SPSS Programı Yardımmmmm!!

Kodla Büyü

saido

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar SPSS programında (Ölçme-Değerlendirme İçin Kullanılan Program) testin güvenirliğini ve KR-20 testi yaptırmak istiyorum..Güvenirliğini hesaplattım ama KR-20 yi hesaplatamadım...Bu programda veri girişi nasıl yapılıyor bilgisi olan arkdaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...Tşkler.

hocam programa veri girişi anketinize göre oluştuduğunuz tablolarla yapılıyordu. en son yüksek lisansta kullandığım için tam hatırlamıyorum

zor bir soru sormuşsunuz hocam kullanmayı çok oldu
yardım kısmında açıklamalar vardı ama

Hocam spss ile ilgili bir e kitap vardı yanlış hatırlamıyorsam netten araştırdın mı?

Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümü son sınıf öğrencisiyim. 3 ay sonra mezun olacağım. Birebir olarak bölümümle ilgili yaptığım stajlar dolayısıyla alanımda oldukça deneyimliyim. Birçok tez için veri analizi yaptım ve raporladım. Birçok projede yer aldım. İzmir'de ikamet etmekteyim. Ancak diğer illerde ikamet edenler için web destekli danışmanlık da yapabilirim. İhtiyacınız olan her türlü konuda SPSS, Minitab vs. istatistiksel paket programları yardımıyla istatistiksel danışmanlık yapmaktayım.
Mail adresimden irtibata geçebilirsiniz.
spssanalisti@gmail.com

Saygılar.

hocam önce anketinizi oluşturmanız lazım. Tablo gibi veri girişine hazır hale getirmeniz lazım. Ondan sonra excele veri girer gibi tek tek tüm anketteki bilgileri girmeniz lazım. zaten bundan sonrası daha kolay hangi analizi yapmak istiyorsanız yaparsınız. tabi onu yorumlaması zor.

Geri