Sql de öğrenci cevabı cevap anahtarı nasıl?

Kodla Büyü

v.ofkeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar mssql de
Öğrenci cevabı ile cevap anahtarı nasıl karşılaştırılır. Yada böyle programlarda nasıl yapılır.
Teşekkürler

hocam tam olarak ne istediğini açıklayıcı bir dille yazarsan daha kolay cevap alabilirsin.
Ben cevap anahtarıyla öğrenci kağıdını karşılaştırcak program yapmaya çalıştığını anladım ama bunu ne şekilde yapmak istediğin bilgisi yok. şayet doğru anladıysam. kağıdı tarayıp mı karşılaştıracaksınız yoksa öğrenci cevaplarını pc ye girip cevap anahtarıyla karşılaştırmasını mı yapacaksınız. Uygulamalı bir sınav yapıp mı kontrol edeceksiniz?
???
yani tam olarak veriler neler ve istediğiniz nedir?

Aslında hocam ben optik okuyucudan alınan excel tablosunu vt ye atacam. Orda cevap anahtarıyla karşılaştırıp öğrenci puanını çıkaracağım. Rapor filan işte. Bu iş böyle mi yapılıyor (vt üzerinde) bilmiyorum. Bunu c# kodlarla yaparım ama vt üzerindr halledersem daha iyi olur. aşağıda anlatmaya çalıştığım :D gibi sonuç verecek sql mantığı lazım. İlginçtir sqlite de denedim oluyor mssql de olmadı. Şu basit mantıkta doğru cevapları 1 olarak aloyorum ama management studio da alamadım.
SELECT ogrenci.a1=cevap.a1, ogrenci.a2=cevap.a2, ogrenci.a3=cevap.a3 from cevap,ogrenci

Hocam öğrenci cevapları veritabanına yüklenmiş farzedin. Ogrenci tablosu. Bir de cevap anahtarının bulunduğu tablo cevapA tablosu.
Ogrenci tablosu
oNo,c1,c2,c3 ....

cevapA tablosu
c1,c2,c3....

Ben burada c1,c2,c3... leri iki tabloda karşılaştıracağım. Doğru cevap verdiyse öğrenci her bir sütun için 1 değeri versin. Ben 1 leri toplayıp kaç doğru yaptığını bulayım.
Telefondan yazdım saçmalamış görünürsem idare edin :D

Geri