta XP çalıştıran 512 ram'li eski makinelerde denenebilir mi?

Lenovo g560 hocam
1. yol - cmd komut istemine gir ve şu komutu yaz; wmic diskdrive get InterfaceType sana bağlantı tipini söyleyecektir.
2. yol - disk yönetimi - harddiski sağ tıkla- özellikler - donanım - özellikler - ayrıntılar - aygıt açıklaması kısmına aç - cihaz örneği yolu seçeneğini seç - aşağısındaki kutucukta SCSI, IDE veya SATA ile başlayan bir satır göreceksin. burdan bağlantı tipini öğrenebilirsin.
2. yol bazı modellerde şöyle devam edebilir = donanım- özellikler - cihaz işlevi-cihaz türü..

ve %99 ihtimalle sata'dır seninki. sata ssd 256 gb sandisk, samsung veya kingston markasını tercih edip alabilirsin

Arkadaşlar ssd halkında bilgi sahibi olanlar biraz daha detay verebilir mi? Benimde asus laptop var bende ssd takacağım bu aralar araştırma yapıyorum. Bu konuyla ilgili bir kaç sorum olacak
3-Laptoptan çıkarılan disk güvenlik kamerasında kullanılabilir mi?

Hocam kullanabilirsin ama tavsiye etmem, 3 ay çalışır sonra HDD arıza vermeye başlar. Güvenlik kameralarında kullanılan HDD ler 7/24 yazma silme işlemine maruz kalacağı için dayanıklı olması gerekir. Aynı marka ve kapasiteye sahip HDD'lerin farklı renkli olanları vardır. MAVİ, KIRMIZI, SİYAH gibi. Bu da kullanım yerine göre kalitesini belirler. Güvenlik kamerasında HDD seçerken buna dikkat etmek gerekir.

Hocam bunun 32 bit versiyonu da var mıdır acaba?
Şu an mevcutta XP çalıştıran 512 ram'li eski makinelerde denenebilir mi?
Sanmıyorum hocam, windows 8.1 deneyebilirsiniz
Önerilen sistem indir
X86 32 Bit Sürüm

X86 32 Bit Sürüm
X64 64 Bit Sürüm

1. yol - cmd komut istemine gir ve şu komutu yaz; wmic diskdrive get InterfaceType sana bağlantı tipini söyleyecektir.
2. yol - disk yönetimi - harddiski sağ tıkla- özellikler - donanım - özellikler - ayrıntılar - aygıt açıklaması kısmına aç - cihaz örneği yolu seçeneğini seç - aşağısındaki kutucukta SCSI, IDE veya SATA ile başlayan bir satır göreceksin. burdan bağlantı tipini öğrenebilirsin.
2. yol bazı modellerde şöyle devam edebilir = donanım- özellikler - cihaz işlevi-cihaz türü..

ve %99 ihtimalle sata'dır seninki. sata ssd 256 gb sandisk, samsung veya kingston markasını tercih edip alabilirsin
teşekkürler hocam ama PC açılmıyor HDD bozuldu maalesef

ben dell bilgisayarıma ssd taktım, faydasını gördüm. Markası hi-level idi. Bir sıkıntı olmadı. Önceki harddiski de harici depolama olarak kullanıyorum. Ona uygun bir kalıp almak gerek.

Kingston 1TB Fury Renegade SFYRS/1000G NVMe M.2 Okuma Hızı 7300MB / Yazma Hızı 6000MB SSD
M.2 2280 NVMe Bağlantı Arayüzü
PCI Express 4.0 x4 NVMe bu SSD burdaki cihazda (https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_Gaming_3_15ACH6?M=82K200JUTX) çalışır mı? Çalışırsa hız PCI Express 3.0 gibi mi olur çünkü ürünle çalışacağı Lenovo pcde stdlar farklı(biri PCI Express 4 diğeri PCI Express 3) tesekkurler

Burda çalışacağı dan bahsedilmis ama tam performans alınamayacağı belirtilmiş yalnis mi anlıyorum arkadaşlar bilen söylerse iyi olur teşekkürler...https://pcguide101.com/motherboard/can-a-pcie-4-0-device-work-in-a-pcie-3-0-slot/

Burda çalışacağı dan bahsedilmis ama tam performans alınamayacağı belirtilmiş yalnis mi anlıyorum arkadaşlar bilen söylerse iyi olur teşekkürler...https://pcguide101.com/motherboard/can-a-pcie-4-0-device-work-in-a-pcie-3-0-slot/
Evet . Çalışır. Ama verdiğin paranın hakkını alamazsın. Bu yüzden pcl3 olanın en yüksek kapasitesi olanı almak daha mantıklı

Geri