Sosyalcinin açtığı formatör kursu?

Kodla Büyü

botebocuu

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar belk eski konumu hatırlarsınız, "basiretsiz müdürüm ve okuldaki sosyalci formatör" diye.. Şimd inşallah Ocak ayında ben formatör oluyorum ama bu adam sanırım 160 saatlik formatör kursu açmış okulda hafta içi kafasına göre (haftada 1-2 gün falan) 15.00-17.00 arası veriyor. Ben formatör olduğumda onun kursu devam eder mi? Ben kurs açmak istesem ne olur, yine onunki devam eder mi? ( Tabi ben açarsam müdürün kankisi olan sosyalciye mesai 15.00 de bitiyor ama bana bitmez) Neyse ben bunu almasın istiyorum ne yapabilirim, gerçi eylül ekim kasım aralık da 24 er saat ekdersini alacak. Yarısından fazlasını alacak yani. Pskopat oldum adamın ekdersini hsaplıyorum ya hayret bişey, insanı zorla hırslandırıyorlar..

Tabi bu durum kaç kişinin başına gelmiştir ki, bilgisayarın b sini bilmeyen kaç adam üstüne bi de bilgisayar kursu açar ve mesai saatleri içinde yapar ki..

Hocam onayı alınmış kurs tamamlanana yani bitene kadar devam eder diye biliyorum ama çelişkili nokta sosyalci arkadaşın formatörlüğü iptal edilecek mi?
İptal edilirse o kursa devam edip ücretini alamaması gerekir diye düşünüyorum. Haır yeri gelmişken bir kez daha söyliyim basit ofis soruları ile bilgisayardan anlamayan alakası olmayan sınıf öğretmeninden tutun da sosyalcisine kadar herkes formatör olmuş kendini bi halt zannediyor.Sorsan Bilişim Teknolojileri Öğretmeninden daha üstün görürler.Sinir oluyorum...

160 saatlik kurs bilgisayar işletmenliği hocam. formatörlük kursu değil. 15-17 arasında da kurs veremez. mesai saatinin bitmesi lazım ki akşam ek dersi alabilsin. eski başlığı az buçuk hatırlıyorum sanki. işler zaten kötüyse okulda ve daha da kötüleşsin istiyorsanız, halk eğitim merkezi müdürüne gidin, okuldaki formatör bu saatler arasında kurs açıyor diye şikayet edin. hatta daha da ortalığı karıştırmak isterseniz, milli eğitime, bilgi edinmeye bildiğiniz tüm adreslere şikayet edin.

Benim fikrimi sorarsanız bırakın ne hali varsa görsün. bir an önce okul değiştirmeye bakın. uğraştığınıza bile değmez.

(yukarıda sero35 hocam yazmış onaylanan kurs tamamlanana kadar devam edecek diye birşey yok. Halk Eğitimden komisyon gelir kurs saatleri arasında bulamazlarsa iptal ederler kursu. tutanak tutarlar. isterlerse soruşturma bile açarlar ama isteyeceklerini sanmıyorum)

evet hocam ilçeyle konuştum ocaktan itibaren benim ama benim de kafam karıştı, ben kurs açmak istesem ne olur? Ya da 2. dönem ben kurs açablir miyim, belli zamanları mı var?

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
160 saatlik kurs bilgisayar işletmenliği hocam. formatörlük kursu değil. 15-17 arasında da kurs veremez. mesai saatinin bitmesi lazım ki akşam ek dersi alabilsin. eski başlığı az buçuk hatırlıyorum sanki. işler zaten kötüyse okulda ve daha da kötüleşsin istiyorsanız, halk eğitim merkezi müdürüne gidin, okuldaki formatör bu saatler arasında kurs açıyor diye şikayet edin. hatta daha da ortalığı karıştırmak isterseniz, milli eğitime, bilgi edinmeye bildiğiniz tüm adreslere şikayet edin.

Benim fikrimi sorarsanız bırakın ne hali varsa görsün. bir an önce okul değiştirmeye bakın. uğraştığınıza bile değmez.

(yukarıda sero35 hocam yazmış onaylanan kurs tamamlanana kadar devam edecek diye birşey yok. Halk Eğitimden komisyon gelir kurs saatleri arasında bulamazlarsa iptal ederler kursu. tutanak tutarlar. isterlerse soruşturma bile açarlar ama isteyeceklerini sanmıyorum)

formatörlük kursu derken, formatörün açması gereken kursu kastetmiştim hocam. Artık bi 6. okula gidip orda da sorun yaşamak istemiyorum hocam ya, kalıp ne yapmam gerekse onu yapmak istiyorum. Gidince de sorunlar bitmiyor ki.. Ayrıca bizim ilçe milli eğitim müdürünün tanıdığı bi akrabamız var. En sonunda ona söyledim, müdürü aradı. milli eğitim müdürüyle de konuşmuş müdürler bile bazen durmaz hocayı neden tutacaklarmış, hem neden blişimci varken onu formatör yapmışlar ki demiş :) Sonra müdür bey benle konuştu, hocam sorunlarımızı birlikte halledelim tamam formatör sen olacaksın dedi. Vay be dedim, sorunlarımız nasıl da kaale alınırmış.. Benim tek hatam o abiyi en baştan devreye sokacaktım ama açıklarını gördüm işte elime koz geçti, içyüzlerini gördüm..

