Sorunları yardım almadan çözmek?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar.. Meslekte 2. yılımı doldurdum. Sorunları çözmek konusunda biraz acemiyim. Çünkü sorunların çözümüyle alakalı fakültede herhangi bir eğitim almadım. Donanımsal veya yazılımsal sorunları internete bakmadan çözmek istiyorum. Neden böyle bir şey yapma gereksinimi duyduğumu merak edebilirsiniz. Çünkü bu konuda kendimi yetersiz görüyorum :oops: ve kendimi geliştirmek istiyorum. Belki de çok sonraları sorunların çözümü ile ilgili bir yer açıp ek para kazanabilirim :idea: Donanımsal veya yazılımsal sorunları tek başıma çözebilmem için ne gibi çalışmalar yapmam gerekiyor? Hangi yolları izlemem gerekir?

Hocam çok geniş bir alan. forumlarda gezinmek çözüm olabilir. Uzmanım, donanimhaber, tahribat, bbnet Başucu kaynaklarım.

bizim branş biraz farklı. matematik gibi bütün soru tiplerini öğrenip kenara çekilebileceğin bir şey değil. matematik sabittir ama bilişim her gün yenilenir. Sadece çok karşılaşılan sorunları öğrenebilirsin ki onlar da belirli bir süre sonra geçerliliğini yitirir. sana tavsiyem sadece arayıp bulmayı öğren. meraklıysan zaten eninde sonunda pratikleşeceksin.

xtasy' Alıntı:
bizim branş biraz farklı. matematik gibi bütün soru tiplerini öğrenip kenara çekilebileceğin bir şey değil. matematik sabittir ama bilişim her gün yenilenir. Sadece çok karşılaşılan sorunları öğrenebilirsin ki onlar da belirli bir süre sonra geçerliliğini yitirir. sana tavsiyem sadece arayıp bulmayı öğren. meraklıysan zaten eninde sonunda pratikleşeceksin.
:++:

Bir çok donanımsal ve yazılımsal sorunun sizden daha önce yaşamış biri olması ihtimali ve bunun internetten dile getirilme olasılığı oldukça yüksek.

Yine bazı sorunları direkt yazılım veya donanım hatası olabiliyor. Bunlar ile ilgili üreticinin çözüm önerileri ve yamaları olmadan sorunu çözmeniz imkansız.

Onun dışında yaşanacak bazı sorunlar sizin
donanım veya yazılım alanındaki bilgi birikimi ve deneyiminize kalmış.

Basit bir örnek verecek olursak
Örneğin bilgisayar donanımına hakimseniz.
Bilgisayarın her açılışta tarihinin neden eski bir tarihe döndüğünü hemen anlarsınız.
bios pilini yenisi ile değiştirirseniz hal olur.

Bilgisayar odasında donanımsal sorun çözmek daha kolay.
Çünkü elinizin altında aynı donanıma sahip
birçok makine oluyor.
Çalışan bir makine ile çalışmayan bir makine arası donanımları
tek tek deneyerek bile birçok sorunun çözümüne kavuşabilirsin.

Geri