ssd+hdd karmaşası

Kodla Büyü

bote2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamlar
Lenovo g50 modelini aldım. İşletim sistemi yoktu. Bilgisayar da 8 gb ssd ve 500 gb hdd var. Windows yüklerken hardisk alanında tek 500gb lik sabit disk görünüyor. Ssd ye kurulum yapmak istiyorum. Bu bilgisayarda ssd varmı veya bu harddisk ayırımı nasıl oluyor...

hocam benim bildiğim sistem 500 gb lık alana kuruluyor.daha sonra kurduğun programlar özellikle ağır çalışan corel photoshop gibileri ssd ye kurularak daha hızlı açılmasını sağlıyor.bir nevi ön bellek gibi...

elrond' Alıntı:
hocam benim bildiğim sistem 500 gb lık alana kuruluyor.daha sonra kurduğun programlar özellikle ağır çalışan corel photoshop gibileri ssd ye kurularak daha hızlı açılmasını sağlıyor.bir nevi ön bellek gibi...
Hocam ssd ler 7-8 sn de açılıyor diyorlardı kullananlar. Sistem hdd ye kuruluyor olsa bu kadar hızlı açılmaz bence.

8 gb lık alan win7 -8-10 için yeterli değil. Fakat lite sürümlerini kurarsanız yeterli olabilir. Diğer bootable media lar (acronis vb..) ile ssd yi görmeyi denediniz mi

Hocam lenovo orda ufak bi aldatmaca kullanıyor. bütün modellerinde öyle yazıyor ama gerçek 8 gb lik bir ssd yok ortada.
normal 500 gb hdd nin 8 gb ını ön bellek gibi kullanıyor. bunada zaten ssd değil ssdhd gibi bi isim kullanıyor.

hibrit disk deniliyor. ayrı fiziksel bir disk yok. tam anlamı ile ssd değil yani.

Geri