Mesai saatleri içinde açtığı kurs için ek ders ücreti alamaz diye biliyorum ben de.

elalarını elalarını Allah versin belaaaaaaaaaaaaarıııınııııııııııııııııııııııııııı
diyorum başka birşey demiyorum :verymad: :verymad: :verymad:

monerello' Alıntı:
elalarını elalarını Allah versin belaaaaaaaaaaaaarıııınııııııııııııııııııııııııııı
diyorum başka birşey demiyorum :verymad: :verymad: :verymad:
Kızma hocam adamın bana yaptığı yanlış ta milli eğitim müdürünün kulağına gitti, içiniz soğusun. Yaa demek ahbap çavuştan anlıyor bunlar.

tamam hocam, sen sorunları halletmişsin :) daha ne kafaya takıyorsun. Kendi müdürünle konuş hallet. böyle olmaz müdürüm de, yani şikayet de etmek istemiyorum sonuçta iyi niyetli bir öğretmenim, sorunlarımızı birlikte halledelim de :mrgreen:

kurs tabiki açabilirsiniz yalnız, sizin okulda akşam kursu açamazsınız. haftada 10 saatten kursu 16 hafta sürer sosyalcinin. hafta sonu açabilirsiniz. veya başka bir bt öğretmeniyle konuşup birlikte açabilirsiniz başka okulda, akşamları 4 saat. bir hafta biriniz verir bir hafta biriniz. 12 kesin kayıt yapacak kursiyer bulmanız gerekmekte. halk eğitime gidin usta öğreticilik için birkaç belge istiyorlar öğretmen olsanız bile. kursiyeler listesiyle dilekçe verip açabilirsiniz.

Yani değil mi hocam, sorunlarımızı birlikte halletmek varken neden şimdi gidip adamı milli eğitim müdürne kaymakama filan şikayet etsin abimiz? Allah da sizi güldürsün hocam, bu sorunlarımız biter yönetmeliğimiz değişir inşallah.

hocam egzersiz olarakmı açmış yoksa kurs olarak mı açmış... kurs olarak açmış ise halk eğitim kaynaklıdır mesai saatleri dışında olması gerekiyor... egzersiz olarak açmış ise okulda ders olmadığı saatlerde kursu verebilir ve üçretini alabilir ama formatör olduğu ve o saate görevli olduğu çift üçret alamaz... eğer öğrenci sayısı yetersiz yada şartlar değişirse kurs yada egzersiz onayı ilgili birimlere haber vermek kaydı ile iptal edilebilir..

Kurs olarak açmış bi de bana diyor ki, "Hocam bilişimciler açamaz ama biz asli görevimizi aksatmamak şartıyla hafta içi açabiliyoruz" :mrgreen: Dışarıdan keriz gibi filan görünüyorum sanırım.

hocam muhtemelen sosyalcinin kursu 2. döneme uzayacaktır.. 2. dönemde sen formatör olacağın için hazırlanacak bt sınıfı kullanım çizelgesine yazarsın, bilgisayar kullanımı kursu 15-17 arası. bildiğim kadarıyla kullanandan imza da alınıyor. bir idarecinin yada müfettişin görmesini sağlarsan zaten ortalık karışır.

botebocuu' Alıntı:
Kurs olarak açmış bi de bana diyor ki, "Hocam bilişimciler açamaz ama biz asli görevimizi aksatmamak şartıyla hafta içi açabiliyoruz" :mrgreen: Dışarıdan keriz gibi filan görünüyorum sanırım.
Şerefsizzz..... :puhaha:

Hemde bu kadarı.

Hocam 15:00-17:00 arasında sen ordaysan sosyalci nasıl kurs verebiliyor... Saat 17:00 dan sonra kurs olur anca o da sen vermek istemezsen...

Hocam durduğun hata sonuç çıkar yada çıkmaz şikayetini et...

Arkadaşlar formatör öğretmenler saat 17 den önce kurs açamazlar. mesai 17 de bitiyor. O kursa nasıl onay vermişler??

hocam bu adam nasıl formatör bu siteden haberi yok mu? Ayrıca haberi olursa sonra üye felan olur burda adama hakaretler ediliyor bak başı ağrır.Böyle adamlara karşı sakın ama sakın açık verme.Bu başlıkları da sildir.Dediğim gibi yarın öbür gün duyar eder toplantıda Eğitici formatör söyler sonra üye olur bi bakar bilgisayarbilisim.net'de adam ünlü olmuş :D

Geri